Slovanské Noviny

18. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

15.11.2020

V anglickom Liverpoole, kde podobne ako na Slovensku prebehlo plošné testovanie, chceli pomocou vojakov otestovať deti priamo v škole a to dokonca bez predošlého súhlasu rodičov!

Škola poslala rodičom šokujúci list. Doteraz sa zdalo, že testovanie v Liverpoole bude predsa len slobodnejšie v porovnaní so Slovenskom, nakoľko ľudia sa tam môžu dať zdarma otestovať úplne slobodne, bez žiadnych vyhrážok a obmedzovania slobody. Posledná udalosť však na celé testovanie vrhá mrazivé svetlo.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Pred pár dňami totiž jedna z Liverpoolskych škôl poslala rodičom list (originál tu), v ktorom oznámila, ako sa ich škole dostalo veľké privilégium. Boli totiž vybraní ako jedna z prvých škôl, do ktorej čoskoro zavíta armáda a vykoná tam hromadné testovanie učiteľov a detí na COVID-19. Ako sa ďalej v liste píše, každý otestovaný dostane čiarový kód, aby bola zaistená presná identifikácia testov a osôb. Výsledky testov sa následne oznámia priamo v škole učiteľom i deťom.

A teraz príde to najhoršie! Na testovanie detí nechceli vyžadovať súhlas rodičov, pretože, ako uviedla škola, v týchto ťažkých a „bezprecedentných“ časoch by to nebolo možné. V prípade, že si rodič testovanie neželal, mal to písomne oznámiť učiteľovi ráno v deň testovania. Čiže zatiaľ sa ešte z testovania dalo teoreticky vycúvať, ale bolo na to potrebné urobiť isté kroky zo strany rodiča. A čo deti rodičov, ktorí by si ten list náhodou nevšimli? Tieto deti by zrejme otestovali bez ich vedomia.

Avšak, ako následne škola v liste prízvukovala: „Pre zdravie dieťaťa, jeho spolužiakov a učiteľov v škole i miestnej komunite je dôležité, aby rodičia na 100% s týmto systémom verejného zdravia plne kooperovali“. Čo sa však udeje, ak kooperovať nebudú, to sa v liste už nepíše, ale vieme si to zo skúsenosti z plošného testovania na Slovensku živo predstaviť.

No a hádajte, čo sa malo stať s pozitívne otestovanými deťmi? Mali byť hneď zadržané a následne sa vykonať obvyklé kroky procesu na dohľadanie ich kontaktov. To, či chceli deti zadržať v škole, alebo ich armáda mala niekam odviesť, to už v liste neuviedli.

Škola v liste ďalej písala, že v spolupráci s anglickým Úradom verejného zdravotníctva sa snaží určiť, ako by tento pilotný projekt mohol poslúžiť škole a verejnosti aj do budúcna. Čo to asi tak môže byť? Žeby pravidelne opakované testovania? Alebo nebodaj hromadné očkovania? Po všeobecnom rozhorčení sa škola zrejme stiahla a najnovšie na svojej internetovej stránke uvádza, že explicitný súhlas rodičov s testovaním už budú vyžadovať. Ako vidno, v dnešnej dobe musia byť rodičia nanajvýš bdelí a v prípade prvých náznakov neprávosti okamžite protestovať.

Súčasné zvrátenosti okolo plošného testovania a úvah o „komunitnom testovaní“ v školách nie sú Matovičov a ani slovenský výmysel. Je to globálny skript, respektíve plán, podľa ktorého sa riadia všetky vlády na svete. Naozaj toto chceme? A toto dovolíme? Kde to skončí?

Skončí to tam, kam tomu dovolíme zájsť.

Zdroj: V Liverpoole chceli armádou testovať deti v škole bez predošlého súhlasu rodičov, badatel.net, 12.11.2020

zdroj: zem a vek

Vyhlásenie: 

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d