Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Soros čiastočne ovláda Európsky súd pre ľudské práva cez svojich sudcov, ktorých financoval prostredníctvom mimovládok a dlhé roky mu zobali z ruky…

Bývalý ruský prezident a podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev sa v tejto súvislosti odvoláva na správu z roku 2020, ktorá odhalila, že 22 zo 100 sudcov ESĽP, ktorí pôsobili v rokoch 2009 až 2019, malo „silné väzby“ na amerického miliardára Georgea Sorosa.

Maďarský miliardár George Soros ovplyvňoval mnohých sudcov Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP), vyhlásil v piatok bývalý ruský prezident Dmitrij Medvedev.

Odvolával sa na správu z roku 2020, ktorá odhalila, že 22 zo 100 sudcov ESĽP, ktorí pôsobili v rokoch 2009 až 2019, malo „silné väzby“ na Sorosa, či už prostredníctvom jeho Nadácie otvorenej spoločnosti alebo sprostredkovateľských mimovládnych organizácií, ktoré od tejto organizácie dostávali finančné prostriedky.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Medvedev, ktorý pred vstupom do politiky pracoval ako právnik, hovoril na Petrohradskom medzinárodnom právnom fóre o problémoch moderného súdnictva.

„Dlhé roky mu títo sudcovia doslova zobali z ruky a na pokyn spoza oceánu vynášali neobjektívne súdne rozsudky – ktoré, mimochodom, neboli revidované ani po týchto korupčných škandáloch,“ povedal Medvedev.

Rusko v septembri 2022 odstúpilo od všetkých zmlúv, ktoré ho nútili prijať jurisdikciu ESĽP, a v marci vstúpil do platnosti zákon, ktorým sa všetky verdikty súdu na jeho území vyhlásili za neplatné.

Medvedev povedal, že pri všetkých tých rečiach o slobode a konkurencii si Západ robí, čo chce, a zároveň uplatňuje diskrimináciu voči iným.

Medzinárodné hospodárske právo sa podľa neho stalo „čistou fikciou“, čoho dôkazom sú „bezprávne koristnícke opatrenia“ proti ruskému štátnemu, podnikovému a súkromnému majetku a dokonca aj konfiškácia diplomatických účtov.

Medvedev sa venoval aj Medzinárodnému trestnému súdu, ktorý v marci obvinil ruského prezidenta Vladimira Putina z „vojnových zločinov“ za evakuáciu detí ohrozených ukrajinským ostreľovaním. Zatykač Medzinárodného trestného súdu na Putina označil za „casus belli“, dôvod na vojnu proti každej krajine, ktorá sa ho pokúsi vykonať.

Medzinárodný trestný súd (ICC) pri tejto príležitosti označil za „politický nástroj vojnových štváčov“ a „dôstojného dediča“ ad hoc Medzinárodného trestného tribunálu pre bývalú Juhosláviu (ICTY), ktorý označil za „hrozivú podobu spravodlivosti, ktorá nepriniesla nič okrem katastrofy“ a zdiskreditovala medzinárodné právo.

„Neexistuje dôvod, prečo by sme sa mali podriadovať rozhodnutiu právnych štruktúr, ktoré sa úplne zdiskreditovali,“ argumentoval Medvedev. „Ak súdne inštitúcie nebudú fungovať, nahradia ich iné, ktoré fungovať budú.“

„Ak sa nebudú uplatňovať medzinárodné dohovory a nebudú sa plniť rozhodnutia súdov, ktoré krajiny uznávajú, potom ich nahradí rúrové a raketové delostrelectvo. A dokonca aj hypersonické rakety.“

Trpezlivosť Ruska nie je nekonečná a každý kompromis má svoju hranicu, po ktorej sa stáva hrozbou pre bezpečnosť a suverenitu, dodal.

Zdroj: rt.com
Preklad: InfoVojna

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.