Slovanské Noviny

10. decembra 2023

K porozumeniu Čelovekom

Exit Poll agentúry Focus opäť prestrelil! Progresívnemu Slovensku prisúdil víťazstvo so ziskom vyše 23 percent hlasov. No predčasná bujará radosť progresívcov bola predčasná. PS totiž iba s odretými ušami predbehlo tretí Hlas.

Smer sa im vzdialil na hony. A smeráci začali oslavovať až vtedy, keď výsledky boli isté. A oslavovali ako sa patrí…

-> Vypočujte si Novosti Slovanských Novín za posledných 24 hodín v prac. dňoch o 18:00. <-

Focus by to mal s prieskumami zabaliť

Exit poll tandemu Focus a TV Markíza sa poriadne sekol aj pri voľbách 2020. Aj vtedy progresívci oslavovali predčasne. Tentokrát sa aspoň dostali do parlamentu, aj keď na zostavovanie vlády to pravdepodobne nebude.

Už prvé priebežné výsledky štatistického úradu všetkých vyviedol z omylu. Reálne čísla sa začali od exit pollu líšiť. A to podstatne.

V priebežných výsledkoch od začiatku viedol Smer. A aj keď PS s tým, ako prichádzali výsledky z väčších okrskov, postupne rástlo, na Smer sa dotiahnuť nedokázalo. Aj preto, že Ficovi sa podarilo zabodovať aj vo veľkých mestách.

Takto sa to robí, do psej matere!

Keď už bolo jasné, že Smer so značným náskokom voľby vyhrá, na balkóne volebnej centrály sa objavili smeráci na čele s predsedom a z plného hrdla si zaspievali Na Kráľovej holi. Skladbu ukončili víťazným pokrikm. Ako inak – Vyhrali sme! Takto sa to robí, do psej matere!

Podľa predbežných výsledkov Smer získal vyše 23,28 percent hlasov, PS vyše 17,07 percent, tretí Hlas 14,95 percent. Trojkoalíciu okolo OĽaNO volilo 9 percent voličov, do parlamentu sa dostali ešte KDH so 6,89 percent, SaS so 6,22 percent a SNS Andreja Danka so ziskom 5,66 percent.

Volebná účasť dosiahla takmer 68 percent, čo je najviac od roku 2002, keď prišlo voliť asi 70 percent voličov. V roku 2020 sa volieb zúčastnilo 65,8 percenta voličov.

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d