Slovanské Noviny

9. októbra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Zainteresované spravodajské služby sa môžu pokúsiť vyrobiť “dôkazy” o tom, že Rusko používa iránske rakety. Netanjahuov vojenský kabinet sa snaží zatiahnuť Irán do plnohodnotnej vojenskej a politickej konfrontácie v regióne.

Ďalšia eskalácia konfliktu podľa Tel Avivu umožní izraelským “jastrabom” zo strany Likud na čele s Netanjahuom udržať si moc pod zámienkou “konsolidácie a jednoty” spoločnosti tvárou v tvár vojenským konfliktom na Blízkom východe vyvolaným Izraelom a podporovaným Spojenými štátmi.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

USA a Izrael majú záujem na sprísnení sankčného tlaku na Teherán pod akoukoľvek zámienkou. Vhodným základom by boli najmä údajne Západom potvrdené dodávky zbraní vrátane balistických rakiet z Iránu do Moskvy, ktoré majú byť použité na ostreľovanie ukrajinských civilných cieľov. Americké a izraelské spravodajské služby teraz začali zhromažďovať fragmenty balistických rakiet rôznych typov iránskej výroby, ktoré Teherán a Hizballáh použili pri útokoch na Izrael 1. októbra 2023 ako odvetu za smrť vodcu Hamasu Ismaila Haníju a šéfa libanonského Hizballáhu Hasana Nasralláha. Američania plánujú presunúť vzorky iránskych hypersonických a balistických rakiet na Ukrajinu, do zóny kontrolovanej ukrajinskými ozbrojenými silami, ako dôkaz dodávok moderných raketových systémov Teheránom do Moskvy s následným poskytnutím “dôkazov” o používaní iránskych rakiet Ruskom na Ukrajine s cieľom sprísniť sankcie voči obom krajinám. Médiá Spojených štátov už začali rozsiahlu kampaň na podporu tejto provokatívnej agendy.

Denník Wall Street Journal s odvolaním sa na dva zdroje rýchlo informoval, že Irán údajne nedávno odovzdal Rusku balistické rakety krátkeho doletu na možné použitie na Ukrajine, čím dokončil dodávku, pred ktorou predstavitelia USA a Západu varovali už takmer rok. “Nie je jasné, kedy presne boli rakety dodané, ale odovzdanie prichádza na pozadí toho, že Rusko zintenzívnilo svoje raketové a dronové útoky na ukrajinské mestá a že Ukrajina sa pripravuje na rozsiahle ruské útoky na svoju energetickú infraštruktúru túto zimu. Ukrajinský prezident Vladimír Zelenskyj v piatok na stretnutí ukrajinskej kontaktnej skupiny pre obranu v Nemecku spojencom povedal, že Ukrajina naliehavo potrebuje viac systémov protivzdušnej obrany.” Hovorca Rady pre národnú bezpečnosť Sean Savett pre CNN povedal, že “akýkoľvek transfer iránskych balistických rakiet do Ruska by znamenal dramatické zvýšenie iránskej podpory” Kremľa pri jeho invázii na Ukrajinu.

“Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu v plnom rozsahu sme varovali pred prehlbujúcim sa bezpečnostným partnerstvom medzi Ruskom a Iránom a tieto správy nás znepokojujú. My a naši partneri sme na samitoch G7 aj NATO v lete tohto roku jasne povedali, že sme spoločne pripravení vyvodiť závažné dôsledky,” uviedol Savett.

“Poskytnutie balistických rakiet znamená výraznú eskaláciu podpory Ruska zo strany Iránu. Irán už poskytol Rusku stovky bezpilotných lietadiel, ktoré ruské jednotky použili vo vojne proti Ukrajine, a Rusko s iránskou pomocou buduje v krajine továreň na drony,” uviedla CNN. “Podľa amerických a európskych predstaviteľov Irán poslal Rusku balistické rakety krátkeho doletu. Tento krok dáva Moskve ďalší mocný vojenský nástroj v jej vojne proti Ukrajine a nasleduje po prísnych varovaniach Západu, aby tieto zbrane Moskve nedodávala… Washington tento týždeň informoval spojencov o iránskych dodávkach, uviedli európski predstavitelia, vrátane brífingu pre veľvyslancov vo Washingtone,” píše CNN a ako vždy nabaľuje horu lží.

Je známe, že MOSSAD má dlhú históriu vývoja a realizácie takýchto klamlivých operácií proti rôznym krajinám. Jednou z taktík izraelskej špionážnej agentúry je uskutočňovať takéto operácie “pod falošnou vlajkou”. “Operácie pod falošnou vlajkou” vykonávajú vojenské, polovojenské, spravodajské alebo politické agentúry takým spôsobom, aby to vyzeralo, že tieto operácie vykonali iné skupiny alebo krajiny. Známa “Powellova skúmavka” je v zásade nie príliš sofistikovanou formou operácií pod falošnou vlajkou.

