Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Veľký reset WEF: Veľké vyvlastnenie, strata vlastníckych práv k finančným aktívam. “Nič nevlastniť a byť šťastný”

Klaus Schwabnám hovorí, že vo Veľkom resete, ktorý pre nás pripravuje Svetové ekonomické fórum, „nebudeš nič vlastniť a budeš šťastný“.

No už nám nič nepatrí. Naše bankové vklady a akcie a dlhopisy v prípade, že sa depozitná inštitúcia dostane do problémov, patria veriteľom depozitnej inštitúcie, nie nám. Všetky aktíva sú združené a slúžia ako kolaterál bez ohľadu na to, či sú označené ako „segregované“.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Možno si pamätáte, že počas poslednej finančnej krízy nám bolo povedané, že už nebudú žiadne záchranné operácie, ale že v budúcnosti dôjde k bail-inom. Záchrana je, keď vytváranie peňazí centrálnou bankou zachraňuje obľúbené problémové finančné inštitúcie.

Bail-in je, keď sa aktíva vkladateľov použijú na záchranu

David Rogers Webb, skúsený účastník finančného trhu, to vysvetľuje v The Great Taking na 72 čitateľných stranách plus 25-stranový prológ vysvetľujúci, kto je, a 20-stranová odpoveď newyorského Fedu na otázky Európskej komisie pre právnu istotu. The Great Taking je k dispozícii od Lulu za 10 dolárov a je zadarmo online .

Strata vlastníckych práv vo finančných aktívach je prípadom celého západného sveta.

Zdá sa, že prepis práv na finančné vlastníctvo je dielom regulačných orgánov, nie zákonodarcov, ktorí si to zrejme neuvedomujú. Nie, nie je to konšpiračná teória. Regulačné úrady pristúpili k legislatívnym zmenám, o ktorých účastníci finančného trhu nevedia. Webbovým zámerom je priniesť povedomie, a preto dal svoju knihu voľne k dispozícii.

V dôsledku týchto zmien, ktoré, ako sa zdá, vykonali finančné regulačné orgány a nie volené zákonodarné zbory, jednotlivci už nemajú vlastnícke práva k „svojim“ cenným papierom.

„Vlastníci“ teraz majú „práva na nároky“, čo znamená, že majú pomerné práva na akékoľvek cenné papiere, ktoré ostanú v depozitnej inštitúcii po splnení nárokov zabezpečených veriteľov.

V skutočnosti „ vaše“ cenné papiere a vaše bankové vklady už nie sú zákonom uznané ako váš osobný majetok, ak sa depozitná inštitúcia – banka alebo napríklad Merrill Lynch – dostane do finančných problémov.

Vaše „vlastníctvo“ je zaťažené ako zábezpeka pre zabezpečených veriteľov, ktorí sú v skutočnosti vlastníkmi. Zrejme to urobili regulačné orgány ako základ pre komplex derivátov, ktorý je o mnoho väčší ako svetový HNP, alebo možno vystavenie derivátom slúžilo ako ospravedlnenie pre vytvorenie Veľkého resetu, v ktorom „nebudete nič vlastniť“. Jednotlivé banky z najväčších svetových bánk sú skutočne vystavené derivátom vo výške svetového HDP.

Možno sa čudujete, prečo regulačné orgány dovolili, aby sa stalo niečo také nebezpečné a nezodpovedné.

Inak povedané, „vaše“ cenné papiere slúžia ako kolaterál pre veriteľov depozitných inštitúcií.

Vaše právo na „váš“ majetok zaniká v momente, keď sa depozitná inštitúcia dostane do finančných problémov

Komunikácia medzi newyorskou Federálnou rezervnou bankou a Európskou komisiou pre právnu istotu Group a súdny spor vyplývajúci zo zlyhania Lehman Brothers vytvorili právnu istotu, že zabezpečení veritelia sú oprávnení okamžite prevziať aktíva klienta v prípade zlyhania správcu.

Národné centrálne depozitáre cenných papierov (všetky sú teraz združené, žiadny nie je držaný pod menom „vlastníka“ alebo oddelený) sú teraz zriadené a sú prepojené s medzinárodným depozitárom, takže cenné papiere môžu byť okamžite dodávané do celého sveta, aby sa uspokojili nároky zabezpečených veriteľov.

Megabanky sú v podstate „privilegovanými veriteľmi“

Možno si myslíte, že vaše peniaze a vaše akcie a dlhopisy by boli v bezpečí, ak by ste ako svoj depozitár použili jednu z „bánk príliš veľkých na to, aby skrachovali“. Mýlili by ste sa. Federálny rezervný systém povoľuje veľkým bankám vytvárať dcérske spoločnosti, ktoré držia vklady, a Federálny rezervný systém povoľuje veľkým bankám prevádzať svoje deriváty na rovnaké dcérske spoločnosti.

Týmto spôsobom samotná banka zostáva nad vodou. V prípade krachu sa vymažú iba jej dcérske spoločnosti, ktoré držia vaše peniaze a cenné papiere.

S rizikom prehnaného sľubovania, pretože aj pre človeka s mojím vzdelaním a skúsenosťami je výzvou objasniť si ohromnosť toho, čo bolo zavedené.

Dúfam, že tento článok, ktorý ste si práve prečítali, bude časťou 1 v 3-dielnej sérii, pričom druhá časť bude náčrt regulačných zmien, ktoré ukradli naše práva na finančné vlastníctvo, a tretia časť bude dôsledkami Zvýšenie úrokových sadzieb Federálneho rezervného systému po 15 rokoch takmer nulových sadzieb, čím sa znížila hodnota finančných aktív držaných v portfóliách. Čelíme vyhliadke na najhoršiu finančnú krízu v histórii „vyriešenú“ zavedením digitálnych peňazí, ktoré vkladajú úplnú kontrolu do rúk politickej moci a jej pánov.

Paul Craig Roberts

O autorovi: Paul Craig Roberts je renomovaný autor a akademik, predseda Inštitútu pre politickú ekonómiu, kde bol tento článok pôvodne publikovaný. Dr. Roberts bol predtým pridruženým redaktorom a publicistom pre The Wall Street Journal. Počas Reaganovej administratívy bol námestníkom ministra financií pre hospodársku politiku. Je pravidelným prispievateľom do Global Research.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.