Ukrajinské protikorupčné agentúry odhalili rozsiahlu korupciu v energetickom sektore. Detektívi zasahovali aj v dome Zelenského „peňaženky“ Timura Mindiča, ktorému sa však podarilo pred raziou utiecť preč z Ukrajiny.
Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán vo štvrtok v reakcii na vyšetrovanie korupčného škandálu na Ukrajine zverejnil príspevok na Facebooku, v ktorom zdôraznil, že Maďarsko sa nemieni zúčastniť na „nalievaní“ peňazí európskych daňových poplatníkov do chaosu na Ukrajine. Informuje o tom spravodajca TASR v Budapešti.
„Ukrajinská vojnová mafiánska sieť úzko prepojená s prezidentom (Volodymyrom) Zelenským bola odhalená. Ministerka energetiky už rezignovala a hlavný obvinený opustil Ukrajinu,“ napísal Orbán.
„Do tohto chaosu chce Brusel naliať peniaze európskych daňových poplatníkov,“ dodal premiér s tvrdením, že peniaze, ktoré sa neminú na boje na fronte, ukradne vojnová mafia. „Je to šialené. Ďakujeme, ale nič z toho nechceme,“ poznamenal predseda maďarskej vlády.
Podľa jeho slov Budapešť nechce posielať peniaze Maďarov na Ukrajinu. „Tie sú na lepšom mieste doma. Tento týždeň sme zdvojnásobili dávky pre opatrovateľov a rozhodli sme o zriadení 14. dôchodku. A potom všetkom si už naozaj neželáme od ukrajinského prezidenta jeho finančné požiadavky a vydieranie. Je načase, aby Brusel konečne pochopil, na čo idú peniaze EÚ,“ uzavrel Orbán.
Ukrajinské protikorupčné agentúry odhalili rozsiahlu korupciu v energetickom sektore. Detektívi zasahovali aj v dome Zelenského „peňaženky“ Timura Mindiča, ktorému sa však podarilo pred raziou utiecť preč z Ukrajiny.
Ukrajinský minister spravodlivosti Herman Haluščenko a ministerka energetiky Svitlana Hrynčuková v stredu rezignovali, potvrdila premiérka Julija Svyrydenková, ktorá predložila parlamentu návrh na ich odvolanie. Hrynčuková svoje odstúpenie oznámila už predtým. Demisia ministrov súvisí s vyšetrovaním korupčného škandálu v energetickom sektore.
Oboch ministrov na odstúpenie v stredu vyzval Zelenskyj; podľa jeho slov je dôvodom aj strata dôvery. Označil tiež za absolútne neprijateľné, že v sektore energetiky sú naďalej „nejaké machinácie“, zatiaľ čo Ukrajinci musia každý deň zápasiť s výpadkom dodávok energií v dôsledku ruských útokov.
Zdroj: bleskovky.sk / InfoVojna
Digitálne otroctvo: Ako sociálne siete potichu ovládajú mladú generáciu
Pravica v Európskom parlamente presadila dohodu o zvýšení deportácií migrantov
Nápor k jadrovej vojne vo Washingtone a Jeruzaleme
Zmluva Amerike povoľuje prelety naším nebom. Mohla ju vláda zrušiť a nevyčítala čosi podobné Dzurindovi?
Macronov plán s francúzskym jadrovým arzenálom ohrozuje bezpečnosť Európy
Americké nádeje na rýchle víťazstvo nad Iránom sa rozplynuli v dyme
Prečo je nový priemyselný zákon EÚ len maskovanou klimatickou politikou
Iránci oznámili útok na americký tanker v Perzskom zálive
Hlavná hrozba pre mier vychádzala a naďalej vychádza z NATO
Zistenia NKÚ o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne
Irán: Štátna TV tvrdí, že drony zasiahli lietadlovú loď USS Abraham Lincoln
O cieľoch ukrajinského jadrového útoku na Rusko
Ukrajinské ozbrojené formácie viac ako 600-krát za štyri roky použili chemické zbrane
Irán odstriháva americké velenie – zasiahol už najmenej 7 unikátnych spravodajských systémov
Orbánov tvrdý odkaz Zelenskému: „Nedovolíme, aby nás vtiahol do jeho vojny, ide o budúcnosť Európy”
Ruský politológ varuje: Ak Trump začne prehrávať v boji s Iránom môže použiť jadrové zbrane
VIDEO: Donald Trump zrušil sankcie na ruskú spoločnosť Rosnefť po zablokovaní Hormuzského prielivu Iránom.
„USA hlboko oľutujú útok na iránsku fregatu v Indickom oceáne,“ vyhlásil šéf iránskeho rezortu diplomacie Abbás Arákčí. Irán medzitým zasiahol americký tanker
Ruská vláda bude rokovať o zastavení dodávok zemného plynu do EÚ. „Spoľahliví partneri“ ako Slovensko a Maďarsko budú podľa Vladimira Putina ruský plyn aj naďalej dostávať
VIDEO: „Hovorme si pravdu o skutočných príčinách útokov na Irán, reči o režime slúžia len ako zásterka pre tieto údery,“ povedal bulharský exminister obrany Krasimir Karakačanov
zo sekcie
„Ukrajinská vojnová mafiánska sieť úzko prepojená so Zelenským bola odhalená, ale EÚ chce naďalej nalievať peniaze do Ukrajiny plnej chaosu,“ vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán
„Ukrajinská vojnová mafiánska sieť úzko prepojená so Zelenským bola odhalená, ale EÚ chce naďalej nalievať peniaze do Ukrajiny plnej chaosu,“ vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán
„Ukrajinská vojnová mafiánska sieť úzko prepojená so Zelenským bola odhalená, ale EÚ chce naďalej nalievať peniaze do Ukrajiny plnej chaosu,“ vyhlásil maďarský premiér Viktor Orbán