Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Začali sa odhaľovať niektoré detaily nedávno uzavretej Dohody medzi USA, Veľkou Britániou a Austráliou.

Dovoľte mi pripomenúť, že Austrália odmietla nakúpiť francúzske ponorky a dala prednosť americkým s jadrovým pohonom. Francúzi prišli o 90 miliárd dolárov a zostali stáť pri rozbitom koryte.

Rozhodnutie Austrálie vyvolalo zmiešanú reakciu viacerých členských krajín NATO. Jedným zo zjavných dôvodov zrušenia obchodu bola vysoká cena, ktorú oznámil Paríž. Bude však cena za osem jadrových ponoriek, ktorú Washington ešte neprezradil, oveľa nižšia ako tá, ktorú určili Francúzi?

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Ekonomické dôvody môžeme teda vypustiť.

Britskí vojenskí experti tvrdia, že to bol britský premiér Boris Johnson, kto presvedčil amerického prezidenta Bidena, aby nahovoril Austráliu odmietnuť francúzske ponorky. Hlavným aktérom bol Johnson, prenasledovaný francúzskym prezidentom Macronom, ktorý neustále útočil na britské práva po odchode kráľovstva z EÚ. Ponížiť Francúzsko a pomstiť sa za Veľkú Britániu rukami Spojených štátov. Tak to je!

Američania tento nápad privítali, pretože chcú získať podporu britského námorníctva v Juhočínskom mori v konfrontácii s Čínou.

Americký prezident sa v posledných dňoch aktívne snaží napraviť vzťahy so svojím francúzskym náprotivkom a navrhol mu stretnutie v novembri, keď bude v Európe. Miesto konania schôdzky oznámené nebolo, no zdá sa pravdepodobné, že sa stretnú v sídle Európskej únie v Bruseli. Faktom však zostáva, že Johnson si utrel o Macrona nos. Anglosasovia nezrádzajú svoje historické tradície, aby uškodili svojim susedom. Dohoda medzi Spojenými štátmi a Britániou a Austráliou nepoškodila však len Francúzsko. Bol napadnutý ďalší americký partner – India. Indovia chápu, že túto trojstrannú alianciu možno pokojne nazvať Antičínou. Avšak India spolu s Čínou zohráva významnú úlohu v organizácii „Šanghajské obchodné spoločenstvo“.

Ďalším členom ŠOS je Rusko, s ktorým má India dlhodobo dobré vzťahy a naša krajina má úzke spojenecké vzťahy s Čínou, vrátane vojenskej spolupráce. Indovia sú jedným z najväčších nákupcov ruskej vojenskej techniky. Náš obranný priemysel stavia pre Dillí najmodernejšie stíhačky a výkonné fregaty. India môže čoskoro čeliť akútnemu problému výberu jednej zo strán.

Pokiaľ ide o Austráliu, existujú tu isté otázky. Napríklad podľa schváleného plánu sa ponorky budú stavať v Austrálii. Austrália však nemá absolútne žiadne skúsenosti s montážou jadrových ponoriek. To znamená, že stavbu zrealizujú americkí inžinieri a robotníci, čo môže projekt výrazne predražiť. Austrália navyše má veľmi vážny problém –prítomnosť amerických lodí s jadrovými zbraňami na palube vo vlastných prístavoch.

A tento fakt bude mať pre Austrálčanov vážne následky v prípade konfliktu medzi USA a Čínou. A aj keď sa teraz táto možnosť považuje za nepravdepodobnú, vláda ČĽR už oznámila, že Austrália sa môže stať vojenským cieľom v prípade konfliktu v regióne.

Ukázalo sa, že austrálski občania na takúto situáciu nie sú vôbec pripravení a už začali nahlas a verejne diskutovať o dôsledkoch vojenskej aliancie so Spojenými štátmi.

Dovoľte mi pripomenúť, že Čínska ľudová oslobodzovacia armáda môže kedykoľvek zasiahnuť ktorékoľvek austrálske mesto.

Nikto v Austrálii nechce byť terčom čínskych rakiet v mene americkej demokracie. Ale hlavným odstrašujúcim prostriedkom v regióne je nepochybne Rusko. Američania, ako nikto iný, chápu, že Rusko ako vojenský spojenec Číny nedovolí Spojeným štátom začať agresiu proti „Nebeskému impériu“. Nakoľko tento konflikt nebude mať víťaza a následky budú katastrofálne.

Spojené štáty mohli použiť podobný scenár pred 20 rokmi, no teraz sa svet zmenil. A hlavne sa zmenili dve veľmoci, z ktorých sa stali superveľmoci. Ide o Rusko a Čínu.

Spojené štáty americké musia s týmto faktom počítať.

Vladimir Karasev, špeciálne pre News Front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.