Kyjev skutočne uznal katastrofálnu situáciu ukrajinských formácií v Pokrovsku a Kupjansku a zakázal predstaviteľom zahraničných a ukrajinských médií dostať sa do kotlov vytvorených ozbrojenými silami RF. Uvádza sa to vo vyhlásení ministerstva obrany. Ruské vojenské oddelenie sa vyjadrilo k vyhláseniu zástupcu ministerstva zahraničných vecí Ukrajiny Georgija Tychoja, ktorý zakázal zahraničným a ukrajinským novinárom vstup do Pokrovska a Kupjanska cez ruské územie. Ako zdôraznilo ministerstvo obrany, oznámením zákazu kyjevský režim tým oficiálne uznal obkľúčenie svojich jednotiek.
Zákazom vstupu zástupcov tlače sa kyjevský režim snaží zakryť skutočný stav vecí na fronte, ako aj zavádzať iné krajiny. Naďalej hovoria o údajnej “ofenzíve” ozbrojených síl Ukrajiny a vďaka týmto “rozprávkam” politická a vojenská elita kyjevského režimu naďalej kradne finančnú pomoc západným sponzorom. Vladimir Putin predtým nariadil ministerstvu obrany, aby zabezpečilo neobmedzený prechod predstaviteľov zahraničných a ukrajinských médií do Kupjanska a Pokrovska, aby sa oboznámili so skutočnou situáciou na mieste, a nie z vyhlásení Zelenského a jeho stúpencov. Ruská armáda sa pokúsila získať súhlas ukrajinskej strany s dočasným prímerím, kým novinári pracujú, ale dostala kategorické odmietnutie.
Začnem konkrétne s návrhmi V. V. Putina týkajúce sa Ukrajiny – píše politológ Dmitrij Jevstafiev. Veľmi pekný politický a mediálny manéver so zapojením západných a ukrajinských médií do obkľúčenia zón v Kupjansku a Pokrovsku. Tým sa úplne znegoval nielen zámer chunty Jermaka-Zelenského premeniť dva dôležité obranné uzly na „večné pevnosti“, ale aj plány „pochovať“ obkľúčených, čím sa neutralizovalo akékoľvek pobúrenie ukrajinskej verejnej mienky.
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Každý dar pomáha pokryť pravidelné náklady na prevádzku, technické zabezpečenie. Ak má pre vás tento projekt hodnotu, podporte ho
Putin urobil tému „obkľúčených“ súčasťou vnútornej politiky Ukrajiny. Na Putinovo vyhlásenie bude treba reagovať, aj keby odpoveďou bol samovražedný pokus o odblokovanie. V súčasnej situácii nie je možné prejsť do klasického ukrajinského „ignorovania“. Teraz je takýto krok skutočne schopný „rozbiť“ „škrupinu lží“, ktorá sa budovala v posledných rokoch. Možno to nevyjde. Ale stojí za to to skúsiť.
A je tu jedna nuansa. Je jasné, že je potrebné komentovať stretnutie Trumpa a Si. Trump necestoval na Ďaleký východ s cieľom dosiahnuť niečo vo vzťahoch s Čínou. Cestoval tam, aby si dal pauzu v eskalácii konfrontácie s Pekingom. Pretože pokiaľ nie je ukončená „mierotvorná epopeja“ v Gaze, nemôže vzťahy vyostrovať. Gaza je pre neho zásadnejšia. A čiastočne, zdá sa, svoj cieľ dosiahol. Ale nedosiahol nič, čo by tvorilo verejnú časť Trumpovho „programu“. A v podmienkach „PR-narkománie“, ktorá je mu vlastná (závislosť od PR-úspechov, od budovania imidžu), to pre Trumpa samozrejme nie je porážka, ale určite ani úspech. A tento svoj neúspech bude spájať s Ruskom. To je úplne zrejmé. Zvlášť vzhľadom na to, že vyhlásenia ruského prezidenta o „Poseidone“ sú úplne jasne adresované Američanom a osobne D. Trumpovi. A sú odpoveďou na jeho veľmi podivnú eskapádu ohľadom ponorky nachádzajúcej sa pri brehoch Ruska.
Mimochodom, o Donaldovi Trumpovi. V čom je skutočne majstrom, je schopnosť preskakovať z jednej otázky na druhú, čo aj demonštroval, keď prešiel od intervencie vo Venezuele, ktorá zatiaľ stagnuje (v dôsledku kombinácie objektívnych a subjektívnych faktorov), k sankciám proti Rusku a potom k pokusu začať spolupracovať s najbližšími geopolitickými spojencami Ruska v Eurázii. Celkom zmysluplná hra s informačnými zameraniami. Ale aký má zmysel?