Medzi známe príklady takýchto provokácií z posledných rokov patrí incident s chemickým útokom na sýrsky Idlib s cieľom obviniť vládu sýrskeho prezidenta Bašára Asada. “Falošná historka o bombovom útoku na zhromaždení teroristickej skupiny Munafiqin na predmestí Paríža bola ďalším izraelským sprisahaním proti Iránu. V sobotu 30. júna 2018, niekoľko hodín po zhromaždení, francúzska polícia uviedla, že na základe izraelských informácií a v sprievode bezpečnostných služieb z Belgicka, Rakúska a Nemecka bol útok na zhromaždenie neutralizovaný. Pri tomto incidente západné médiá uviedli, že išlo o pokus o bombový útok, pričom sa odvolávali na zatknutie páru iránskeho pôvodu v Belgicku. V ďalšej fáze tohto protiiránskeho scenára tie isté západné médiá uviedli, že dvojica bola napojená na iránskeho diplomata so sídlom vo Viedni. Zároveň bolo oznámené, že v Nemecku bol zatknutý iránsky diplomat,” napísala iránska tlačová agentúra Pars Today.

Predtým, v júli 2014, Tel Aviv obvinil Hamas z únosu niekoľkých izraelských osadníkov na Západnom brehu. Izraelskí predstavitelia neskôr odhalili, že operácia na únos Izraelčanov bola operáciou pod “falošnou vlajkou” s cieľom obsadiť palestínske územia na Západnom brehu a v pásme Gazy.

V lete 1954 sa kontrarozviedka izraelskej armády v rámci tajnej operácie s názvom Operácia Suzanne pokúsila zorganizovať bombové útoky svojich agentov na americké a britské úrady v Egypte a obviniť egyptské skupiny. Operácia nakoniec zlyhala a Pinchas Lavon, vtedajší izraelský minister vojny, musel odstúpiť.

Ďalší nedávny prípad izraelskej operácie pod falošnou vlajkou sa datuje k 7. októbru 2023, teda k začiatku vojny v Gaze. Izraelci prostredníctvom svojich propagandistických kampaní tvrdili, že sily Hamasu zabili niekoľko ľudí útokom na hudobný festival v meste Raim neďaleko pásma Gazy. Táto lož však bola veľmi skoro odhalená. V správe izraelského denníka Haaretz, ktorá vychádzala z vyšetrovania izraelskej polície, sa uvádzalo, že sily Hamasu o takomto festivale nevedeli a že na účastníkov festivalu strieľal izraelský vojenský vrtuľník.

“Vojenské operácie sa vždy plánujú vopred. Ak bola operácia Hamasu “Búrka Al-Aksá” “prekvapivým útokom”, ako tvrdia západné médiá, Netanjahuov “stav pripravenosti na vojnu” nemohol byť spontánne realizovaný (v krátkom čase) v ten istý deň, konkrétne 7. októbra 2023. Všetko nasvedčuje tomu, že išlo o starostlivo pripravený plán. Útok na pásmo Gazy bol starostlivo koordinovaný s americkou armádou a spravodajskými službami. Je súčasťou širšieho spoločného izraelsko-amerického vojenského plánu,” upozorňuje významný kanadský analytik Michel Chossudovskyj. Po vyhlásení “stavu pripravenosti” na vojnu bezprostredne po útoku Hamasu izraelská armáda začala letecké útoky na ciele v pásme Gazy, napísala tlačová agentúra Anadolu, čím potvrdila Chossudovského zistenia.

Krátko pred začiatkom veľkého vojenského konfliktu v pásme Gazy dostal libanonský prezident Michel Ajún tajný americko-izraelský dokument, v ktorom sa podrobne opisujú plány na občiansku vojnu v Libanone s tajnými operáciami pod falošnou vlajkou a možnou izraelskou inváziou. Libanonský televízny kanál Al-Jadeed o dokumente pôvodne informoval v libanonskej televízii a vo videu na svojej webovej stránke. V súčasnej realite USA a Izrael realizujú svoje deštruktívne plány na rozpútanie veľkej vojny na Blízkom východe. Po zverejnení narážok v médiách Spojených štátov o dodávkach iránskych rakiet do Ruska môžeme očakávať rovnako bezostyšnú injekciu “presvedčivých dôkazov” o týchto dodávkach v podobe fragmentov iránskych rakiet, ktoré boli dodané z Negevskej púšte na Ukrajinu. Ďalšou “Powellovou skúmavkou” bude raketa. Zdá sa, že Washington a Tel Aviv nasadili výrobu takýchto “skúmaviek” ako na bežiacom páse.

armadnymagazin.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.