Hosťami televíznej diskusie Na Telo s Michalom Kovačičom vysielanej 13. apríla 2024 televíziou Markíza boli spisovateľ, publicista, bývalý politik a exdiplomat Jozef Banáš a herec a niekdajší politik Milan Kňažko.
V televíznej diskusii Na telo s Michalom Kovačičom vysielanej televíziou Markíza nediskutovali iba vládni politici, ale aktuálni predstavitelia kultúrnej obce Jozef Banáš a Milan Kňažko. Aj keď zastávajú názorovo opačné politické spektrá, vládnucim politikom jednotne odkazujú, že by tam mali sedieť namiesto nich.
V prvej časti relácie sa s moderátorom rozprával len predseda KDH Milan Majerský, pretože minister práce Erik Tomáš (Hlas) odmietol do diskusie prísť. Majerský dostal na svoje odpovede rovnaký čas, ako keby mal oponenta, a tak sa čas relácie skrátil o polovicu.
V druhej časti relácie preto debatovali práve Banáš a Kňažko. „My tu nemáme sedieť, majú tu sedieť politici,“ povedal Kňažko. „Toto nebol dobrý ťah, že nechodia politici do debát,“ dal za pravdu svojmu oponentovi Banáš, ktorý väčšinou názorovo súhlasí s krokmi vlády Roberta Fica.
Vládna koalícia sa v závere týždňa dohodla na tom, že ministri nebudú chodiť do diskusnej relácie Na telo. Predsedovia SNS, Smeru-SD a Hlasu-SD sa dohodli na tom, že do debát, ktoré moderuje Kovačič, zatiaľ nebudú posielať iba členov vlády.
„Ukazuje sa, že sa dá stať prezidentom Slovenskej republiky tak, že budete šíriť nie len nenávisť, bičovať vášne a ľudí tlačiť na barikády. Ale kampaň sa dá vyhrať aj tak, že z toho druhého, by som bol presný zo mňa, urobíte kandidáta vojny. Chcem vám povedať jedno veľmi zreteľne a jasne. Toto vám nezabudnem,“ povedal Ivan Korčok bezprostredne po prehre v prezidentských voľbách.
Jeho reakciu viacerí kritizovali a tvrdia, že konal pod vplyvom emócie. Bývalý minister zahraničných vecí Milan Kňažko to však tak kriticky nevidí. „Skúsim vidieť ten kontext. Korčok hovoril o tom, že mladí ľudia utekajú do zahraničia, treba s tým niečo urobiť. Netreba ľudí klamať a ohrozovať tým, že pôjdu na vojnu, keď to nie je pravda. Rozhoduje o tom vláda a parlament. Sám Korčok niekoľkokrát vyhlásil, že v žiadnom prípade, aj keby mal tú možnosť, nepošle ich tam,“ vraví.
Korčok to podľa neho nemyslel tak, že im nezabudne svoju prehru. „Určite to nevnímam tak, že im nezabudne to, že nevyhral voľby. Ale to, že sú ľudia takýmto spôsobom podvádzaní,“ vysvetľuje.
Bývalý diplomat Jozef Banáš Korčokovu reakciu kritizuje. „Mám pocit, že Ivan Korčok prehru nezvládol. Veľkosť politika sa, okrem iného, určuje aj podľa toho, ako zvládnete prehru. Nezvládol to,“ vraví.
„To, že nám tu hrozí konflikt sme si nevymysleli my, aby sme dali dole Korčoka. Je tu predsa vyhlásenie Borrella, poľského prezidenta, českého prezidenta. Jasne o tom hovoria. Borrel povedal, že do dvoch rokov tu bude konflikt,“ myslí Banáš. Na otázku, či Pellegriniho strana využila strach z vojny odpovedal jasne: „Samozrejme, že to využila a bola by hlúpa, ak by to nevyužila.“
Viac vo videu:
Banáš a Kňažko v rubrike áno/nie:
Zdroj: YouTube Televízia Markíza / tvnoviny.sk / refresher.sk / InfoVojna
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…