Európa

V Európe sú uzavreté zóny, kam sa štát nedostane

V mnohých európskych mestách čoraz viac vznikajú uzavreté zóny, kam sa štát nedostane, nevstupuje tam polícia a ľudia tam žijú pod vládou mafiánskych klanov, píšu talianske noviny „Giornale“.

„Tieto štvrte sa stali uzavretým priestorom, ohniskom kriminality a radikalizácie.“

V roku 2018 sa Inštitút pre výskum migrácie v Budapešti podrobne zaoberal týmto javom a zistil, že v európskych mestách už existuje viac ako 900 štvrtí, do ktorých majú úrady prakticky nulový prístup.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Francúzske generálne riaditeľstvo pre bezpečnosť (DGSI) v správe z januára 2020 poukázalo na existenciu najmenej 150 štvrtí, ktoré sú de iure považované za „francúzske“, ale sú de facto kontrolované a riadené sieťami radikálnych islamistov alebo drogových dílerov. Podľa organizácie „European Eyeon Radicalisation (Eer)“ je dnes „ťažké nájsť vo Francúzsku mesto, ktoré nemá aspoň jednu zraniteľnú mestskú oblasť.“

To isté sa pozoruje aj v Nemecku. Ako informuje „Deutsche Welle“, Angela Merkelová uznala existenciu takýchto uzavretých oblastí už v roku 2018 a uviedla, že „s tým treba niečo urobiť“. Hlavný komisár polície Nemeckej spolkovej republiky Bernhard Wathout poznamenal, že moslimskí prisťahovalci alarmujúcim tempom vytvárajú zakázané oblasti v nemeckých mestách: „Samozrejme, vieme, kde môžeme použiť policajné auto a kde len obrnené vozidlo. Dôvod je ten, že naši kolegovia sa už nemôžu cítiť bezpečne vo dvojici a musíme dávať pozor, aby sme sa sami nestali obeťou trestného činu… V týchto oblastiach už nie je možné dokázať vinu a začať stíhanie. Len v tých najhorších prípadoch vieme na polícii niečo o tom, čo sa stalo. Štátna moc v týchto oblastiach je úplne vylúčená.“

V Holandsku je registrovaných najmenej 40 „no-go zón“, z ktorých najslávnejšiu — Schilderswijk nachádzajúcu sa v Haagu možno považovať za plnohodnotnú etnickú enklávu: podľa sčítania ľudu v rokoch 2008 a 2012 Holanďanov tam žije necelých 10% z celkového počtu obyvateľov, kde väčšina je Turkov a Maročanov.

Vo Švédsku, ktoré má jeden z najliberálnejších prisťahovaleckých zákonov v Európe, je veľká časť mesta Malmö s viac ako 25% moslimských obyvateľov, zakázanou zónou pre  nemoslimov. Nezamestnanosť mužov tam presahuje 80%.

V Bruseli v tieni sklenených mrakodrapov Európskej únie pôsobia drogové gangy a zločinecké skupiny z Albánska a krajín Maghrebu. „Giornale“ nazýva Brusel „novou ríšou mafie“. Členovia tejto mafie kontrolujú územie, prostitúciu, podieľajú sa na pašovaní drog, lúpežiach, praní špinavých peňazí a regulujú nelegálne prisťahovalectvo.

Najväčší prístav v Európe, Antverpy, je tiež pod kontrolou mafie. Len v prvých troch mesiacoch roku 2021 bolo v tomto prístave zadržaných 27,6 ton kokaínu, čo je trikrát viac ako za celý rok 2014. To je takmer tretina všetkého kokaínu zadržaného v Európe.

Obmedzené oblasti sú produktom desaťročí politiky „multikulturalizmu“, čo viedlo k vytvoreniu paralelných spoločností v Európe. Podľa prieskumu britskej organizácie „Hope not Hate“ z roku 2019 je tretina Britov (32%) presvedčená, že nemá prístup do štvrtí mimo mesta. Birmingham, kde je 21,8% populácie moslimskej, je niekoľko multietnických oblastí, z ktorých niektoré sú takmer 100% moslimské.

„Demograficky Británia získava čoraz islamskejšiu tvár v mestách ako Birmingham, Bradford, Derby, Dewsbury, Leeds, Leicester, Liverpool, Luton, Manchester, Sheffield, Waltham Forest a Tower Hamlets,“ uvádza londýnsky inštitút „Gatestone“.

V roku 2015 prieskum ukázal, že najčastejšie meno v Anglicku je Mohamed. A pred štyrmi rokmi radikálna skupina vyzvala moslimov, aby zahájili kampaň zameranú na transformáciu dvanástich britských miest vrátane Londýna na nezávislé islamské štáty, žijúce podľa práva šaría, mimo hraníc britskej jurisprudencie.

Vladimir Malyšev, Fond strategickej kultúry/news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Slovensko prešvihne výdavkové limity: Hrozia miliardové deficity?

Vláda nesplní limit verejných výdavkov, vypočítaný podľa nových európskych pravidiel, v tomto ani nasledujúcich rokoch.…

24 minút ago

Prezidenta mrzí, že vláda nepripravila oslavy k výročiu revolúcie

Pellegrini hovoril aj o spolupatričnosti ako jednom z odkazov udalostí z novembra 1989. V tejto…

33 minút ago

Bývalí politickí väzni komunizmu pripomínajú hrôzy totalitného režimu

Štátny sviatok 17. november - Deň boja za slobodu a demokraciu So zásadným stanoviskom k…

35 minút ago

BRICS, geopolitická výzva, ktorú Európska únia prehliada

Za posledných päť rokov zaujali geopolitické úvahy bezprecedentné miesto v programe Európskej únie. Jeho zahraničná…

38 minút ago

Varovanie EÚ, aby sa pripravila na skoré Trumpove colné opatrenia

Európski lídri by nemali predpokladať, že Trumpove colné hrozby sú „len bluf“, hovorí jeden z…

40 minút ago

Zelenskyj vymenoval podmienky pre rokovania s Ruskom

Zelenskyj umožnil rokovania s Ruskou federáciou pod podmienkou, že Ukrajina bude silná Vladimir Zelenskyj pripustil možnosť…

42 minút ago