Rokovania medzi ruskou a americkou delegáciou o urovnaní situácie na Ukrajine sa začali v hlavnom meste Saudskej Arábie Rijáde. Informuje o tom agentúra TASS s odvolaním sa na zdroje.

Rusko na rokovaniach zastupuje senátor Grigorij Karasin a poradca riaditeľa FSB Sergeja Besedu . Americkú delegáciu zas zástupca ministerstva zahraničných vecí USA Michael Anton a Andrew Peak z Rady národnej bezpečnosti.
A všetci von!
Ruská delegácia už skôr pricestovala na stretnutie so zástupcami USA v hoteli Ritz-Carlton. Rokovania budú prebiehať v uzavretom formáte, fotografovanie a natáčanie videa je zakázané. Saudskoarabskí bezpečnostní predstavitelia žiadajú novinárov a ďalších hostí, aby opustili hotel.
Poradca Donalda Trumpa pre národnú bezpečnosť Mike Waltz oznámil 19. marca v Rijáde stretnutie technických skupín Ruska a USA, aby prediskutovali implementáciu čiastočného prímeria.

Podľa poradcu Kremľa Jurija Ušakova bude témou konzultácií aj obnovenie čiernomorskej obilnej iniciatívy
K takýmto dohodám došlo počas telefonického rozhovoru medzi ruským prezidentom Vladimirom Putinom a jeho americkým náprotivkom Donaldom Trumpom. Poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť potvrdil, že delegácie sa zamerajú na otázku ukončenia bojov v Čiernom mori. Poznamenal, že v ďalšej fáze rozhovorov budú Rusko a USA diskutovať o otázkach týkajúcich sa overovania prímeria, mierového kontingentu, ako aj vlastníctva území.
Osobitný vyslanec USA Steve Witkoff v predvečer rokovaní uviedol, že USA očakávajú, že počas konzultácií v Rijáde dosiahnu „skutočný pokrok“, a to aj o prímerí v Čiernom mori. Potom povedal, „prirodzene sa budeme snažiť o äúplné zastavenie paľby.“
hlavnydennik.sk
Jeffrey Sachs: Ruské problémy boli ignorované s tichým súhlasom Nemecka
Naď a jeho vypínanie webov: Čím hlbšia orba, tým plytšie argumenty
Je 177 932 Ukrajincov na Slovensku málo? Minister Eštok žiada eurokomisiu o výnimku z migračného paktu
Projekt za 2,6 miliardy eur! Vláda schválila opravu stovky mostov cez PPP
Živnostníkom po Novom roku klesnú náklady. Nepopulárna transakčná daň pre nich končí!
Rokovania o mieri budú pokračovať v USA. Delegácie Washingtonu a Moskvy sa stretnú v Miami
Moskva pritvrdzuje rétoriku. Putin nazval európskych lídrov „malými prasiatkami“
Sedem krajín EÚ sa teraz stavia proti vyvlastneniu ruského majetku
Ústavný súd dočasne stopol zrušenie Úradu na ochranu oznamovateľov
Rodový Ústoj
VIDEO: Nový český minister zahraničia Petr Macinka prišiel do Bratislavy napraviť vzťahy, ktoré poškodila Fialova vláda.
VIDEO: Spojené štáty varujú Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva, pretože by došlo k sabotáži Trumpovho mierového plánu pre Ukrajinu, vyhlásil poľský premiér Donald Tusk.
VIDEO: Český premiér Andrej Babiš podporuje ďalšiu finančnú pomoc pre Ukrajinu.
VIDEO: „Povojnový svetový poriadok sa mení k nepoznaniu. Neexistuje dôležitejší čin, než podpora obrany Ukrajiny, preto musíme prijať rozhodnutie o financovaní Ukrajiny.
Europoslanci schválili plán na ukončenie dovozu ruského plynu najneskôr do jesene 2027. Pozrite sa a dobre si zapamätajte ako hlasovali slovenskí europoslanci
Otázka zmrazených ruských aktív nebude na programe summitu EÚ.
VIDEO: „Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vojenskými prostriedkami ak mierové rokovania stroskotajú,“ oznámil ruský prezident Vladimir Putin a európskych vojnových štváčov označil za malé prasiatka, ktoré chcú profitovať z kolapsu Ruska
Už to nie je také ľahké: Švédske námorníctvo varuje, že tankery ruskej “tieňovej flotily” strážia vojaci
Analytik varuje: Provokácii sa už nedá vyhnúť, kľudne aj v Kyjeve odpália jadrovú bombu, len aby obvinili Rusko
MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi
zo sekcie
Rusko a USA rokujú v ďalšom kole – „škodnú“ novinárov vylúčili
Rusko a USA rokujú v ďalšom kole – „škodnú“ novinárov vylúčili
Rusko a USA rokujú v ďalšom kole – „škodnú“ novinárov vylúčili