Vicepremiér, minister hospodárstva Richard Sulík v stredu popoludní konečne otvorene povedal, ako to je s prijímaním epidemických opatrení na Slovensku.

Dlhé rokovania krízového štábu majú podľa neho len poradnú funkciu, hlavný exekutívny orgán – vláda – vraj o opatreniach vôbec nehlasuje a hlavné slovo tak má hygienik Ján Mikas. Sulík to uviedol v rozhovore pre denník Pravda.
Sulík pre denník povedal, že o lockdowne sa síce rokovalo na „extra dlhom“ utorkovom zasadnutí Ústredného krízového štábu (ÚKS), avšak hlavné slovo mal podľa Sulíka hlavný hygienik Ján Mikas. Novinárov odkázal, že všetky otázky ku lockdownu majú smerovať práve na neho.
„Uznesenia krízového štábu nie sú záväzné. To je len poradný hlas a nakoniec rozhodne hlavný hygienik a hlavný hygienik rozhodne väčšinou tak, ako si želá Igor Matovič,“ vysvetlil celý postup šéf SaS Richard Sulík.
Na otázku, či sa lockdown riešil aj v stredu ráno na vláde, Sulík uviedol, že konkrétne uznesenie na túto tému sa neprijímalo. Hovorilo sa o tom údajne len v bode rôzne. „A to z toho dôvodu, že vláda prekvapivo o takýchto dôležitých veciach nerozhoduje.“
Z konkrétnych opatrení, ktoré v stredu oznámil premiér Matovič sa Sulík v rozhovore pre Pravdu vrátil ku uzatvoreniu terás reštaurácii a krčiem od piatku 11. decembra. „Čomu ja osobne nerozumiem, preto lebo v najviac premorených okresoch dovolíme mať otvorené kostoly, ale reštaurácie musia mať komplet zatvorené aj v najmenej premorených okresoch.“ Opäť uviedol, že pri snahe obmedziť mobilitu seniorov nechápe stále fungujúco inštitút vlakov zadarmo pre dôchodcov.
„Deti, ktoré ohrozené nie sú, tým nedovolíme ísť do školy… je to veľa rozhodnutí, ktorým jednoducho ľudia nerozumejú a potom samozrejme majú aj veľmi nízku vôľu tie opatrenia dodržiavať,“ dodal Sulík.
zdroj: hlavný denník
PODPORTE nezávislé médium.
Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na rozvoj a propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.
ďakujeme
Vyhlásenie:
Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu zna [email protected]
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
Prianie pre čitateľov Slovanských Novín
Duňja – Ohňový Obetník
Desať chorôb, ktoré je možné liečiť ihličím
Megatest zimného dojazdu elektromobilov dopadol katastrofálne
V obchodoch 17 ton nebezpečnej potraviny. Zákerná baktéria je v TOP pochúťke Slovákov
Zmenia nám DNA v tele už len svetlom? Vojaci už ladia optogenetiku
Spojené štáty prevádzkujú 742 vojenských základní vo viac ako 80 krajinách, čo je impérium podopierané prázdnou lžou o „bezpečnosti“.
Británia dala našim influencerom 10 miliónov za kampaň pre PS, Keňa je na tom lepšie
Odhalenie amerických tajných služieb: Mýtus o snahe Ruska o úplné dobytie Ukrajiny vyvrátený
Briti chcú, aby Poliaci obmedzili Rusko v Baltskom mori
Americký minister Marco Rubio zamietol víza do USA európskym „radikálnym aktivistom“ a „militantným mimovládnym organizáciám“
Podľa Volodina európski politici pomáhajú Zelenskému proti záujmom svojich krajín
Spaľovacie autá opäť získavajú popularitu po celom svete, záujem o elektromobily prudko klesá
Keď internet pomaly rozožiera mozog
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
Ruský analytik má otázku pre svetových lídrov: dokážu Vaše rezidencie odraziť útok 91 bezpilotných lietadiel?
Hlavní sponzori Kyjeva mu zasadili ranu do chrbta
zo sekcie
Škandál: Podľa Sulíka rozhoduje o pandemických opatreniach iba Mikas a vláda vraj ani nehlasuje
Škandál: Podľa Sulíka rozhoduje o pandemických opatreniach iba Mikas a vláda vraj ani nehlasuje
Škandál: Podľa Sulíka rozhoduje o pandemických opatreniach iba Mikas a vláda vraj ani nehlasuje