Slovanské Noviny

17. novembra 2024

K porozumeniu Čelovekom

Slavjanský kalendár je založený na šesťnástirečnom číselnom systéme, to znamená, že 16 Liet (Kruh Liet), prechádzajúce cez 9 Živlov, vytvárajú periodicitu 144 Liet (Kruh Života).

Kruh Života = 144 rokov

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Leito = 9 mesiacov

Mesiac = 40 a 41 dní

Týždeň = 9 dní

Kruh Života = 144 Liet

Slavjani nepočítajú storočia (100 rokov), ale Kruhy Života (144 Liet).

Lieto trvá 365,25 dňa, teda 15 rokov má 365 dní a 16. Lieto má 369 dní, to znamená, že k 16. Lietu sa pripočítavajú 4 dni. Táto periodicita sa nazýva Kruh Liet (15 jednoduchých + 1 Sväté Lieto = 16 rokov) a prechodom cez obrazných deväť živlov vytvárajú periodicitu 144 rokov – Kruh Života (16*9=144).

Rovnaké obdobie (365,25 dňa) sa používalo aj v juliánskom kalendári a každý štvrtý rok sa robil priestupný, čiže ako u Slavjanov sa na 16 rokov pripočítavajú 4 dni. Ale zaviedli sekulárny systém, teda počítali 100 rokov naraz, a to bola ich chyba – takzvané storočné roky.

Do roku 1582 skĺzol juliánsky kalendár až o 10 dní. V skutočnosti kalendárny systém nezapadá do desiatkovej sústavy, takže periodicita nie je sekulárna, ale kruhová = 16 Liet. V slavjanskom kalendári nie sú takzvané storočné roky, preto je celý systém vyrovnaný. V gregoriánskom kalendári kresťania s týmto omylom počítali (prišlo im to v druhej tisícke rokov). Všimnite si však, že naši Predkovia túto chybu vôbec neurobili, pred mnohými tisíckami rokov jasne vypočítali plnú periodicitu a vytvorili určitý systém, ktorý nazvali Kruh Liet (16 Liet).

Lieto = 9 mesiacov

Lieto sa delí na 3 obdobia (obdobia Lieta): Jeseň, Zima, Jar a všetky dohromady sa nazývajú jedným slovom Lieto (Лѣто).

Každé časť Lieta je rozdelená na 3 mesiace (sorokovniky), to znamená, že Lieto pozostáva z 9 mesiacov.

Názvy mesiacov.

Okrem prvého majú všetky mesiace rovnakú koncovku „Liet“ („Lieto“, bukvica Jero (Ъ) sa číta skrátene „O“), pretože všetky sú časťami Lieta a ktorá časť je označená prvou „ slabikou“.

1. Ramchat – Božský začiatok.

2. AjLiet – úplný dostatok, to znamená, že pozbierali úrodu a pripravili sa na zimu.

3. BejLiet – biela časť Lieta.

4. GejLiet – mesiac metelíc a chladu.

5. DajLiet – mesiac prebúdzania Prírody.

6. Eliet – mesiac sejby a menorečenia.

7. VejLiet – mesiac vetrov.

8. ChejLiet — mesiac prijímania darov Prírody.

9. TajLiet – mesiac zavŕšenia.

• Lieto alebo rok? „God“ (boh) je kresťanský výraz a Slavjani počítajú Lieto, preto sa pýtajú: „Koľko máš liet? Existuje aj letopočet, letopis, ale neexistuje „rokopis“.

• Slavjani majú podobné slovo „godina“, čo znamená „obdobie“, ale tento výraz sa nepoužíva v kalendári na počítanie Liet, ale v Kruholiete Čísloboha – existuje 144 godín (období) a každá má svoju vlastnú podstatu. Ak sa teda pýtajú „godinu narodenia“, znamená to, v akom období ste sa podľa Kruholietu Čísloboha narodili (napríklad: 117. godina Kruholieta). A keď hovoria o lietopočet, pýtajú sa: „Lieto tvojho narodenia?“ (napríklad: 7488 od SMZCH).

Mesiac (sorokovnik) = 40 dní

Slavjani v skutočnosti nepočítajú „mesiace“, ale sorokovniki, to znamená, že nie sú nijako spojení s Lunou -Mesiacom, ale na uľahčenie pochopenia slavjanského kalendára nech sú zatiaľ mesiace.

Mesiace po 40 a 41 dní – všetky nepárne mesiace (1,3,5,7,9) majú 41 dní a párne mesiace (2,4,6,8) majú 40 dní. V 16. Svätom Liete sa pridávajú ďalšie 4 dni, jeden pre nepárne mesiace, to znamená, že vo Svätom Liete majú všetky mesiace 41 dní.

Slavjanský kalendár je oveľa pohodlnejší ako gregoriánsky kalendár, máme len 2 tabuľky: párne a nepárne mesiace začínajú v ten istý deň v týždni. Ak sa Lieto začalo v pondelok, potom všetky nepárne mesiace začnú v pondelok a párne mesiace začnú v šesticu.

