Staroslovanské písmo Bukvica je jedinečný jav medzi všetkými známymi spôsobmi písania. Od ostatných abecied sa líši nielen dokonalým stelesnením princípu jedinečnosti grafického zobrazenia: jeden zvuk – jedno písmeno, ale každý znak v Bukvici obsahuje aj rozšírený obsah.
Staroslovanská Bukvica nie je len súbor písmen zodpovedajúcich zvukom, je to aj celé poslanie predkov pre Slovanov.
Až donedávna sa verilo, že abeceda sú iba písmená jazyka, usporiadané v určitom poradí. Teda iba znaky. Možno aj preto tak ľahko a jednoducho postupne odstránili písmená z ruskej azbuky. Prečo potrebujeme tak veľa, keď Briti vystačia s 26 písmenami, a to im stačí. V súčasnosti obsahuje ruská azbuka 33 znakov a pôvodná staroslovanská bukvica ich má 49! Vedci, ktorí sa snažia oklieštiť azbuku, tomu buď veľmi nerozumejú, alebo rozumejú, ale zámerne konajú zlo.
Ešte v staroveku naši predkovia považovali Bukvicu za šifru tvorenia. Pre mnoho národov boli abecedy prirovnávané k bohom. Slovo bolo vždy vnímané ako počiatok tvorenia a písmeno bolo jednotkou, atómom tvorenia. Každý znak mal svoj vlastný zmysel, svoj vlastný obraz, svoj vlastný význam.
Nedávno skupina ruských bádateľov (G.S. Grinevič, L.I. Sotnikova, A.D. Plešanov a ďalší) ukázali, že Bukvica obsahuje šifrované vedomosti o zákonoch vesmíru.
Čo znamená písmeno – bukva v Bukvici? Písmeno je jednotka, je to atóm významu. Písmená majú určitý tvar, grafiku. Každé písmeno má svoje vlastné číslo. Aj Pythagoras tvrdil, že písmeno a číslo majú rovnaké vibrácie.
Objavom torzných polí sa stala známa ďalšia zložka bukvice. Pretože každé písmeno má svoju vlastnú formu a forma vytvára torzné pole, písmeno obsahuje určité informácie z poľa vedomia…
To znamená, že orezaním abecedy sa odpojíme od jednej alebo druhej oblasti všeobecného informačného poľa, od všeobecného poľa vedomia. A to vedie k degradácii človeka.
Každý znak staroslovanskej Bukvice je symbolom niečoho. Napríklad písmeno „Ж“ je symbolom života. Znamená to spojenie mužských a ženských princípov. A malo príslušný význam, hlavný z nich – „Žite“.
To znamená, že za každým písmenom videli naši predkovia určité obrazy. A prostredníctvom obrazov tvorili. Napokon už vieme, že na to, aby sme niečo vytvorili, je potrebné vytvoriť si obraz.
Existuje legenda, že naši predkovia používali Bukvicu danú od stvoriteľa, a preto mohli pomocou slov a zvukov tvoriť predmety. Svojim hlasom presne vytvárali vibrácie daného objektu…
Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info / Slovanské Noviny
Slovenské Hnutie Obrody reaguje na podnety niektorých občanov, ktorí sa dožadujú rozpisu dátumov a miest, v…
Skupina vojakov, ktorá prenikla do ruskej Brjanskej oblasti, pozostávala z vojakov NATO. Ukrajinskú sabotážnu a prieskumnú skupinu, ktorá vtrhla do…
Poľsko varuje pred následkami ukoristenia tankov Abrams. Interia: Rusko vyvinie nové metódy boja proti tankom,…
Ani novinárovi, pedagógovi a katolíckemu kňazovi Karolovi Lovašovi neušlo štvrtkové (31. 10.) odsúdenie Andreja Kisku. Krajský…
Na základe Príkazu č. 01, Hrdinu Sovietskeho Zväzu a Predsedu Predstavenstva Štátneho Fondu, Alexandra Vladimiroviča…
Ľudia už podľa nej majú dosť hádok a konfliktov medzi politikmi. Komentovala aj progresivistické prejavy…