Slovanské Noviny

22. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Dlhé vlasy boli od nepamäti považované za klenot ženskej krásy. Česali si ich, strihali, farbili, zdobili, splietali do vrkoča či iných účesov. Naši Predkovia navyše verili, že harmonizujú telo a dušu. Verili, že dlhé vlasy dávajú telu silu a hlave múdrosť veľkých Svetlých Bohov. Verili, že každý vlas na hlave má spojenie s určitou hviezdou na nebi, z ktorej čerpá energiu a informácie.

O vlasoch tvrdili, že sú ako duchovné antény, ktoré prijímajú jemnú energiu z vesmíru, vibrácie z celého sveta, ktorý ich obklopoval. Chránili si ich, lebo tak chránili seba, svoju silu a svoju rodinu. Preto sa naši Predkovia o svoje vlasy starostlivo starali a zriedkakedy si ich strihali, lebo čím ich človek mal dlhšie, tým bol silnejší. Udržiavali si ich v čistote, pretože ak má človek čisté vlasy, potom sú aj jeho myšlienky čisté. 

Česanie vlasov brali ako magický rituál. K tomu potrebovali ten správny nástroj – hrebeň vyrobený z dreva alebo z kostí, prípadne prírodnú kefu zo štetín. Keď si potrebovali ukľudniť myšlienky, česali sa jedným smerom. Ak sa chceli zbaviť únavy, vlasy si česali pred tečúcou vodou, pomaly, bez náhlenia, za občasného ponorenia hrebeňa do vody. A ak chceli byť veselí hneď z rána, získať silu, česali sa na slnečnom mieste. 

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Naši Predkovia si zapletávali vrkoče, ktoré pozostávali z troch prameňov, ktoré predstavovali svety JAV (tento náš svet), NAV (podsvetie) a PRAV (božský svet). Dievčatá a mladé devy si zapletali jeden vrkoč, skrze neho prúdila energia dole chrbtom a cez neho sa do nich vlievala sila troch svetov, čím sa posilňovalo ich telo i duša.
V čase, keď sa deva vydávala, začala si pliesť dva vrkoče ako znamenie prípravy na novú životnú úlohu, v ktorej sa musí pripraviť a načerpať silu a rovnováhu nielen pre seba, ale aj pre svoju rodinu (manžel a dieťa). A ako vydaté si ich dávali pod šatku, aby ochránili svoju silu pre svoju rodinu, pre svojho manžela, pre svoje deti. Vedeli, že žena s dlhými vlasmi dáva silu svojmu manželovi. Rozpustené vlasy mohli mať len v prítomnosti veľmi blízkych osôb – u rodičov, pri manželovi, v rodine. 

Ženy si nechávali svoje vlasy dlho rásť. Vlastne, celý život. Málokedy si ich strihali, pretože sa nechceli zbavovať svojej sily a aj svojho ženského potenciálu. Ak však došlo k ich strihaniu, veľmi pozorne a starostlivo likvidovali odstrihnuté vlasy. Zahrabávali ich pod ovocné stromy alebo pod duby, alebo ich zakopali pod prah svojho domu, alebo spálili či hodili do rieky. Ako sa hovorí, iný kraj, iný mrav, ale najdôležitejšie bolo, aby boli vynesené z domu na tajné miesto.

Woman+in+medieval+dress+-+Beautiful+blond+woman+in+medieval+dress+walking+near+old+building  | Medieval dress, Medieval princess, Medieval clothing

Aj v súčasnosti vlasy sú veľkou ozdobou žien, ale, žiaľ, ich funkciu málokto pozná. Ženy rady chodia s rozpustenými vlasmi, muži sa strihajú takmer dohola, nevediac, že takto prichádzajú o svoju silu. Sú oslabení, lebo každý, s ktorým sa stretnú, im môže zobrať silu.

Viete, že zmenou dĺžky vlasov a ich účesom si môžete vedome upraviť svoju fyzickú kondíciu a náladu?
* Vlasy dlhé niže lopatiek si uchovávajú zásobu vitality a emocionálneho zážitku. Pomáhajú zhromažďovať silu a poskytujú ochranu. Ženy z najtradičnejších kultúr preferujú túto dĺžku vlasov. 
* Väčšinou však ženy majú vlasy dlhé po lopatky, vtedy pociťujú pokoj a pocit bezpečia a sú v harmónii so svojím vnútorným svetom.
* Vlasy po ramená sú energeticky stabilnou formou, ktorá sa ľahko ovláda. Táto dĺžka je vhodná na zmenu účesov, čo znamená, že pri takýchto vlasoch je zachovaná výkonná rezerva a môžu sa rýchlo presmerovať správnym smerom.
* Krátky strih podporuje použitie sily pri riešení súčasných problémov. Taký strih pomáha prežiť katastrofu alebo chorobu, vyliezť na sociálny rebrík a viesť aktívny životný štýl.
* Vyholená hlava pomáha zbaviť sa minulých skúseností. Ľahšie sa odmieta existujúce sociálne postavenie a prechádza na nové.

V skutočnosti, ak sa chcete zbaviť minulosti, stačí podstrihnúť konce vlasov, najlepšie v období po splne Mesiaca. Tak sa zbavíte aj choroby, nešťastia. Vhodné tak urobiť po ukončení štúdia, pri nástupe do nového zamestnania, pri začatí podnikania, pred uzavretím manželstva. 

Krásne talianske mená a ich význam

Je povera, že tehotné ženy by sa nemali strihať. Nie je to úplne pravda. Dlhé vlasy pomáhajú udržiavať a získavať silu pred pôrodom a krátky športový strih počas tehotenstva umožní udržať si energiu a aktivitu, pridáva silu na udržanie aktívneho životného štýlu s dieťaťom.
Jednoducho, kto ako si vyberie… 

Mama dvojročného dievčatka bola v bezvedomí: Neuveríte, čo to dieťa urobilo!

Moderné upnutie vlasov do chvosta má tiež určité energetické vlastnosti. Pretože má len jeden prameň, ovplyvňuje len tento náš materiálny (JAV), ale na druhej strane nositeľ chvosta môže ľahko ovládať svoj emocionálny stav.
* Chvost vytvorený na zadnej strane hlavy pomôže dať sa rýchlo do hromady, sústrediť sa a nasmerovať všetku energiu na vyriešenie akéhokoľvek problému, ktorému majiteľ chvosta čelí.
* S chvostom zaviazaným v oblasti krku sa ľahšie prijíma akákoľvek situácia, pomáha prispôsobiť sa v akomkoľvek prostredí, upokojuje.
* Chvost na vrchole hlavy nie je vôbec ženským účesom: burcuje, prebúdza bojového ducha a konfliktnosť, je to účes bojovníka. Podľa legendy takéto chvosty nosili Amazonky (nie veľmi šťastné ženy v ich osobnom živote).
* Tkanie vrkôčikov, viazanie uzlov vo vlasoch, vytváranie drdolov sú všetko ochranné opatrenia. Uzly a drdole rozbíjajú zlé kúzla a chránia hlavu pred zlým vplyvom. Ochranné vlastnosti účesov je možné vylepšiť pomocou stužiek, špendlíkov, hrebeňov. 

Objemný chvost. Štýlový účes copu: najlepšie príklady a nápady účesu copu -  fotografia

žijeme vedome?

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.