TARA je staroslovanská patrónka bohyne divokej zveri a najmä lesov. Najmladšia dcéra Peruna, TARA je čistý, úprimný ženský obraz, ktorý vyžaruje láskavosť, všeobjímajúcu lásku a teplo. Toto nie je mladá Lelya, ani nie vznešená Lada. Toto je patrónka všetkého živého, vrátane ľudí, pretože každý z nás je súčasťou jedného sveta príRODy.
TARA je nebeská strážkyňa posvätných dubových lesov, lesov a hájov. S energiou tejto bohyne sú spojené stromy, ktoré majú medzi Slovanmi osobitnú úctu – breza, dub, jaseň, céder a ďalšie. Naši Predkovia zobrazovali TARU ako mladé dievča s hnedými očami a pevným vrkočom z dlhých tmavých vlasov. Aj keď, čo sa týka farby vlasov a očí, nejde o pravidlo. To znamená, že TARA môže byť modrooká a svetlovlasá. Zároveň bola vždy oblečená v jednoduchých bielych letných šatách s ochrannými výšivkami červenej a zlatej farby.
Vlasy jej zdobila “tácka” – staroslovanský prvok šatníka, ktorý okrem iného plní nielen estetické, ale aj praktické funkcie. V mytologických príbehoch možno TARU najčastejšie nájsť, ako zbiera liečivé byliny v lesoch Midgard plných tajomného života. TARA je vedomá bohyňa a oblasť jej vedomostí sa môže rozšíriť do rôznych prvkov vesmíru.
Existuje však názor, že les v tomto kontexte znamená živý svet v celej jeho rozmanitosti. Na základe tejto interpretácie obrazu TARY môžeme predpokladať, že ide o hlbší a významnejší obraz, ktorý zhromažďuje veľa základných poznatkov o štruktúre vesmíru. Navyše, druhá možnosť je v súlade so skutočnosťou, že TARA bola vždy jednou z najuznávanejších slovanských bohýň.
Existuje názor, že TARA sa pôvodne volala DARA, teda darujúca bohyňa. Vzhľadom na skutočnosť, že jej bRAt má stredné meno – Dazhbog, táto verzia vyzerá celkom vierohodne. Iba ak Tarkh dostal ďalšie meno v dôsledku konkrétnych činov (sprisahanie so zničením Kashcheevovcov na Lele), potom sa tak, samozrejme, volala DARA, pretože to bola ona, ktorá dala svetu teplo, lásku a RAdosť.
Legenda o bohyni Tare
Raz sa stalo, že RODina Rassenovcov a RODina Svyatorusovcov umierali od sucha a hladu, potom ich boh Mitra zachránil tým, že im dal jedlo a vodu, a ukázal im úrodné a kvitnúce krajiny, kam sa tieto dve RODiny presťahovali. Temné sily boli nahnevané na Boha Mirtu, pretože zachránil tento ľud a potrestal ho tak, že ho pripútal obrovskými reťazami ku Kaukazským vrchom. Každý deň prilietali divé vtáky a kolovali do Božieho mäsa. Na tri dni z takéhoto mučenia mu už odišli sily a takmer umieral.
V tom čase Sviatoruss vybavil skupinu najodvážnejších bojovníkov, aby zachránil Boha Mirtu, viedla ich kňažka – militantka Astara. Kňažka viedla čatu do hory, kde temné sily strážili Boha, po ťažkom boji TARA oživila Mirtu svojou láskou. Za jej lásku a oddanosť vzal Boh TARU do neba na svojom Ohnivom voze. Tara sa teda stala Bohyňou, ktorá zachránila Vyššiu Lásku a Oživenie, za to ju uctievajú náRODy.
Rusko otestovalo na Ukrajine svoju najnovšiu balistickú raketu stredného doletu. Vo štvrtok večer sa prezident…
Dominantné centrum sveta sa podľa maďarského premiéra Viktora Orbána presúva do Eurázie. Päťstoročná globálna hegemónia…
„Za naše peniaze nás obrali o bezpečnosť“ Darovanie vlastných obranných systémov pri prebiehajúcom vojenskom konflikte u…
Hosťami relácie Král na ťahu boli za koalíciu Roman Michelko a Tomáš Taraba (SNS) a…
Rusko môže použiť zbrane proti vojenským zariadeniam krajín, ktoré proti nemu používajú svoje zbrane, povedal…
Prezident Ruska nečakane oslovil personál ozbrojených síl a občanov, partnerov krajiny a tých, ktorí „stále…