Slovanské Noviny

16. júna 2024

K porozumeniu Čelovekom

Scholzova vláda napriek verejne deklarovanému prehodnocovaniu ekonomických vzťahov s Čínou odobrila čínskemu lodiarskemu gigantovi odpredať podiel v hamburskom prístave

Spoločnosť Cosco sa pôvodne snažila kúpiť až 35-percentný podiel v prístave, neskôr súhlasil s kompromisnou dohodou.

Nemecká vláda v stredu oznámila, že umožní čínskej firme kúpiť podiel v hamburskom prístave, ktorý bol zaradený medzi kritickú infraštruktúru. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP.

Vláda vlani v októbri kontroverzne povolila štátnemu čínskemu lodiarskemu gigantu Cosco odkúpiť až 24,9-percentný podiel v kontajnerovom termináli Tollerort.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Urobila to napriek obavám o bezpečnosť predaja kritickej infraštruktúry čínskym investorom a nemecký kancelár Olaf Scholz na výzvy úplne zakázať predaj nereagoval. Berlín v apríli uviedol, že prehodnocuje povolenie predaja.

V stredajšom vyhlásení vlády sa však uvádza, že pôvodné schválenie predaja menej ako 25 percent sa nezmenilo. Žiadne ďalšie podrobnosti o dôvodoch rozhodnutia neboli uvedené.

Spoločnosť Cosco sa pôvodne snažila kúpiť až 35-percentný podiel v prístave, neskôr súhlasil s kompromisnou dohodou.

Nemecko prehodnocuje svoje hospodárske vzťahy s Čínou vzhľadom na obavy v oblasti ľudských práv, väzby komunistickej krajiny s Ruskom a na eskaláciu napätia s Taiwanom.

Nemecko minulý rok v novembri zablokovalo predaj dvoch výrobcov čipov čínskym investorom pre obavy o bezpečnosť kľúčovej technológie.

Nemecko tiež obmedzilo investičné záruky pre nemecké spoločnosti podnikajúce v Číne, keďže najväčšia európska ekonomika sa snaží znížiť svoju závislosť od Pekingu.

Zdroj: info.sk


.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.