Haló, prezidentská kancelária? Podľa postojov z prezidentského paláca mám pocit, že prebehol nejaký progresívny majdan a Slovenská republika má zrazu prezidentský systém moci.
Asi takto by som viedol fiktívny rozhovor občana s úradom hlavy štátu.
Prečo? Lebo hradná pani mala problém raz s tým, raz s druhým ministrom, potom našla „me too“ problém s Trestným zákonom, pričom trestné právo, ani justícia všeobecne nie je v jej kompetencii, no a najnovšie má problém aj s vymenovaním riaditeľa SIS – vraj sa vôbec neplánuje touto témou zaoberať, čiže odkázala medzi riadkami, že neakceptuje ústavnú právomoc premiéra, lebo to vraj nie je JEJ priorita…
Omyl, vážená hlava štátu, ktorého národu nerozumiete: Toto nie je o Vašej priorite, ale o priorite premiéra a vlády. Nič Vám nehovorí deľba moci v štáte?, – pokračoval by som ďalej a dodal: Vašou jedinou povinnosťou je nevnášať napätiet medzi orgány moci a zabezpečiť riadny chod orgánov štátu, to znamená aj nevnášať po politiky konflikt…
Všetko nasvedčuje o kolaborácii prezidentky s jej bývalou, dnes opozičnou stranou PS, voči vláde a parlamentu, súc sme pluralitná parlamentná demokracia a nie prezidentská diktatúra. Či už vedome, alebo nevedome, nie je až tak podstatné. Vanutie politických vetrov z Grassalkovičovho paláca je jasné – konfrontácia a dupanie nohou bude prioritou až do posledného dňa v úrade.
Prezidentka takto súc nepriamo, ale aktívne vstupuje do predvolebnej kampane.
Aj to, v prospech alebo neprospech ktorej strany, sa dá vydedukovať. Dajú sa tiež vytušiť aj nové trecie plochy, konflikty a „problémy“ akceptovať návrhy vlády – napríklad s nejakým odvolaním či menovaním veľvyslancov, atď., jednoducho pani progresívne veľkomožná sa rozhodla, že do konca svojho mandátu to koalícii, ktorá zabránila liberálom a progresívcom prevziať moc poriadne osolí.
Lenže tým škodí aj Slovensku a jeho imidžu vo svete, čo sa už týka aj bežných občanov a vlastencov, ktorým na Slovensku skutočne záleží, aj keď na to neskladali nijaký sľub ako verejní činitelia, že?
Pritom v roku 2021 po abdikácii V. Pčolinského vláda Eduarda Hegera 28.apríla schválila Michala Aláča a prezidentke trvalo len týždeň, aby ho 5.mája vymenovala do funkcie riaditeľa tajnej služby.
A vôbec jej neprekážal pseudo dôvod „ohrozenia pozície SIS“, či „ výmena informácií so zahraničnými partnerskými spravodajskými službami“ ako dnes… hoci Slovenská republika mesiac a pol v tom čase, dokonca krízovej situácie (pandémia) nemala riaditeľa tajnej služby.
Čo dodať? Nič nové, len to, že ide zas o ten dvojitý progresmeter farizejov, na ktorý si skutočné Slovensko len ťažko zvykne. Asi preto si nerozumieeme, pani ešte prezidentka. Dovi, dopo.
Rafael Rafaj
skspravy.sk
Bývalá dánska kráľovná Margaréta II. svojich zosnulých rodičov obraňuje. Peter Kramer vo svojej 380-stranovej knihe…
Koncepcia „prvotného antigénového hriechu“ bola prvý raz navrhnutá pred šesťdesiatimi rokmi. Tento fenomén má potenciál…
„Na ich vyradenie z prevádzky boli použité oveľa silnejšie výbušné nálože a oveľa väčšie plavidlo,“…
Hlavné mestá krajín Západu zrazu zabudli na princípy, ako je spravodlivá súťaž, nedotknuteľnosť vlastníctva, prezumpcia…
Nemecko vysvetľuje včerajšiu náhlu návštevu ministerky zahraničných vecí Annaleny Baerbockovej na Ukrajine túžbou oficiálneho Berlína…
Ruské veľvyslanectvo ostro odsúdilo slová britského veľvyslanca Edwarda Fergusona, ktorý sa v článku pre srbské…