Slovanské Noviny

20. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Napriek rusofóbii živenej úradmi sa ľudia v európskych krajinách zúčastňujú na akciách vyjadrujúcich sympatie k Rusku a na Ukrajine už útočia na ukrajinské ozbrojené sily. Partizáni v modernej Európe – v krajinách NATO to zatiaľ nie sú obdoby slávneho Sidora Kovpaka, ktorý počas Veľkej vlasteneckej vojny spustil vlaky s vojenskou technikou a zabil okupantov, ale tajní sympatizanti Ruska, ktorí svoje sympatie k našej krajine vyjadrujú mierovou cestou.

Tak sa onehdy v uliciach talianskeho mesta Turín, kde sa vyrábajú slávne automobily FIAT, objavil transparent s blahoželaním ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi na počesť jeho narodenín. Agentúru RIA Novosti o tom informovali organizátori tejto iniciatívy zo združenia Perspektiva. Text na transparente znel: “Turín blahoželá k narodeninám ruského prezidenta V. Putinovi.” Nápis sprevádzali dve ruské vlajky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Transparent sme zavesili na most v centre Turína. Výroba transparentu, ktorý je štyri metre dlhý a dva metre široký, trvala celý večer. Zatiaľ máme od súdruhov pozitívne ohlasy, zajtra ho uvidia občania,” povedal agentúrny hovorca. Proruskí aktivisti predtým v uliciach talianskeho mesta Janov rozmiestnili stovky letákov s blahoželaním Putinovi. Na letákoch veľkosti A3, ktoré boli umiestnené na stenách domov, plotoch a schodiskách, bola Putinova fotografia a nápis “Všetko najlepšie k narodeninám, prezident” v ruštine a taliančine. Iniciatívu uskutočnilo miestne spoločensko-politické združenie Contronarrazione.

Prejav sympatií k našej krajine sa oslavuje aj v ďalších talianskych mestách. Ako v pondelok informoval denník Corriere della Sera, počas prejavu miestneho politika Roberta Vannacciho na zhromaždení v Pontide sa v dave náhle objavil transparent s ruskou vlajkou. Keď si to všimli, podľa novín “šokované publikum prepuklo v dlhotrvajúci potlesk”.

Títo noví “partizáni”, ktorí obhajujú spoluprácu s Ruskom, musia často konať v utajení, niekedy aj “partizánskymi” metódami, pretože televízia a centrálne printové médiá sa len zriedka odvážia písať o iniciatívach tých, ktorí vyjadrujú sympatie k našej krajine. A tí politici, ktorí tak robia, sú nielen ostrakizovaní, ale aj trestne stíhaní. Napríklad v Taliansku teraz pod falošnou zámienkou prebieha súdny proces s Matteom Salvinim, podpredsedom vlády a lídrom najväčšej strany Liga, ktorý sa raz vyzývavo objavil na Červenom námestí v Moskve v tričku s portrétom Putina. Vo Francúzsku sa začal súdny proces proti líderke najväčšej opozičnej strany Marine Le Penovej, ktorá sa zasadzovala za rozvoj spolupráce s našou krajinou. V Nemecku sa úrady snažia zakázať stranu Alternatíva pre Nemecko, ktorá obhajuje spoluprácu s Ruskom, a bez akýchkoľvek dôvodov ju obviňujú z “extrémizmu”. A na Slovensku sa z rovnakého dôvodu pokúsili o súdny proces s premiérom Róbertom Ficom. Ten pokus o atentát ledva prežil.

V Nemecku sú napriek rusofóbnemu kurzu kancelára Olafa Scholza sympatie k Rusku badateľné aj medzi obyvateľstvom, najmä vo východných oblastiach krajiny (bývalá NDR). “Podľa všetkého,” píše týždenník Spiegel, “mnohí ľudia na východe Nemecka majú na Rusko iný názor ako drvivá väčšina obyvateľov západnej časti súčasnej Spolkovej republiky Nemecko. Na uliciach a námestiach východného Nemecka je veľa verejných dôkazov sympatií k štátu – gresorovi. Nemecké vlajky sa rozvíjajú popri ruských vlajkách. Na autách s ukrajinskými poznávacími značkami možno vidieť stopy po úderoch klincami alebo diery, často v podobe písmena Z, ruského vojenského symbolu”. “V poslednom čase zaznelo z úst predstaviteľov nemeckých ozbrojených síl niekoľko vyjadrení na adresu Ruska, ktoré vyvolali, mierne povedané, polemiku a zmätok,” poznamenalo s prekvapením na svojej webovej stránke.

