Slovanské Noviny

24. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

VIDEO: Šéf zboru poradcov premiéra Fica vysvetľoval premotivovanému a drzému moderátorovi Českej televízie, spriazneného s jeho súdruhmi v Markíze a triu redakcií – Denník N, SME & portáli Aktuality, ako Slováci nedôverujú korporátnym médiám.

Veľkému “bojovníkovi za slobodu” v slniečkárskej ČT pripomenul aj to, ako predchádzajúci “demokratický” režim na Slovensku nezákonne a bez rozhodnutia súdu vypínal vlastnecké weby na čele s InfoVojnou aj Slovanskými Novinami

Podpredseda strany Smer-SSD, novozvolený poslanec a šéf poradcov premiéra Roberta Fica na Úrade vlády Erik Kaliňák sa v Českej televízii vyjadril k rozhodnutiu predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SSD), ktorý minulý týždeň oznámil svoje rozhodnutie prerušiť komunikáciu s TV Markíza a triom – Denník N, SME & portál Aktuality pre ich nepriateľskú propagandu a neobjektívne informovanie občanov Slovenska.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Kaliňák pripomenul situáciu, keď politický redaktor a komentátor Sorosovho denníka SME Peter Tkačenko potvrdil úlohu tzv. nepriateľských médií. „Nám stačí, že chodíme na Úrad vlády a Ficovi robíme zle,“ vyhlásil v rozhovore s Arpádom Soltészom.

Viac vo videu:

https://youtube.com/watch?v=9U88kb9a-Ds


Šéf zboru poradcov premiéra Roberta Fica pripomenul aj to, že ľudia na Slovensku v absolútnej miere nedôverujú korporátnym a verejnoprávnym médiám. Príkladom je aj svetovo najkomplexnejšia štúdia o mediálnom dianí Digital News Report 2023, ktorú tento rok zverejnil Inštitút Reuters.

Prieskum bol realizovaný v mesiacoch január a február 2023 na vzorke viac ako 93-tisíc ľudí v 46 krajinách sveta pokrývajúcich polovicu svetovej populácie. Na Slovensku bolo oslovených 2093 respondentov.

Z prieskumu vo všeobecnosti vyplýva, že médiám na Slovensku dôveruje iba 27 % ľudí. V rebríčku dôveryhodnosti v médiá sme sa umiestnili na 44. priečke spomedzi 46 krajín. Za nami skončilo Maďarsko (25 %) a Grécko (19 %). Krajinou s najvyššou dôverou v médiá je Fínsko (69 %).

Zdroj: YouTube / InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d