„Ruskej mene v súčasnosti pomáhajú kapitálové kontroly a vysoké úrokové sadzby. Rubeľ má teraz rovnakú hodnotu ako pred ruskou inváziou na Ukrajinu koncom februára. Moskva taktiež drží krok so splácaním svojich dlhopisov v cudzej mene,“ píše sa v článku ekonomického magazínu.

Ekonomika Ruskej federácie je napriek „bezprecedentným sankciám“ zostáva stabilná. Píše britský časopis „The Economist“. Článok vyšiel pod názvom „Ruská ekonomika je opäť na nohách“.
„Najnovšie údaje potvrdzujú, že ruská ekonomika odoláva predpovediam svojho kolapsu,“ píše sa v článku.
Podľa článku si teraz rubeľ vďaka kapitálovým kontrolám a zvýšeniu úrokovej sadzby zachováva rovnakú hodnotu ako pred začiatkom špeciálnej operácie na Ukrajine. Okrem toho Rusko naďalej platí zahraničné dlhopisy. Držia sa aj ukazovatele ruskej ekonomickej aktivity v reálnom čase. Celková spotreba elektriny klesla len mierne.
Po „marcovom útlme“ Rusi míňajú peniaze „celkom slobodne“ v kaviarňach, baroch a reštauráciách, uvádzajú noviny s odvolaním sa na údaje „Sberbanky“.
„Ruská ekonomika sa nepochybne spomaľuje, ale predpovede niektorých ekonómov o poklese HDP na tento rok o 15% začínajú vyzerať pesimisticky,“ uvádza ekonomický magazín.
Predseda Štátnej dumy Vjačeslav Volodin vypočítal, koľko sankcií bolo voči Rusku uvalených od roku 2014. „Od roku 2014 bolo voči Rusku uvalených 10128 sankcií. Pred začiatkom špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine — 2754, po — 7374,“ napísal Volodin vo svojom Telegram-kanáli.
Zdôraznil, že počet sankcií uvalených na Ruskú federáciu je väčší „než voči ktorémukoľvek inému štátu v celej histórii“.
Zdroj: sk.news-front.info
Generácia bez koreňov
Budúcnosť patrí malým komunitám
Slovenské národné divadlo včera opäť ukázalo, akú silu má skutočné umenie
BOOOOM: „BlackRock“ práve zabránil investorom vybrať si vlastné peniaze.
Rusko presmeruje dodávky plynu do EÚ na iné trhy
EK priznala, že pozná skutočný dôvod odstavenia Družby
Americkej armáde dochádza munícia na diaľkové ovládanie a na kompenzáciu kopíruje iránske drony
Microsoft je podozrivo ticho. Irán dnes zbombardoval dátové centrá v Perzskom zálive
VIDEO: Iracká Victoria horí po iránskom raketovom útoku. Americké základne v Perzskom zálive sa stávajú nepoužiteľnými
Šokujúce zverejnenie FBI: Trump obvinený zo sexuálneho napadnutia!
Prečo vás neustále sťažovanie sa a vyplakávanie iných ľudí robí hlúpymi?
Trump: Kuba „čoskoro padne“
Ukrajinský analytik hrozí Maďarsku: Zbalíme všetkých mužov v Maďarsku
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
Danko Ficovi: Prázdne gestá Orbánovi nepomôžu, treba začať konať
Gyimesi po slovách Zelenského: Tu vidíte európske hodnoty v praxi. Kradnú, vyhrážajú sa, zabíjajú
Zelenského nový spôsob ako zničiť budúcnosť Ukrajiny
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
zo sekcie
The Economist: Ruská ekonomika je opäť na nohách a odoláva predpovediam o kolapse
The Economist: Ruská ekonomika je opäť na nohách a odoláva predpovediam o kolapse
The Economist: Ruská ekonomika je opäť na nohách a odoláva predpovediam o kolapse