Na Ukrajine získala ruská armáda obrovské skúsenosti v modernom boji, vrátane rádio-elektronického boja a logistiky, pričom americké ozbrojené sily nie sú pripravené na takéto rozsiahle boje a naďalej sa riadia praktikami studenej vojny.
Povedal to Scott Ritter bývalý dôstojník rozviedky námornej pechoty USA v rozhovore pre YouTube-kanál „Judging Freedom“.
— Aké sú momentálne ruské ozbrojené sily v porovnaní s USA?
„Na bojisku vyhrajú ruské jednotky. Sú zocelení v boji, no nejde len o to. Majú skúsenosti s využívaním moderných technológií, taktiky a spôsobov vedenia vojny.
Vedia, aké to je pôsobiť v prostredí intenzívneho rádio-elektronického boja. Vedia, ako používať a brániť sa proti FPV-dronom, s ktorými sa Američania nikdy nemuseli potýkať.
Vylepšili komunikáciu palebnej podpory na lokalizáciu cieľov a potlačenie palebnej podpory nepriateľa. A dovoľte mi ešte raz pripomenúť: toto všetko sa deje v podmienkach intenzívneho rádio-elektronického boja s veľmi agresívnym zasahovaním, ktoré ukrajinské sily vytvárajú v ruskej komunikácii.
Majú zvládnuté celé materiálne zabezpečenie. My, Spojené štáty, to máme inak… ak pôjdete do Národného výcvikového strediska vo Fort Irwin v Kalifornii, kde americká armáda vykonáva brigádne cvičenia, ktoré majú byť realistické, pozrite sa na ich plán logistickej podpory. Pozrite sa, ako zvládajú logistiku.
Stále fungujeme podľa vzorov studenej vojny. Privážame konvoje kamiónov s pohonnými hmotami, vytvárame veľké centralizované zásobovacie miesta, z ktorých operujú naše jednotky. V modernej vojne by v takomto scenári boli na objekt vystrelené rakety a zničili by ho. Nič by z neho nezostalo.
Rusi zdokonalili umenie logistiky, rozbili zásoby na malé kúsky, ktoré potom prúdia do predných línií na podporu jednotiek. Ak sa vám podarí zasiahnuť jednu z nich, nepovedie to ku kolapsu celej operácie.
Rusi sú dôvtipní. A ich skúsenosti nemajú lokálny charakter, oni ich systematizovali. Poslali veliteľov z prvej línie do svojej akadémie kombinovaných zbraní, Akadémie generálneho štábu, kde si nielen osvojili ich poznatky, ale aj zovšeobecnili poznatky iných, upevnili ich, vypracovali doktrínu a vykonali preškolenie.
Títo chlapi boli privedení späť, aby trénovali jednotky a teraz dostali na starosť jednotky v poli. Rusi sa teda zhora nadol spoliehajú na modernú doktrínu, založenú nie na teórii, ale na lekciách skutočnej vojny.
Pri všetkej úcte Christopher Cavoli sa nezúčastnil skutočnej vojny, nie takejto. Jeho skúsenosti sú z konfliktov nízkej intenzity v Iraku a Afganistane. Takúto vojnu nepozná.
Pozrite, americké jednotky pochodujú lepšie, o tom niet pochýb. Samozrejme, Rusi majú tiež svoje prehliadkové jednotky, svoju prácu si robia dobre, ale nám sa lepšie pochoduje. Stavím sa, že máme lepšiu administratívnu prácu, aj keď ktovie. No pokiaľ ide o bitku, o vstup na bojisko a bitku s nepriateľom, dnes neexistuje vyspelejšia vojenská sila ako ruská armáda.“
/ news-front.su /
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…