Mohlo by sa zdať, že informácia zo septembra 2024 o rekonštrukcii administratívnej budovy štátneho podniku Slovensky vodohospodársky podnik (SVP) zanikla vo víre ďalších, pre médiá zaujímavejších tém. Nie je tomu však tak – ŠVP podal trestné oznámenie na predošlé vedenie. To malo spôsobiť škodu za takmer 5 miliónov eur.

„Považujem to za veľký úspech, že táto téma, ktorú sme masívne odhalili na ministerstve, získala váhu aj na úrovni premiéra a ideme ju systematicky riešiť. Je zaujímavé, ako sa tejto témy nechcú venovať ani médiá a podivne ani opozícia. Vedia veľmi dobre prečo,“ konštatoval minister životného prostredia Tomáš Taraba na sociálnej sieti ešte v septembri 2023. V statuse vyčíslil, že po prehodnotení poistných zmlúv by Slovenský vodohospodársky podnik len pri jednej položke ušetril až 500-tisíc eur. V tom období sa Taraba vyjadril aj k nevyužívanej budove na Zvolenskej ceste v Banskej Bystrici, ktorá mala byť zrekonštruovaná, no zmluvy uzavteté predošlým vedením boli nehospodárne.
Generálny riaditeľ SVP, š.p. Jozef Moravčík vysvetlil, že trestné oznámenie, ktoré ŠVP podal na Prezídiu Policajného zboru súvisí s prípadom nehospodárnej rekonštrukcie administratívnej budovy na Zvolenskej ulici v Banskej Bystrici za vyše 6 miliónov eur. Pôvodcom škody je predošlé podnikové vedenie.
„Moji predchodcovia nadobudli v minulosti administratívnu budovu za cca 1,6 mil. eur, ktorá mala slúžiť ako nové sídlo vodohospodárov,“vysvetlil Moravčík.
Nehospodárne „zveľaďovanie“ nevyužívanej budovy
„Dnes vieme preukázateľne dokázať, že predošlé vedenia nehospodárne plnili úlohy pri starostlivosti a zveľaďovaní majetku podniku. Sme presvedčení, že došlo k spáchaniu viacerých trestných činov, predovšetkým podvodu či machináciám pri verejnom obstarávaní, v dôsledku čoho vznikli štátu, a teda daňovým poplatníkom, škody veľkého rozsahu za vyše 4,8 milióna eur,“ dodal Moravčík v súvislosti s rekonštrukciou roky nevyužívanej budovy v zlom technickom stave. Predošlé vedenie tu preinvestovalo viac, ako 6 miliónov eur na rekonštrukčné a stavebné práce.
hlavnydennik.sk
Chce Rusko naozaj ďalšiu svetovú vojnu? „Európa sa musí pripraviť na vojnu s Ruskom“, tvrdí Rutte
Salvini sa vyjadril proti vojenskému konfliktu s Ruskom
„Hrajú mu do karát“: Odhalenie Zelenského rafinovaného plánu
Angažované mimovládky opäť v akcii. Zmeny v Trestnom zákone žiadajú preskúmať Ústavným súdom
Poľský generál chce „spáliť Kaliningrad“ z osobných dôvodov
Jeffrey Sachs:„Prečo nepriateľský postoj voči Rusku vždy vrhá Európu do problémov“
Fínska cesta ako inšpirácia: Vstúpte do NATO a skrachujte
Briti štvú do boja proti Rusku zatiaľ čo v Berlíne pokračujú mierové rokovania
V USA hľadajú ľudí na vývoj biologických zbraní s pomocou umelej inteligencie
Ukrajina odmieta Trumpov Mierový Plán – USA reagujú jeho obhajobou
Ďalšia etapa – podvodu COVID
VIDEO: „Po vojne všetci budú utekať k Rusku. Také pokrytectvo, aké uvidíte, ste ešte nevideli,“ prorokuje premiér Robert Fico
VIDEO: „Pohár našej trpezlivosti pretiekol, doba zúčtovania prichádza. Už čoskoro budeme svedkami začiatku konca Matovičovskej mafie. Našu veľkorysosť vníma táto chrapač ako našu slabosť. Takže dosť! Toto už nebude!,“ vyhlásil poslanec SNS Roman Michelko
„Ministerstvo vnútra nebude robiť ani pomstu, ani politické objednávky. Rozumiem, že verejnosť je netrpezlivá a premiér ten tlak cíti.
VIDEO: Nemecký kancelár Friedrich Merz, ktorého dedo bol oddaným členom Hitlerovej nacistickej NSDAP, prirovnával Vladimira Putina k nemeckému führerovi
Ku porážke Západu ’v tej súčasnej fáze‘
Na Západe ekonomické problémy zakrývajú „ruskou agresiou“
Úpadok Európy
„Návrh Core 5“ v údajnej „utajovanej verzii NNS“: Pragmatický formát pre nové globálne riadenie
Ritter: Európska taktika na záchranu Ukrajiny nefunguje
zo sekcie
Vodohospodári podávajú trestné oznámenie
Vodohospodári podávajú trestné oznámenie
Vodohospodári podávajú trestné oznámenie