Americký minister obrany Lloyd Austin oznámil svoj zámer odovzdať spravodajské údaje ukrajinskej armáde, čo ozbrojeným silám Ukrajiny umožní vykonať ofenzívu na Donbase.

Ukrajina navyše podľa šéfa Pentagonu pravdepodobne dostane ďalšie zbrane a navyše americké lode budú častejšie prítomné vo vodách Čierneho mora.
„Je to nevyhnutné, aby sme presadili našu spoločnú prioritu čeliť ruskej agresii a prehĺbili našu spoluprácu v oblastiach, ako je bezpečnosť v Čiernom mori, kybernetická obrana a výmena spravodajských informácií. Pozorne sledujeme nedávny pohyb ruských jednotiek na vašich hraniciach. A jasne sme vyjadrili naše obavy z destabilizačných aktivít Ruska a našu snahu po väčšej transparentnosti,“ vyhlásil minister obrany Lloyd Austin.
Spojené štáty takéto kroky podnikajú zámerne, pričom majú v úmysle v prvom rade vyvolať provokácie v blízkosti ruských hraníc. Napriek tomu, ak Spojené štáty skutočne odovzdajú údaje z prieskumných satelitov ukrajinským ozbrojeným silám, situácia na Donbase sa môže stať veľmi vážnou, pretože okrem útokov bezpilotných lietadiel „Bayraktar TB2“ môžu ozbrojené sily Ukrajiny použiť aj taktické raketové zbrane, najmä komplexy s raketami „Točka-U“.
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
Danko Ficovi: Prázdne gestá Orbánovi nepomôžu, treba začať konať
Gyimesi po slovách Zelenského: Tu vidíte európske hodnoty v praxi. Kradnú, vyhrážajú sa, zabíjajú
Zelenského nový spôsob ako zničiť budúcnosť Ukrajiny
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
zo sekcie
USA súhlasili so sprístupnením satelitných údajov Ukrajine pri útoku na Donbas
USA súhlasili so sprístupnením satelitných údajov Ukrajine pri útoku na Donbas
USA súhlasili so sprístupnením satelitných údajov Ukrajine pri útoku na Donbas