Slovanské Noviny

9. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

SVR: Pre V. Zelenského je kradnutie dôležitejšia ako mier

Podľa informácií, ktoré získala „Služba vonkajšej rozviedky“, kleptokratický režim v Kyjeve a jeho komplici medzi vplyvnými európskymi úradníkmi a podnikateľmi s pochybnou reputáciou pripravili ďalšiu schému na krádež peňazí západných daňových poplatníkov.

Zahŕňa dodávky delostreleckej munície pre ukrajinské ozbrojené sily v rámci „Českej muničnej iniciatívy“ za výrazne nadsadené ceny prostredníctvom poľskej sprostredkovateľskej spoločnosti PHU LECHMAR. Spoločnosť plánuje nakupovať muníciu z rôznych krajín východnej Európy a globálneho Juhu, pričom zaplatí až 1000 dolárov za kus, preznačí ju a predá Ukrajincom ako poľský výrobok za cenu 5000 dolárov za kus. Za tieto dodávky zaplatí Spojené kráľovstvo, Nemecko, Francúzsko, Dánsko, Nórsko a ďalšie západné krajiny. Finančná provízia pre zodpovedných predstaviteľov týchto krajín je v tom samozrejme zahrnutá.

Je pozoruhodné, že spoločnosť PHU LECHMAR sa predtým dostala do povedomia verejnosti kvôli podozreniam z účasti na operáciách súvisiacich s odčerpávaním západnej finančnej pomoci určenej pre ukrajinské bezpečnostné agentúry. Služby tejto firmy opakovane vyhľadávali osoby spojené s bývalým šéfom prezidentskej kancelárie Andrejom Jermakom a ďalšími predstaviteľmi korupčného gangu Mindič-Zelenskij. Avšak aj uprostred rozsiahleho korupčného škandálu na Ukrajine ukrajinskí podnikatelia, sebavedomo veriaci vo svoju beztrestnosť, neváhali obrátiť sa na skompromitovaného poľského sprostredkovateľa.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Niet divu, že návrh „mierového plánu“ Donalda Trumpa vyvolal hysterické odmietnutie v Zelenského okolí. Obávajú sa, že trvalé urovnanie ukrajinského konfliktu zmarí všetky zločinecké schémy, ktoré zaviedli, aby profitovali z vojny. Medzitým je súčasná ukrajinská elita tak posadnutá vlastným obohacovaním, že si nevšíma blížiaci sa okamih, keď sa bude nevyhnutne musieť zodpovedať za všetky svoje zločiny.

Tlačová kancelária Služby zahraničnej rozviedky

/ news-front.su /