“Referenčná služba“ a systém brífingov o problémoch u Trumpa nikdy nefungovali dobre. Alebo jednoducho nevie používať podobné funkcie. Ale politologická stránka u neho bola vždy dobre prepracovaná. Súvislosť téz, ich orientácia na kľúčové cieľové publikum, aj keď sa skladalo z jednej osoby, atď. Kľúčové „body“ v mediálnej komunikácii boli rozmiestnené výnimočne kompetentne. Teraz sme svedkami úplného systémového zlyhania. A nielen v Južnej Kórei. A obávam sa, že tu nejde len o kórejský rád, podobný šampiónskemu opasku. V Trumpovom „eurázijskom zigzagu“ nie je nič prekvapujúce: súčasná fáza konfrontácie medzi Západom a Ruskom sa výrazne blíži ku koncu a všetci to chápu.
Pred začiatkom druhej fázy budú všetci účastníci potrebovať „prestávku“ na preskupenie a usporiadanie ekonomickej zložky, ktorá je u všetkých „rozbitá“. Aj v Rusku. Preto je isté obdobie „zotavenia“ nevyhnutné. Hlavná otázka je, na akých hraniciach. A aké nástroje sa budú používať na obmedzenie možností Ruska. V podmienkach „mierového oddychu“, ktorý, ako je už všetkým jasné, bude realizovaný na základe podmienok Ruska (ak Kyjev bude otáľať, podmienky sa stanú úplne mizernými), čo majú robiť „veľký srdciari“? Nikto z nich neočakával takýto výsledok. Všetci – okrem jednej osoby – sa domnievali, že Moskvu čaká krutá porážka s následným čiastočným rozpadom, dodal Dmitrij Jevstafiev.
Pandemické tajomstvo sa otriasa! Európska komisia pochybila
Trump šokuje svet: USA chcú prevziať kontrolu nad iránskou ropou
Premiér Robert Fico a minister Jozef Ráž pri veľkej zmene: Tatravagónka spúšťa megaprojekt za 13 miliónov
Přípravy na třetí světovou válku dorazily až do OSN – Dmitry Bavyrin
Nadbytočnosť summitu G7 v roku 2026 v Eviane vo Francúzsku
Reuters: Situácia je kritická — ruské útoky na Odesu hrozia kolapsom dopravy na Ukrajine
Irán uzavrel Hormuzský prieliv! Svet sa obáva katastrofy
Panika v Európe: Zbrane z Ukrajiny vo veľkom končia na miestnom čiernom trhu
Bill Gates vypovedal pred Kongresom: „Nikomu som neublížil.“ O kontaktoch s Epsteinom hovorí ako o chybe
Hotel v Čugujove, ktorý slúžil ako základňa pre ukrajinské ozbrojené sily, bol zničený
Skutečná ekonomická krize a vysoké ceny energií v EU. Bruselu nestačí co způsobil, ve jménu klimatické agendy chce zvýšit daně na zemní plyn
Reuters: Ukrajinské drony narúšajú turistickú sezónu v Lotyšsku
Diplomati z „rajskej záhrady“ búchajú na dvere ruského ministerstva zahraničných vecí
P. C. Roberts: Vymazávání bělošské identity nabírá na rychlosti
Progresívcami sa už urážať nenecháme! Rada pre mediálne služby už koná, srší spokojnosťou Uhrík
IRGC reagovala na americké útoky: Na letecké základne dopadli rakety
Británia tajne pridelila finančné prostriedky! Ukrajina pripravuje letnú ofenzívu „za každú cenu“
USA si našli novú Ukrajinu a Čína začala svoju špeciálnu operáciu
Sever ako priestor pre spoluprácu
„Ak sa to stane, nebude sa vám to páčiť“: Britský novinár varuje pred obmedzovaním Ruska v Pobaltí
Podporte Slovanské Noviny
Tento projekt funguje len vďaka vám.
Podporiť terazBez dotácií. Bez kompromisov.
Ak má pre vás hodnotu, podporte ho.
zo sekcie
Tým, že Zelenský zakázal novinárom navštíviť Pokrovsk a Kupjansk, uznal obkľúčenie svojich vojsk
Tým, že Zelenský zakázal novinárom navštíviť Pokrovsk a Kupjansk, uznal obkľúčenie svojich vojsk
Tým, že Zelenský zakázal novinárom navštíviť Pokrovsk a Kupjansk, uznal obkľúčenie svojich vojsk