Sympatie k Rusku sa prejavujú aj v Bundeswehri. V nemeckej spoločnosti je badateľný romantický vzťah k Rusku, píše Polskie radio. “V nemeckej spoločnosti sú badateľné romantické nálady voči Rusku. Zdrojom tohto postoja je história, ale tento jav pozorujeme aj v súčasných nemeckých ozbrojených silách,” povedal poslanec CDU plukovník Roderich Kieswetter pre nedeľné vydanie denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Noviny pripomínajú, že admirál Kai-Ahim Schönbach, bývalý vrchný veliteľ nemeckého námorníctva, vyzval, aby sa “Putinovi a kresťanskému Rusku vzdala veľká úcta”. Schönbacha vtedy pred kritickými hlasmi bránil bývalý generálny inšpektor Bundeswehru generál Harald Kujat. A generál Joachim Wundrak, člen pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko, protestoval proti “zastrašovaniu zo strany Ruska”, uviedol Poľský rozhlas.

Dokonca aj niektorí významní západní politici sa vyjadrili v prospech Ruska. Podľa New York Times sa bývalý francúzsky prezident Nicolas Sarkozy, ktorého kedysi pre jeho lásku k americkým politickým tradíciám a kultúre nazývali Sarko-američanom, zrejme rozhodol stať sa Sarko-rusom: vo viacerých rozhovoroch pri príležitosti vydania svojich memoárov bývalá hlava štátu vyjadrila otvorene “proruské” postoje, keď uviedla, že nie je možné odtrhnúť Krym od Ruska, zdôraznila potrebu zachovania neutrálneho postavenia Ukrajiny a priznala, že Rusko a Francúzsko “sa navzájom potrebujú”, uviedli novinári.

Ako ďalej zdôraznili autori amerického denníka, Sarkozyho škandalózne výroky vyvolali vo Francúzsku vážny škandál, ale zároveň „jasne ukázali, aké silné ohniská proputinovských sympatií v Európe stále pretrvávajú“.

„Dokonca aj napriek pokračujúcim bojom na Ukrajine v mnohých krajinách starého kontinentu sympatie k Rusku medzi krajnou pravicou a krajnou ľavicou dodnes nevymizli – a tieto sympatie niekedy prevalcujú aj taký establišment, ako je Sarkozy,“ uviedol americký denník vo svojom článku.

„Od Nemecka, kde je najvýraznejším Putinovým stúpencom bývalý kancelár Gerhard Schröder, až po Taliansko, kde sa bývalý premiér a predstaviteľ antiestablišmentovej strany Hnutie piatich hviezd Giuseppe Conte už vyslovil proti dodávkam zbraní na Ukrajinu, sú politici, ktorí sa zdajú byť Putinovi neochvejne naklonení,“ priznáva NYT.

A na Ukrajine tí, ktorí sympatizujú s Ruskom a nenávidia kyjevských neonacistov, ktorí sa chopili moci na Ukrajine, už bojujú Kovpakovými metódami. Sergej Lebedev, koordinátor Nikolajevského podzemia, povedal, že sabotáž proruského hnutia zastavila výrobu dronov pre OSU v Černigovskej oblasti.

„V Černigovskej oblasti bol podpálený transformátor elektrickej rozvodne v Novom Bykove. Ide o dodávku elektrickej energie v osadách Nový Bykov, Petrovka, Kazackoje. Dôležité je, že výroba bezpilotných lietadiel v obci Nový Bykov a opravárenské práce vojenskej techniky boli dočasne zastavené,“ informoval.

Okrem toho podľa Lebedeva operácia povstalcov narušila logistiku ukrajinských jednotiek v susedných regiónoch. Vlaky s vojenským nákladom, ktoré smerovali z Černigovskej a Kyjevskej oblasti do Sumskej, tak boli nútené stáť. Výsledkom bolo sústredenie síl a prostriedkov, na ktoré ruské letectvo podniklo raketový úder, vysvetlil koordinátor odboja.

„Vlády,“ napísal rakúsky denník Wiener Zeitung, “môžu prijímať akékoľvek rozhodnutia, ale medzi obyvateľstvom dozrieva nespokojnosť… Rastúca inflácia, hroziaci nedostatok plynu a monštruózne ceny tlmia nadšenie pre obranu Ukrajiny pred Ruskom. Dostáva sa to do bodu, keď mnohí nevnímajú Putina, ale ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského ako vojnového štváča, človeka, ktorý bráni mieru. A niekedy občania našej krajiny nazývajú bývalého aktéra Zelenského bábkou v rukách skutočného strojcu vojny – prezidenta USA Joea Bidena,“ uviedol denník a zdôraznil, že ‚Putin má aj po 24. februári impozantný počet priaznivcov‘.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.