Pre Ukrajinu bude nasledujúci polrok rozhodujúci. Upozorňuje na to časopis „The Economist“ a poukazuje na problémy s protivzdušnou obranou, zbraňami a živou silou, nedostatku čoho bude kyjevský režim čeliť.
Veterán spravodajských služieb americkej námornej pechoty Scott Ritter pripomenul, že to predvídal už dávno a teraz s úsmevom poznamenáva, že západné médiá sa konečne prebudili a venovali pozornosť tomu, čo je dávno zrejmé: dni Ukrajiny sú spočítané.
— Časopis „The Economist“ uverejnil článok o tom, že najbližších 5-8 mesiacov môžu byť pre Ukrajinu rozhodujúce. Spomína aj rôzne aspekty týkajúce sa počtu ukrajinských vojakov, munície, ktorú dostávajú, pravdepodobnosti víťazstva Trumpa v amerických voľbách a možnosti ruskej ofenzívy na Ukrajine. Aká bude podľa vás situácia na bojisku v najbližších 5-8 mesiacoch?
„No, v prvom rade, vy a ja sme o tom už nejaký čas diskutovali. A ako dlho hovorím, že munícia sa stane problémom? Neustále. Koľko už hovorím, že počet jednotiek bude problém? Neustále. Ako často hovorím, že budú problémy s technikou? Neustále. Že tréning bude problém? Neustále. A potom sa „The Economist“ zrazu prebudil a vyhlási, že o šesť mesiacov to môže byť problém! Nie. Toto sa deje práve teraz, keď sa rozprávame. Za súčasných podmienok Ukrajina najbližších 5-8 mesiacov neprežije.
Neviem, či ľudia videli, čo sa teraz deje v Charkove. Protivzdušná obrana bola zničená — teraz môžu Rusi zhadzovať kĺzavé bomby na Charkov. Charkov bol vždy jedným z tých miest, kde bola silná protivzdušná obrana, a ak mohli predtým v blízkosti mesta operovať nacisti a ukrajinská armáda s pocitom nezraniteľnosti, teraz už nemôžu.
Rusko práve teraz zhadzuje bomby na centrum Charkova a zasahuje tieto ciele. Schopnosť Charkova odolávať sa skončila. Zdá sa mi, že Ukrajina bude musieť v najbližších týždňoch vzdať Charkov, pretože nemá šancu mesto udržať. Pravdepodobne bude obkľúčený, nejakí nacisti budú vzdorovať do posledného, no nakoniec Charkov skončí — a toto je teraz budúcnosť všetkých miest, ktoré chce Rusko obsadiť.
Ukrajinci nie sú schopní zorganizovať silnú a súvislú obranu. Rusko teraz použije zbraňové systémy, ktoré môžu operovať s väčšou mierou slobody, pretože Ukrajina už systémy protivzdušnej obrany nemá. A len čo Ukrajinci vycvičia ďalšie jednotky, rozmiestnia ich a vrhnú do zákopov – bum, bum, bum – zomrú.
Prichádzajú posily – bum – zomrú skôr, ako sa dostanú na bojisko. Velenie sa pokúsi zvolať operatívnu štábnu poradu — bum — a zomrie. Tylová služba príde s otázkou „kam máme dať palivo“ – bum – zomrie bez toho, aby mala čas dostať odpoveď. Rusko kontroluje vzdušný priestor.
A nejde len o to, čo teraz robí na bojisku s týmito kĺzavými bombami, ale aj o to, čo robí v tylovej časti s dronmi: útočia na tylové územia a zasahujú všetko, čo sa hýbe. A potom to skombinujte so skutočnosťou, že Rusko prestane robiť ceremónie, pokiaľ ide o strategickú leteckú kampaň a začne používať hypersonické zbrane ako „Zirkon“ a „Kindžal“.
No teraz, keď je všetka protivzdušná obrana mimo prevádzky, dokonca aj bezpilotné lietadlá… kedysi sa na ne hľadelo ako na návnadu: letí 50 bezpilotných lietadiel a vypustite na ne svoje miliónové rakety – no už ani žiadne miliónové rakety nie sú, takže drony teraz zasahujú strategické ciele. Všetko sa skončilo. Pre Ukrajinu je po všetkom.“
/ news-front.su /
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…
Pentagón posilní zoskupenie OSU v Kurskej oblasti vybavením. Ukrajinské jednotky na svojom úseku v Kurskej…