Slovanské Noviny

28. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

15.11.2020

Hospitalizovaní pacienti, ktorí mali dostatok vitamínu D v organizme, mali výrazne nižší podiel komplikácií pri ochorení COVID-19.

Ak má pacient s koronavírusom nedostatok vitamínu D, je pravdepodobnejšie, že zomrie. Naopak, ak ho má dostatok, jeho šanca na prežitie sa zvyšuje až o 50 percent. Ukázala to štúdia Univerzity v Bostone.  Taktiež je dôležitou štúdiou je aj medrxiv.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Hospitalizovaní pacienti, ktorí mali dostatok vitamínu D v organizme, mali výrazne nižší podiel komplikácií pri ochorení COVID-19, ako napríklad bezvedomie, hypoxia (keď telu chýba kyslík) a napokon aj smrti. Mali tiež v krvi nižšiu koncentráciu zápalového markeru (C-reaktívny proteín) a vyšší počet lymfocytov, teda imunitných buniek.

„Táto štúdia poskytuje priamy dôkaz, že dostatok vitamínu D redukuje komplikácie, vrátane cytokínovej búrky (najhoršia a najsmrteľnejšia reakcia tela na koronavírus, ktorá často zabije pacienta skôr ako vírus samotný, pozn. red.) a napokon aj smrti,“ uvádza autor štúdie Michael F. Holick, PhD, profesor medicíny, fyziológie, biofyziky a molekulárnej medicíny.

Dr. Holick sa stal známym vďaka svojmu výskumu koronavírusu a vitamínu D. Podľa jednej z jeho štúdií je vitamín D aj slušnou prevenciou. Ľudia s dostatkom tohto vitamínu majú až o 51 percent nižšiu šancu, že sa u nich rozvinie ochorenie COVID-19. Vitamín D najlepšie získaš vystavovaním svojej pokožky slnku, alebo zo stravy- mäsa, rýb, vajec, aj rastlinných tukov. Nedostatkom vitamínu D trpia obvykle starší ľudia a ľudia s tmavšou pleťou, vrátane černochov a hispáncov. Najmä v USA sú tieto skupiny najviac ohrozené koronavírusom.

Tento vitamín nezabráni koronavírusu napadnúť tvoje telo, no podporí imunitu, a vďaka tomu máš zvýšenú šancu prežiť víruové ochorenia.

V momente, keď sa telo stretne s vírusom, snaží sa agresívne brániť. Táto obrana však môže spôsobiť, tzv. cytokínovú búrku, vážne hyperzápalové ochorenie, ktoré môže viesť k poškodeniu pľúc a následnej smrti. Vitamín D dokáže imunitnú reakciu tela usmerniť a predísť z toho plynúcim problémom.

Väčšinu pacientov zabila reakcia ich tela, nie vírus samotný

Do štúdie sa v rámci postdoktorandského výskumu zapojil aj Ali Daneshkhah. “Zdá sa, že väčšinu pacientov s ochorením Covid-19 zabila táto autoimunitná reakcia, nie poškodenia pľúc spôsobené koronavírusom samotným.” 

Viac sa dozviete aj v článkoch, ktoré publikovala InfoVojna už od jari roku 2020:

VIDEO: Úmrtia na koronavírus súvisia s nedostatkom vitamínu D, vyplýva z medzinárodného výzkumu

Covid-19 se přeceňuje. Náš imunitní systém pandemii zvládne

Jiný pohled na epidemii: Je již půlka populace promořena? Nošení roušek a rukavic je prý k ničemu. Jezte vitamin D a choďte ven na slunce. Vakcíny jsou podvod

Bocelli sa priznal k porušeniu karantény: Zostať doma nebolo správne ani zdravé, potrebujem slnko a vitamín D

VIDEO: MUDr. Bukovský vyzval Denník N, aby prestal manipulovať a zavádzať verejnosť a zdôraznil, že vitamín D ochraňuje pred koronavírusom

Korona prišla aj ako zrkadlo charakteru ľudí a národov. Boh pri nás, aby sme túto skúšku nielen ako Slováci, ale ako celé ľudstvo ustáli

Ty simplicitný, oportunistický vykuk! Čo tu buzeruješ celý národ? Štveš len ľudí proti sebe a neustále hľadáš vinníkov. Keď tu za niekým ostanú mŕtvoly, tak za tebou, odkazuje Baránek premiérovi Matovičovi

VIDEO: Matovičova vláda spustila PR aktivitu, verejný cirkus, spartakiádu a množstvo obludných absurdít, tvrdí Bukovský

Covid-19 ako konečné riešenie a kolégium oblúd, ktoré na Slovensku šíria strach

Zdroj: startitup.sk / InfoVojna

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d