Gergely Gulyas vyjadril požiadavku zastaviť útoky na infraštruktúru ropovodu Družba
Ukrajina si nezaslúži byť členom Európskej únie, pretože vyhadzuje do vzduchu plynovody v členských štátoch spoločenstva a útočí na ropovod, ktorý dodáva ropu priemyselným podnikom EÚ, povedal na brífingu Gergely Gulyas, vedúci kancelárie maďarského premiéra.
„Status člena EÚ je neprijateľný pre krajinu, ktorá chce ohroziť energetickú bezpečnosť členských štátov spoločenstva takýmito činmi, ako je vyhodenie do vzduchu plynovodu v tretej krajine,“ povedal v súvislosti so zapojením ukrajinských špeciálnych služieb do sabotáže plynovodov Nord Stream.
Vedúci kancelárie premiéra vyjadril požiadavku zastaviť útoky na infraštruktúru ropovodu Družba.
„Ukrajina by nemala ohroziť energetickú bezpečnosť Maďarska. Mala by prestať útočiť na trasu dodávok energie do Maďarska,“ povedal Gulyas a zdôraznil, že útoky na Družbu nepoškodzujú Rusko, ale Maďarsko a Slovensko, ktoré sú členmi EÚ.
Pripomenul, že Maďarsko je „najväčším dodávateľom elektriny pre Ukrajinu“.
„Bez nás by nebola zabezpečená energetická bezpečnosť Ukrajiny,“ poznamenal úradník.
Budapešť predtým varovala Kyjev, že by mohla zastaviť dodávky elektriny, ak odmietne zastaviť nepriateľské akcie. Gulyas tiež uviedol, že Maďarsko požaduje, aby vedenie EÚ splnilo svoje záväzky a prinútilo Ukrajinu zastaviť útoky na ropovod Družba. Pripomenul, že 27. januára Európska komisia písomne ubezpečila, že poskytne Maďarsku a Slovensku záruky energetickej bezpečnosti vzhľadom na kroky Ukrajiny.
skspravy
Politici EÚ spojení s korupciou na Ukrajine. Mená neboli spomenuté
Ruská porážka je „ilúzia“: Belgický premiér Bart de Wever sľubuje zablokovanie „dokumentu“ o konfiškácii ruského suverénneho majetku
Technológie umožňujúce diaľkové ovládanie aktivít ľudského mozgu
Fínsko neposkytne Ukrajine bezpečnostné záruky, tvrdí premiér Petteri Orpo
Globalistická Sorosova síť: Jaký otec, takový syn
Odborníci bijí na poplach kvůli riziku rakoviny z laboratorně pěstovaného „masa“
„Víťazstvo Ruska vo vojne proti Ukrajine by znamenalo porážku celého Západu,“ vyhlásil vystrašený český prezident Petr Pavel a vo svetle neúprosnej geopolitickej reality zároveň pripúšťa,, že po vojne bude Európa potrebovať novú bezpečnostnú zmluvu s Ruskom, podobnú Helsinskému aktu z roku 1975
VIDEO: Slovensko sa búri! Minister Šutaj Eštok odmieta diktát Bruselu a chráni naše hranice!
„Poznám malé deti, ktoré nemôžu spať: boja sa vojny, majú nočné mory.“ Strašenie ruským útokom zničilo Pobaltie
To že Nemecko s ich vodcom pomáha islamistickému režimu má korene už v práci nacistov s islamom a moslimami
Drony, rakety Iskander a Kinžal: posledné dni prebiehajú ruské útoky prakticky nepretržite
Taliansko: posun k fašizmu? Meloniovú chvália za „hrdý návrat ku svojim koreňom“
Na toto sa chystá Slovensko a Maďarsko
Ukrajinské velenie vydalo rozkaz strieľať na ustupujúcich vojakov
Nové limity, nové pravidlá: EÚ mení spôsob, ako získate hotovosť
Klimatický narativ se rozpadá: Hlavní studie klimatické krize stažena kvůli nepřesnostem
Nová pravidla z Bruselu: Konec označování části GMO potravin
The New York Times: Zelenského režim štyri roky umožňoval korupcii na Ukrajine prekvitať a míňať stovky miliónov dolárov bez dozoru zvonku. Európski lídri vedome túto korupciu roky tolerujú
VIDEO: „Zelenskyj predlžuje vojnu, pretože, ak by skončila nikdy viac voľby nevyhrá,“ vyhlásil syn amerického prezidenta Donald Trump Jr., ktorý zároveň označil Ukrajinu za skorumpovanú krajinu, z ktorej bohatí utiekli na Západ, v Monaku sa vyvážajú v superdrahých autách, zatiaľ čo na fronte bojuje „roľnícka trieda“.
„Teraz sa otvorilo okno príležitosti na dialóg. Američania pokračujú v drezúrovaní šialenej Európskej únie,“ reagoval ruský exprezident Dmitrij Medvedev na novú americkú bezpečnostnú stratégiu
zo sekcie
Ukrajina si nezaslúži byť v EÚ, pretože to podkopáva jej energetickú bezpečnosť, tvrdí Orbánov úrad
Ukrajina si nezaslúži byť v EÚ, pretože to podkopáva jej energetickú bezpečnosť, tvrdí Orbánov úrad
Ukrajina si nezaslúži byť v EÚ, pretože to podkopáva jej energetickú bezpečnosť, tvrdí Orbánov úrad