Rozpráva o kriminalizácii politických oponentov počas Matovičovej vlády, progresívnymi liberálmi sfanatizovanej časti obyvateľstva, a o atentátoch na Roberta Fica, Alexandra Dubčeka a Romana Zelenaya.
S bývalým prodekanom Právnickej fakulty a exposlancom NR SR Jánom Cuperom sa v podcaste Diskusia na palete zverejneného 9. júla 2024 rozprával redaktor Pavel Kapusta.
Ján Cuper v úvode rozhovoru rozoberá aktuálny verdikt Ústavného súdu SR, týkajúci sa novely Trestného zákona na základe podnetu, ktorý podala opozícia. Rozhodnutie ÚS, že spomenutá právna norma nie je v rozpore s ústavou, považuje za ďalšie víťazstvo súčasnej koalície. Fakt, že bývalý špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v súčasnosti pôsobí na legislatívnom odbore Generálnej prokuratúry SR, je podľa neho znepokojivý a Lipšic by mal podľa neho sedieť tam, kde dnes úplne nevinne sedí jeho predchodca Dušan Kováčik. Práve Lipšic je totiž pôvodcom dvadsaťročného deformovania právneho systému za pomoci Úradu špeciálnej prokuratúry a Špecializovaného trestného súdu, ale aj NAKA, prioritne vytvorených na likvidáciu opozície.
Vrchol kriminalizácie opozičných predstaviteľov dosiahol tento systém za vlády Igora Matoviča. Tiež poznamenal, že v minulosti bol na politické ciele liberálmi zneužívaný aj Ústavný súd SR. Ten podľa jeho slov nie je zákonodarnou inštitúciou, nemôže stáť nad rozhodnutiami Národnej rady SR a nemôže zasahovať do politického systému štátu. Zneužívanie ústavného súdu je podľa neho dôsledkom zlyhania konkrétnych ľudí, nie ústavy. Rovnako to platí aj o úrade prezidenta SR, ktorý by nemal zneužívať vracanie zákonov v rámci politického boja. Vyzval novú hlavu štátu Petra Pellgriniho, aby v tomto zmysle neopakoval prax jeho predchodkyne Zuzany Čaputovej. Pripomenul, že anglická koruna v celej svojej histórii nevrátila do parlamentu jediný zákon.
V ďalšej časti interview sa venoval situácii na Slovensku po atentáte na premiéra Roberta Fica. Konštatoval, že nenávisť zliberalizovanej časti obyvateľstva sa nezmiernila. Ako príklad spomenul názory, že atentát na premiéra zinscenovala strana Smer. Stotožňuje sa s názormi, že pokus o vraždu predsedu vlády nebol činom jednotlivca. Vyjadril názor, že atentáty boli v minulosti boli formou autonehody spáchané aj na Alexandra Dubčeka a Romana Zelenaya.
Za neúspešný atentát na svoju osobu označil autonehodu z roku 2005, keď ho vo večerných hodinách v Modre oslepilo terénne vozidlo, vzápätí doňho narazilo a následne zmizlo. TV Markíza, ktorá bola prekvapivo okamžite na mieste, prezentovala nehodu ako dôsledok Cuperovej jazdy pod vplyvom alkoholu a náraz iného automobilu označovala za jeho výmysel. Polícia nikdy spomenuté auto nevypátrala. Cuper v tom čase kandidoval na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja a útok mohol byť dielom jeho konkurentov. Preferencie sa mu po medializovaní nehody znížili z pätnástich na sedem percent.
Cuper si myslí, že v nasledujúcom období na Slovensku nebudeme svedkami upokojenia situácie, pretože zahraniční tútori progresívno-liberálnej opozície si želajú opak. Tá neuvažuje o ospravedlnení sa za šírenie nenávisti, vedúcej k ataku na premiéra. Ospravedlnenia sa podľa jeho názoru nedočkáme ani od exprezidentky Čaputovej, ktorá, ako povedal, bola po Lipšicovi najväčšou porušovateľkou ústavy.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…