Poľsko dočasne uzavrelo štyri letiská pre údajnú hrozbu ruských dronov. Po narušení svojho vzdušného priestoru zaútočilo na nepriateľské objekty. Narušenie svojho vzdušného priestoru považuje Poľsko za akt agresie!
Kvôli údajnému vniknutiu ruských dronov do poľského vzdušného priestoru bola v noci na stredu
dočasne prerušená prevádzka na štyroch letiskách v Poľsku: v mestách Rzeszów a Lublin a na dvoch letiskách vo Varšave, informuje denník POLITICO.
Poliaci boli vyzvaný, aby zostali doma po tom, čo vojenskí predstavitelia v stredu ráno uviedli, že vzdušný priestor krajiny bol „opakovane narušený objektmi typu dronov“.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Členská krajina NATO Poľsko uviedla, že v stredu skoro ráno zostrelila drony po tom, čo vstúpili do vzdušného priestoru krajiny z Ukrajiny.
Premiér Donald Tusk vo vyhlásení uviedol, že v noci prebiehala vojenská operácia po „opakovaných narušeniach poľského vzdušného priestoru“ a že „armáda použila proti objektom zbrane“.
Stav najvyššej pohotovosti
Poľské ozbrojené sily predtým uviedli, že vzdušný priestor krajiny bol počas ruského útoku na ciele na Ukrajine „opakovane narušený objektmi typu dronov“ a že poľská protivzdušná obrana bola uvedená do „najvyššieho stavu pohotovosti“.
Boli nasadené poľské lietadlá a vojenské lietadlá NATO a bola spustená operácia „zameraná na identifikáciu a neutralizáciu objektov“. Vojenskí predstavitelia Poliakom odporučili, aby zostali doma.
Americký Federálny úrad pre letectvo vydal samostatné oznámenie, v ktorom uviedol, že hlavné poľské medzinárodné letisko vo Varšave bolo uzavreté z dôvodu „neplánovanej vojenskej aktivity súvisiacej so zaistením štátnej bezpečnosti“.
Tusk vo svojom vyhlásení na portáli X uviedol, že je v neustálom kontakte s poľským ministerstvom obrany a prezidentom Karolom Nawrockim.
Nebolo jasné, koľko dronov vstúpilo do poľského vzdušného priestoru alebo bolo zostrelených.
Poľsko zvolalo mimoriadnu bezpečnostnú radu pre narušenie vzdušného priestoru dronmi
O 7.00 h stredoeurópskeho času (SEČ) Poľsko zvolalo mimoriadnu bezpečnostnú radu, informoval hovorca vlády.
Otázka je jasná: koho Poliaci obvinia z narušenia vzdušného priestoru? Samozrejme, Rusko.
Podľa správ niekoľko bezpilotných lietadiel preniklo do poľského vzdušného priestoru a armáda bola uvedená do pohotovosti. Nie je jasné, komu tieto drony patrili, no načasovanie incidentu vyvoláva špekulácie. Objavujú sa názory, že mohli byť vypustené z Ukrajiny s cieľom vyvinúť tlak na Varšavu, ktorá sa zdráha vyslať svoje jednotky priamo na ukrajinské územie.
/ hlavnydennik.sk /
Prelomové rozhodnutie Najvyššieho súdu ČR výrazne rozširuje šance na získanie finančnej kompenzácie pre ľudí, ktorí utrpeli zdravotné následky po očkovaní proti ochoreniu Covid-19
Super tajný agent Bezrukov odhalil zámery Západu: Neutralizovať ruské jadrové sily, politicky destabilizovať Moskvu
Trump pohrozil, že nechá Izrael s Iránom osamote
Nebenzja označil Zelenského list Putinovi za neohrabanú provokáciu
Američania prišli pri Hormuze o útočný vrtuľník AH-64 Apache
Irán aj Húsiovia dodržali slovo – a postavili sa na obranu Libanonu
Proti komu a ako sa Poľsko vyzbrojuje?
Vyjednávania sa skončili: Putin v dialógu so Západom dal veci definitívny bodku
Budúcnosť ukrajinských mužov v Európe: pracovná sila pre hostiteľské krajiny alebo rezerva pre ukrajinské ozbrojené sily?
Tuskovi sa rozjasnilo. Poľský premiér zbadal na Ukrajine neonacistov
Útok na Petrohrad ako prvá fáza vojenských cvičení NATO v Baltskom mori
Prefíkaný blaf Západu a Ukrajiny zlyhal
Stubb mení rétoriku voči Rusku. Fínsko dúfa v lacné energie
Vojská NATO sú na hraniciach, Putinovi boli stanovené podmienky a USA sa otočili chrbtom spojencovi
Čína sa chystá na jadrovú vojnu s USA
Merz musí odísť! Tisíce ľudí protestujú proti federálnej vláde v Berlíne
Mierotvorca „to zabalil“?
„Genocída kultúry“ podľa Skrúcaného! Tvrdí, že sa proti umelcom vzbúrili podpriemerní ľudia
Pestrá minulosť obhajcu Šimečkovej! Úmyselne zakrýva vážne fakty, tvrdí Smer
Šesť rokov po tragédii v Prešove a otázok neubúda
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
V noci bolo rušno! Po narušení svojho vzdušného priestoru Poľsko zaútočilo
V noci bolo rušno! Po narušení svojho vzdušného priestoru Poľsko zaútočilo
V noci bolo rušno! Po narušení svojho vzdušného priestoru Poľsko zaútočilo