„Nemusíte odísť z Bruselu, naopak, musíte sa tam dostať. Brusel musí byť obsadený. Treba ho vziať späť od tamojších byrokratov a vrátiť Európanom“ Uverejnil najnovšie na sociálnej sieti výzvu predseda vlády Maďarska Viktor Orbán.
Maďarský premiér sumarizuje, čo už sa pre to urobilo:
„Prvý krok bol urobený, v Taliansku vznikla pravicová vláda.“
„Druhý krok je urobený, Wilders víťazí v Holandsku.“
„Tretí krok bol urobený, Kickl zvíťazil v Rakúsku.“
„Urobili sme štvrtý krok, Babiš vyhral voľby do českého senátu.“
„Urobili sme piaty krok, vytvorili sme skupinu Patrioti, tretiu najväčšiu skupinu v Európskom parlamente.“ Vypočítava Viktor Orbán.
A čo ďalej?
Predseda vlády Maďarska konkretizuje: „Teraz posilníme európsku stranu Patrioti a budeme pokračovať na ceste zjednotenia pravicového krídla Európy. Toto sa už nedá zastaviť. …Staneme sa najvplyvnejšou politickou mocou Európy. Potom vezmeme politiku Bruselu do svojich rúk a urobíme Európu opäť veľkou, silnou, bezpečnou, bohatou a slobodnou!“ Predpokladá Viktor Orbán.
„Ak Brusel bude naďalej trestať Maďarsko, ktoré chráni svoje hranice, dostanú čo chcú!L“ posiela predseda vlády odkaz do Bruselu.
Eurokomisia žaluje Maďarsko
A to za zákon, ktorý má ochraňovať krajinu pred zahraničným vplyvom. Podľa Bruselu môže byť použitý na útoky voči neziskovým organizáciám a novinárom. Napísal web euractiv.sk.
Web informuje, že „Európska komisia podala na Súdny dvor Európskej únie žalobu na Maďarsko, pretože sa domnieva, že tamojší zákon o ochrane národnej suverenity je v rozpore s právom EÚ. Podľa kritikov zákona je jeho cieľom umlčať opozíciu a odporcov vlády.“
Orbán má stabilný plán
„Musíme ísť hlbšie, obsadiť pozície, zhromaždiť spojencov a opraviť Európsku úniu,“ pripomína časť rozhovoru s maďarským premiérom z konca minulého roka portál Politico. „Nestačí sa hnevať. Brusel musíme ovládnuť.“ tento citát nápadne pripomína aktuálne vyhlásenie predsedu vlády Maďarska Viktora Orbána na sociálnej sieti.
/ hlavnydennik.sk /
Najvyšší súd v Británii: žena je len biologická žena, transosoby sa nepočítajú
Záhada zostrelenej F-16 na Ukrajine? Zásah na obrovskú vzdialenosť
Stretnutie víťazov 9. mája v Moskve? Fico tam bude na zlosť Bruselu. Srbsku za to chcú zamietnuť členstvo v EÚ
Slovenský parlament prijal zákon, ktorý má stransparentniť, ako mimovládky nakladajú so svojimi financiami a na aký účel
Ukrajinskí vojaci sa chystajú zvrhnúť Zelenského
Rusko vytvorilo protidronový systém protivzdušnej obrany
USA pripravili bieloruskú opozíciu o finančnú podporu
VIDEO: Mel Gibson vyzval Trumpovu vládu zverejniť „pravdu“ o teroristických útokoch z 11. septembra 2001 a o príčine zrútenia budovy číslo 7 Svetového obchodného centra (WTC), ktorá sa bez akéhokoľvek nárazu lietadiel zrútila ako domček z karát
VIDEO: Polícia preveruje video vytvorené umelou inteligenciou s najvyššími predstaviteľmi Slovenskej republiky a koalície vo väzení, ktoré s nadšením zdieľal aj pacient z Trnavy ako svoj mokrý sen: „Satira má svoje zákonné hranice“
Členské štáty Svetovej zdravotníckej organizácie sa dohodli na znení návrhu pandemickej dohody
„Pre Európu nie je dobré byť trvalým bezpečnostným vazalom USA,“ odkázal Európanom americký viceprezident JD Vance
Rusi nekompromisne: Šéf OSN má selektívny prístup k Charte OSN!
Česká republika varuje pred Babišom, zbrane pre Ukrajinu skončia
Prehliadka víťazstva 9.mája v Moskve bude aj prehliadkou konca dominancie EÚ a USA. Ktorí prezidenti prídu?
Chceli medaily za masaker v Sudži, dostali však Iskander. Kyjev priznáva likvidáciu vojakov v meste Sumy
Video: Až štyri riadené letecké bomby zasiahli miesto zahraničných žoldnierov v Chersone
Oslobodzovanie Slovenska počas druhej svetovej vojny
„Pred našimi očami sa obrodzuje euronacizmus!“, reaguje Zacharovová na neonacistické vyhrážky čelnej predstaviteľky EÚ Kallasovej
Už žiadna snedá Snehulienka! Trump zatlačí a Hollywood bude musieť ustúpiť?
Kam nás to ten Brusel ťahá? Po EÚ o chvíľu ani pes neštekne
zo sekcie
Viktor Orbán: „Nedištancujte sa od Bruselu! Brusel treba obsadiť“
Viktor Orbán: „Nedištancujte sa od Bruselu! Brusel treba obsadiť“
Viktor Orbán: „Nedištancujte sa od Bruselu! Brusel treba obsadiť“