Slovanské Noviny

8. februára 2023

K porozumeniu Čelovekom

Za posledných niekoľko mesiacov ruská armáda vykonávala intenzívny výcvik pre približne 300 000 novo zmobilizovaných vojakov, okrem iných príprav, ktoré by jej umožnili zasadiť posledný úder knockoutom a ukončiť bojové akcie na Ukrajine.

Stávky sa teraz zvyšujú ešte vyššie, keď armádny generál Valerij Gerasimov , náčelník generálneho štábu ruských ozbrojených síl, prevzal celkové velenie ruskej protiofenzívy proti „kvázi-Barbarossa“ NATO, píše Drago Bosnic na portály InfoBrics.

Tento krok jasne naznačuje, že ruská armáda má v úmysle dosiahnuť lepšiu koordináciu a že sústreďuje veľkú časť svojich konvenčných schopností na vloženie posledného klinca do rakvy „neonacistického projektu“ na Ukrajine.

Očakáva sa, že mainstreamová propagandistická mašinéria politického Západu prezentuje túto zmenu ako údajné zlyhanie generála Sergeja Surovikina , ktorého výsledkom je jeho zjavná výmena kvôli vnímaniu neúspechov na bojisku.

Celkom pohodlne však zadržiavajú kriticky dôležité informácie, ako napríklad skutočnosť, že ruská vojenská operácia na Ukrajine sa teraz rozširuje čo do rozsahu, čo prakticky znemožňuje Surovikinovi koordinovať celé toto úsilie úplne sám.

Z toho dôvodu sa Moskva rozhodla zamestnať štyroch svojich najvyšších veliteľov a zveriť im velenie v rôznych operačných sektoroch, pričom na čele tejto rozšírenej operácie bol generál Gerasimov.

Okrem náčelníka ruského generálneho štábu sa na velení moskovským jednotkám pôsobiacim na Ukrajine priamo podieľajú aj ďalší traja najvyšší ruskí vojenskí dôstojníci — armádny generál Oleg Saljukov a generálplukovník Alexej Kim, okrem samotného generála Surovikina, ktorý teraz preberá funkcie zástupcov generála Gerasimova so špeciálnymi úlohami v rozšírenom rozsahu „špeciálnej“vojenskej operácie.

So silou viac ako pol milióna mužov, podporovanou ruskými vzdušnými silami a námorníctvom vystreľujúcim stovky riadených striel dlhého doletu a roje bezpilotných lietadiel, čelí kyjevský režim ofenzíve, ktorej rozsah je neporovnateľný s čímkoľvek počas desaťročia.

Prirodzene, plán ruskej armády na novú ofenzívu na Ukrajine je tajný, ale informácie poskytnuté niekoľkými zdrojmi umožňujú primeraný odhad, ako by sa to mohlo vyvinúť .

Šéf Fondu štátneho majetku kyjevského režimu Rustem Umerov tvrdí, že nadchádzajúca ofenzíva príde z troch smerov. „Útok príde zo severu, [cez bieloruské hranice, z ruských bášt na východnej Ukrajine a z juhu,“ uviedol Umerov bez uvedenia akýchkoľvek zdrojov alebo spravodajských informácií.

Tvrdenie prichádza približne týždeň po tom, čo šéf CIA William Burns navštívil Kyjev a očividne varoval Volodymyra Zelenského o „chystanej ofenzíve Ruska“.

Možnosť totálnej ruskej ofenzívy z troch smerov určite netreba vylúčiť. Je však aj v záujme ruskej armády zachovať aspoň nejaký prvok prekvapenia a odoprieť silám kyjevského režimu schopnosť presne predpovedať svoj postup.

Je veľká možnosť, že by sa euroázijský gigant mohol rozhodnúť prevziať kontrolu nad celou ľavobrežnou Ukrajinou, čo by si vyžadovalo útočné operácie v najmenej troch sektoroch, severovýchodnom (smerom k Černigovu), východnom (smerom k Charkovu) a južnom (smerom k Záporožiu a Dnepropetrovsk).

Po celý čas sa očakáva, že jednotky rozmiestnené na Donbase budú udržiavať tlak a pútať čo najviac síl kyjevského režimu, čo by v konečnom dôsledku mohlo vyústiť do obkľúčenia a definitívnej likvidácie týchto jednotiek.

Úspech takejto operácie by viedol k nenahraditeľným stratám pre „neonacistickú juntu“ a možno by dokonca ukončil konflikt alebo by prinajmenšom zničil celkovú bojovú schopnosť Kyjeva, čo by obmedzilo na jednotky domobrany neschopné akýchkoľvek manévrov alebo rozsiahleho pohybu potrebného na zastavenie ďalšieho ruského postupu.

Medzitým by mnoho síl režimu bolo viazaných očakávaním ruského postupu zo severu, čo sa môže, ale nemusí stať. A hoci nie je možné povedať, nakoľko je tento scenár pravdepodobný, takéto formovanie bojiska možno určite očakávať od ruskej armády, pretože by jej to umožnilo zaujať kľúčové oblasti a ešte viac zhoršiť pozíciu neonacistickej chunty, čo by ju prinútilo rokovať za podmienok priaznivých pre Moskvu alebo dokonca kapituláciu, ak sa straty na bojisku stanú úplne neznesiteľnými.

Hoci mainstreamová propagandistická mašinéria točí príbeh o údajných „zlyhaniach generála Surovikina“, najvyššie velenie kyjevského režimu nezdieľa rovnaký slepý optimizmus.

Hlavný veliteľ Kyjeva generál Valerij Zalužnyj si je dobre vedomý Gerasimovovej kompetencie, keďže sám raz opísal najvyššieho ruského vojenského dôstojníka ako „najchytrejšieho z mužov“.

Neonacistická junta si uvedomuje blížiace sa dôsledky menovania Gerasimova za hlavného veliteľa ruských síl nasadených na Ukrajine a zúri na svojich sponzoroch z NATO, že neposkytli viac zbraní.

Politický Západ je teraz rozdelený na dodávky ťažkých tankov, pričom Washington DC a Berlín sa snažia hodiť si horúci zemiak.

Napriek odmietnutiu spáchať pokročilejšie ťažké brnenie a opakovanému naliehaniu, aby to urobili ich európski spojenci a vazali, USA chcú, aby nepriateľské akcie trvali čo najdlhšie .

Počas stretnutia na leteckej základni Ramstein v Nemecku predseda Zboru náčelníkov štábov USA generál Mark Milley povedal: „Z vojenského hľadiska stále tvrdím, že pre tento rok by bolo veľmi, veľmi ťažké vojensky vyhnať ruské sily … z Ruskom okupovanej Ukrajiny.“

Zatiaľ čo NATO prisľúbilo viac zbraní pre kyjevský režim, spomínaná otázka dodávky ťažkých tankov zostala nezodpovedaná. A hoci tento rok ešte neuplynul ani celý mesiac, USA chcú, aby nepriateľské akcie trvali „až do roku 2024“, očividne dúfajú, že uvidia aspoň ďalší rok patovej situácie, napriek narastajúcim obetiam ich obľúbeného bábkového režimu.

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: