Publicista a politický analytik Roman Michelko vo svojom videoblogu približuje okolnosti bezprecedentného zásahu Hamranovej polície proti ľuďom z polície, policajnej inšpekcie, tajnej služby a bezpečnostného úradu, ktorí majú vedomosti o zločinoch súčasného režimu a úzkej skupiny pôsobiacej v rámci NAKA, ÚŠP a ŠTS.
Štefan Hamran a jeho partia naplno ukázali, akí sú zúfalci. Čurillovci vedia, že koncom augusta mali byť výsledky ich hrubých nezákonností poslané na súd, čo by pravdepodobne vyústilo do ich obžaloby. Samozrejme, vznikla panika, ktorá rezultovala do zúfalých rozhodnutí. Táto, podľa Borisa Kollára, čurillovská mafia totiž vie asi tak päť percent z toho, čo má na nich inšpekcia a z toho sú zúfalí. Potrebovali sa zmocniť dôkazov o svojej hrubej protizákonnosti stoj čo stoj. A urobili pri tom množstvo chýb. Pokus o zaistenie tak vysoko exponovaných ľudí, ako sú šéfovia SIS, súčasný aj bývalý, prípadne šéf NBÚ, sú veci, ktoré sa v civilizovaných krajinách nestávajú. Na druhej strane je jasné, že mentálne nastavenie Hamrana nás ťahá niekde na úroveň stredoafrického Nigeru. Možno sa s nigerskými pučistami dohoduje, že ho po voľbách na Slovensko nevydajú.
Ale poďme k meritu veci. Zdá sa, že premiér Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová o Hamranových výčinoch dopredu informovaní neboli. To sa však nedá povedať o exponentovi Progresívneho Slovenska Jaroslavovi Špišiakovi, ktorého údajne videli, ako navštívil LYNX komando s nejakými materiálmi v červených doskách. Samozrejme, očakávať od progresívcov nejaké vysvetlenie by bolo hlboko neadekvátne, o stiahnutí Spišiaka z kandidátky nehovoriac.
Na strane druhej Hamran a jeho partia v plnej sile ukázali, čoho sú schopní. Extrémnej neschopnosti! Dokonca ani osobný priateľ špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, šéf Špecializovaného trestného súdu Jána Hrubala, nebol schopný na základe predložených absurdít vziať do väzby obvineného, ktorého mu predviedla NAKA. Dnes v podstate všetko, čo majú, stojí a padá na svedectve univerzálneho svedka Bernarda Slobodníka, ktorý má zaujímavú diagnózu: čím dlhší odstup od činu, tým presnejšie si ho pamätá.
V tejto súvislosti však vzniká nový paradox. Prezidentka Čaputová a neskôr váhovo aj premiér Ódor si dovolili nepredstaviteľnú drzosť. V podstatne niečo podobné ako bývalý minister vnútra Ivan Šimko. Čaputová vyzvala Ódora nech urýchlene zvolá Bezpečnostnú radu SR, na ktorej, predstavte si tú drzosť, sa chce informovať o Hamranových manévroch. Tu však vážne hrozí, že Hamran sa urazí a bude s okamžitou platnosťou požadovať okamžitú abdikáciu prezidentky, premiéra, generálneho prokurátora a bohvie ešte koho.
Čaputovej sa vracia jej slabosť a politický diletantizmus ako bumerang. No čo už, v najbližších dňoch uvidíme, či ustojí Hamranovu urazenosť. Ak by však bola zvládla prvú kapitolu politického šlabikára, tak by musela Hamrana na fleku vyraziť. My však vieme, že ona to bude len veľmi citlivo vnímať.
Viac vo videu:
Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…