Sväté Lietá sa tiež dajú ľahko spočítať a v ktorý deň sa Sväté Lieto začalo, potom sa po ňom v ten istý deň začne jednoduché Lieto. Preto naši Predkovia mohli ľahko vypočítať, ktorý deň v týždni zodpovedal určitému dátumu pred tisíckami, ba dokonca stovkami tisíc rokov. Pretože v samotnom Kruholiete sa každé Lieto začína v určitý deň v týždni a každý kruh sa opakuje, takže merajte späť v kruhoch o toľko tisíc rokov, koľko chcete.

• Dnes sme prijali kalendárny systém, ktorý je veľmi nepohodlný na počítanie: mesiac môže mať 31, 30, 29 a 28 dní. Rok je rozdelený na 12 mesiacov, teda 12 rôznych tabuliek, a nie je známe, ktorým dňom sa mesiac začne.

Nedeľa ( týždeň) = 9 dní

Názvy dní v Týždni sú jednoduchým počtom: druhý, tretí, štvrtý, piaty… A každý deň má svoju Zem – Ochrankyňu. Verí sa, že deň v Týždni, v ktorý sa človek narodil, bude pre neho šťastný.

Deväťdňový Týždeň je veľmi pohodlný systém práce a oddychu (3, 6, 9 – dva dni práce, jeden oddych), aby sa človek neprepracoval.

Ale potom, po naklonení Zemskej osi, keď sa zmenil aj výživový systém a navyše Zápoveď Svaroga hovorí: „Ctite si tri dni v týždni – tretí, siedmy a deviaty …“, to znamená v uprostred došlo k posunu o jeden deň – zo šiesteho na siedmy:

3. deň – odpočinok pre mozog (od mentálnej, intelektuálnej práce).

7. deň – odpočinok pre telo (od fyzickej práce) + Pôst (pôstny deň).

9. deň – BEZ PRÁCE, teda telesný, duchovný a duševný odpočinok. Je vhodné nerobiť nič, iba to, čo je potrebné: pripraviť poživň pre blízkych, kúpeľný dom pre čistotu rodiny atď., Zabudnite na iné záležitosti.

„Ak niekto pracuje na deviaty deň, nebude pre neho žiadny zisk ani losom, ani talentom, v ostatné dni bez poškvrny. Siedmy deň je daný ľuďom, dobytku a rybám na odpočinok, na telesný odpočinok. Navštevujte sa, starajte sa o seba, budete šťastní – spievajte Bohom hymnusy.“

Daarijský Kruholiet Čísloboha

*Kruholiet Čísloboha sa často mylne nazýva staroslavjanský Kalendár Koľady Darom. V skutočnosti je Slavjanský kalendár Koľady Dar je systémom na výpočet času a prírodných cyklov na našej planéte. A Kruholiet Čísloboha opisuje čas a roky z hľadiska ich vplyvu na Osud štátov a človeka. Slavjania spočiatku postavili svoj život podľa Kruholietu vytvoreného Číslobohom a až neskôr dostali od Boha Koľady jeho Kalendár Koľady Dar.

Daarijský – píšeme bez apostrofu, pretože to neznamená Rod Da’Arijský, ale prastarú krajinu Da’Aria, t.j. bol hlavným v Daarii.

Kruholiet – Kruh Liet (Slavjani počítajú Kruhy: Kruh = 16, Plný Kruh = 144).

Čísloboh je Boh Ochranca Daarijnského Kruholietu.

Štruktúra DKČ je podobná východnej číselnej sústave, ale oni majú 12-miestny systém a v Kruholiete Čísloboha sa používa 16-miestny systém. Kruh Živlov navyše pozostáva nie z 5, ale z 9 prvkov a farieb 9, nie z 5. Plný Kruh vo východnom systéme je 60 rokov a v slavjanskom systéme 144 rokov (t.j. prejde 16 rokov 9 prvkov), preto sa obdobie 144 rokov nazývalo Kruh Života.

Tabuľka (Kruh Života)

Lietá a godiny

Máme Letopočet, t.j. Počítame Lieta a slovo „godina“ znamená „obdobie“, ale nie časové, ale štrukturálne. Povedzme, že teraz máme Lieto 7522 a obdobie Kruholieta je 133.

Začiatok všetkých rokov Kruholieta pripadá na Deň Jesennej Rovnodennosti, pretože tento deň sa zhoduje s dňami, keď naši Predkovia dorazili na Midgard-Zem, a vo všeobecnosti s dňami začiatku Lietopočítania na Zemi. Okrem toho sa v tento Beň zaviedlo nové Lietopočítanie, ak sa v živote ľudí vyskytla nejaká globálna udalosť (pozri príklady Lietopočítania).

Svaroží Kruh

Obrázok 1 zobrazuje Štít Čísloboha, na ktorom nájdete: svoj Nebeský Čertog Svarožieho Kruhu, pod vplyvom ktorého ste sa narodili. Je tam uvedený aj jeho Runický symbol a oveľa viac.

Obrázok 2 zobrazuje Kruholiet, kde môžete nájsť svoje posvätné rastliny a Stromy ochrancovia. Boli vysádzané pred domom, aby šťastie nikdy neopustilo dom. Zo svojho svätého stromu si človek vyrobil palicu, ktorú používal pri svätných obradoch a pri dlhých cestách.

Stanislav

Slovanské Noviny

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.