Ukrajina podľa informácií tajných služieb rozbieha očierňovaciu kampaň proti maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, na utorňajšom rokovaní Výboru pre národnú bezpečnosť maďarského parlamentu to jeho členom oznámil šéf poslaneckého klubu strany Fidesz Máté Kocsis.

Maďarské investigatívne médium Direkt36 natočilo dokumentárny film o zbohatnutí rodiny Viktora Orbána. Šéf úradu vlády Gergely Gulyás vo štvrtok v súvislosti s tým uviedol, že maďarské médiá sa pomocou financovania z Ukrajiny snažia zdiskreditovať premiéra maďarskej vlády. Podľa servera szeretlekmagyarorszag.hu o tom informuje spravodajca TASR v Budapešti.
Podľa Kocsisa sa proti premiérovi pripravuje diskreditačná kampaň s cieľom podkopať jeho medzinárodnú reputáciu a oslabiť schopnosť Maďarska presadzovať svoje záujmy.
„Cieľom tejto operácie je pomocou médií s využitím maďarských a zahraničných novinárov publikovať články a materiály, a to aj s nepravdivým obsahom, ktoré sú spôsobilé negatívne ovplyvniť medzinárodnú verejnú mienku,“ napísal Máté Kocsis v stredu na Facebooku.
Šéf úradu vlády dodal, že o diskreditáčných snahách sa hovorilo aj na utorňajšej schôdzi parlamentného výboru pre národnú bezpečnosť.
Ukrajina podľa informácií tajných služieb rozbieha očierňovaciu kampaň proti maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, na utorňajšom rokovaní Výboru pre národnú bezpečnosť maďarského parlamentu to jeho členom oznámil šéf poslaneckého klubu strany Fidesz Máté Kocsis, ktorý o tom infomoval v utorok na svojej facebookovej stránke.
Po Kocsisovom vyjadrení denník Magyar Nemzet napísal, že v rámci ukrajinskej kampane Direkt36 pripravil diskreditačné video o premiérovi.
Investigatívne médiu potvrdilo vznik filmu A Dinasztia (Dynastia) o ekonomickom vzostupe Orbánovcov, ktorý bude čoskoro zverejnený. Redakcia uviedla, že nedostala žiadne peniaze z Ukrajiny a nepoužili ukrajinské finančné zdroje na výrobu tohto filmu, ani iných svojich produktov.
„Tento film, rovnako ako všetky články a ďalšie produkty redakcie Direkt36, je výsledkom práce redakčného tímu. Túto prácu robíme nikým neovplyvňovaný už desať rokov, a to v súlade s najprísnejšími odbornými pravidlami. Naším jediným cieľom je informovať maďarskú verejnosť o dôležitých veciach, ktoré sa jej týkajú. Našťastie, vďaka práci mnohých vynikajúcich maďarských novinárov v posledných rokoch sme sa mohli dozvedieť veľa podrobností o obchodných aktivitách Orbánovcov a na tie sme pri tvorbe filmu mohli stavať,“ píše Direkt36.
Zdroj: bleskovky.sk / InfoVojna
V Európe sa nenápadne sformoval ďalší totalitný štát
Šokujúci zásah v Maďarsku: Sedem Ukrajincov a bývalý generál zadržaní s miliónmi a zlatom!
Danko Ficovi: Prázdne gestá Orbánovi nepomôžu, treba začať konať
Gyimesi po slovách Zelenského: Tu vidíte európske hodnoty v praxi. Kradnú, vyhrážajú sa, zabíjajú
Zelenského nový spôsob ako zničiť budúcnosť Ukrajiny
Ďalší útok na Tel Aviv: Iránu nedochádzajú rakety, zatiaľ míňa staršie modely
Iránske rakety zasiahli mrakodrap, kam sa presunuli dôstojníci 5. flotily amerického námorníctva
WP: Rusko poskytuje Iránu spravodajské informácie pre útoky na americké ciele
Kirill Dmitriev: Sledujeme začiatok „energetického kolapsu“ v Európe
Od „Arabskej jari“ cez „Majdan“ až po Veľkú európsku vojnu
Európska komisia označila Zelenského vyhrážky adresované maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi za neprijateľné
Tichý úpadok charakteru
Digitálne otroctvo: Ako sociálne siete potichu ovládajú mladú generáciu
Pravica v Európskom parlamente presadila dohodu o zvýšení deportácií migrantov
Nápor k jadrovej vojne vo Washingtone a Jeruzaleme
Zmluva Amerike povoľuje prelety naším nebom. Mohla ju vláda zrušiť a nevyčítala čosi podobné Dzurindovi?
Macronov plán s francúzskym jadrovým arzenálom ohrozuje bezpečnosť Európy
Americké nádeje na rýchle víťazstvo nad Iránom sa rozplynuli v dyme
Prečo je nový priemyselný zákon EÚ len maskovanou klimatickou politikou
Iránci oznámili útok na americký tanker v Perzskom zálive
zo sekcie
Šéf maďarského Úradu vlády potvrdil, že na diskreditáciu premiéra Viktora Orbána maďarskými médiami poslúžili peniaze z Ukrajiny
Šéf maďarského Úradu vlády potvrdil, že na diskreditáciu premiéra Viktora Orbána maďarskými médiami poslúžili peniaze z Ukrajiny
Šéf maďarského Úradu vlády potvrdil, že na diskreditáciu premiéra Viktora Orbána maďarskými médiami poslúžili peniaze z Ukrajiny