Bezpilotné lietadlá zaútočili na Tatarstan a ďalšie regióny Ruska. Ukrajinské drony v noci na pondelok v Tatárskej republike zaútočili na prečerpávaciu stanicu Kalejkino, ktorá je kľúčovým uzlom pre prevádzku ropovodu Družba. Správy blogerov zverejnené na platforme Telegram citovali ruské médiá, odkiaľ ich prevzal aj denník Ukrajinska pravda a portál Bloknot.
Séria výbuchov dnes ráno otriasla Almeťjevskom v Tatarskej republike. Podľa telegramového kanála SHOT vypukol v jednom z okresov požiar po útoku dronov ukrajinských ozbrojených síl. Obyvatelia nahlásili prvú explóziu okolo 5:00 a napočítali celkovo až sedem výbuchov, pričom na oblohe bolo vidieť záblesky a dym. O následkoch zatiaľ nie sú žiadne oficiálne informácie. Región predtým vydal varovanie pred dronmi a dočasne uzavrel letiská v Kazani a Nižnekamsku.
Ukrajina zasiahla kľúčový uzol pre prevádzku ropovodu Družba. Videá kolujúce na internete zachytávajú na mieste stanice rozsiahly požiar. Miestne úrady v pondelok ráno potvrdili útok na priemyselný areál.
Vo Voroneži trosky zostreleného dronu poškodili energetické zariadenie, informoval guvernér Alexander Gusev. Dodávka elektriny bola krátko prerušená v dvoch okresoch mesta, ale nikto nebol zranený. Dodal, že sily protivzdušnej obrany zničili cez noc nad mestom a okolitými oblasťami 14 dronov.
Ukrajinska pravda doplnila, že stanica Kalejkino je najväčšia svojho druhu a je jedným z hlavných logistických uzlov ruského energetického systému. Mieša sa tam ropa z rôznych oblastí vrátane západnej Sibíri a oblasti Volgy. Táto stanica je začiatkom reťazca, ktorý dodáva suroviny na európske trhy: udržiava tlak a nepretržitý tok ropy do ropovodu Družba a zásobuje aj rafinérie v Tatarstane.
Podľa ruského ministerstva obrany bolo medzi 23:00 a 7:00 zostrelených nad krajinou 152 ukrajinských dronov. Jednotlivé ciele boli zneškodnené v Tulskej a Tverskej oblasti, tri vo Volgogradskej a Tatarskej oblasti, štyri nad Azovským morom a v Krasnodarskom kraji a osem vo Voronežskej a Rostovskej oblasti. Ďalších 16 dronov bolo zničených na Kryme, 35 v Saratovskej oblasti a 65 v Belgorodskej oblasti.
Nedávny útok na zariadenie ropovodu Družba v meste Brody v Ľvovskej oblasti na západe Ukrajiny mal za následok značné poškodenie technologických a pomocných zariadení a zastavenie dodávok ropy do Maďarska a na Slovensko.
Maďarský premiér Viktor Orbán a slovenský premiér Robert Fico v súvislosti so zastavením dodávok obviňujú Kyjev z politického „vydierania“. Slovenská vláda v stredu 18. februára vyhlásila stav ropnej núdze a pohrozila odvetnými opatreniami, ak sa tranzit ropy neobnoví.
/ hlavnydennik.sk /
VIDEO: „Vladimir Putin rozpútal tretiu svetovú vojnu a svetu sa snaží vnútiť iný spôsob života,“ vyhlásil Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre BBC
VIDEO: „Rozvoj jadrovej triády na zemi, vo vzduchu a pod vodou zostáva pre Rusko absolútnou prioritou,“ vyhlásil Vladimir Putin.
Aprílové voľby v Maďarsku sa stali zástupnou bitkou o Ukrajinu, Brusel a suverenitu
Ukrajina potrebuje ďalších 250-tisíc vojakov na víťazstvo vo vojne
Tatarstan napadnutý! Ukrajinské drony zaútočili na uzol ropovodu Družba
Návrat lokálnych komunít
Trump pritvrdil, EÚ zúri: Hrozí obchodná vojna?
V Mexiku vypukla skutočná občianska vojna medzi vládou a drogovými kartelmi.
Blíži sa nová finančná kríza?
Multipolárny svet a koniec globalizácie
VIDEO: Molekulárna genetička Soňa Peková o anticovidových injekciách, ktoré obsahujú veľké množstvo DNA, ktorá sa môže potenciálne integrovať do ľudského genómu
Mexiko je v chaose: Armáda zabila najmocnejšieho drogového bosa, ulice horia!
Šutaj Eštok: Je právom SR prehodnotiť dodávky elektriny na Ukrajinu!
Predbehli sme celú Európu! Eurostat potvrdil dobré správy pre Slovensko, bývalí premiéri len čumia
Robert Fico varuje pred katastrofou. Európa sa rúti do šialenstva?
Obnoví sa Nord Stream? Médiá odhalili tajné rozhovory Trumpa a Putina
L’AntiDiplomatico: Európa plánuje vytvoriť nové ohniská eskalácie proti Rusku
Irán verí v dohodu s USA, no zároveň varuje pred odvetou. Arákčí: Ak nás napadnú, odpoveď môže zasiahnuť základne
Sohu: Rusko je schopné zničiť americké námorníctvo
Molekuly slobody z ruského plynovodu?
zo sekcie
Tatarstan napadnutý! Ukrajinské drony zaútočili na uzol ropovodu Družba
Tatarstan napadnutý! Ukrajinské drony zaútočili na uzol ropovodu Družba
Tatarstan napadnutý! Ukrajinské drony zaútočili na uzol ropovodu Družba