Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a americký minister zahraničných vecí mali telefonický rozhovor. Informovalo o tom ruské ministerstvo zahraničných vecí.
Ruské ministerstvo zahraničných vecí poukázalo na „konštruktívny“ charakter rozhovoru.
„Prebehla konštruktívna diskusia o možných konkrétnych krokoch v záujme implementácie dohôd dosiahnutých počas telefonických rozhovorov medzi prezidentom Ruskej federácie Vladimirom Putinom a prezidentom Spojených štátov Donaldom Trumpom, ktoré sa konali 16. októbra,“ uvádza sa v správe.
Agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje zdroje predtým informovala, že americký minister zahraničných vecí Marco Rubio sa môže vo štvrtok 23. októbra stretnúť so svojím ruským kolegom Sergejom Lavrovom.
Ako informovala „European Truth“, 16. októbra sa americký prezident Donald Trump prvýkrát po takmer dvoch mesiacoch rozprával s ruským lídrom Vladimirom Putinom, po čom oznámil, že plánujú stretnutie v Budapešti – čo by bolo prvé Putinovo vystúpenie v hlavnom meste členského štátu EÚ v rokoch totálnej vojny.
17. októbra sa prezident Volodymyr Zelenskyj zúčastnil stretnutia v Bielom dome, po ktorom americký prezident vyhlásil, že Ukrajina a Rusko „musia rokovať“ o ukončení vojny.
Trump tiež nesúhlasil s dodaním rakiet Tomahawk Ukrajine .
Zelenskyj povedal, že je pripravený stretnúť sa s Putinom v Budapešti .
/ hlavnydennik.sk /
Niekoľko závážnych postrehov bývalého amerického námorného spravodajského dôstojníka Scotta Rittera o útoku ukrajinských dronov, ktorých cieľom bol ruský prezident Vladimir Putin
Ruská vojenská rozviedka GRU odovzdala americkým predstaviteľom dôkazy, že ukrajinský dron zaútočil na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina
VIDEO: Jaroslav Dušek: Setkání s blbcem mám rád, protože mi vždycky řekne něco zajímavého. Blbec ti řekne něco, co nečekáš …
Rusko vyzvalo vlády a medzinárodné organizácie, aby verejne odsúdili krvavý ukrajinský teroristický útok na civilistov v Chersone
Úspešný rok pre pravicových kritikov Európy
Veľká historická zmena: Von der Leyenová hovorí o „dôležitom kroku“ pre Bulharsko
SNS hlási triumf: Transakčná daň pre živnostníkov padá!
Zelenskyj má strach! Do Kyjeva nasadzujú systémy protivzdušnej obrany na ochranu Zelenského bunkra
Nový starosta New Yorku zložil prísahu na Korán
Lukašenko poslal list na Slovensko. Je v ňom aj odkaz pre Roberta Fica
Nemecké spoločnosti odmietajú opustiť Rusko
Masaker počas Silvestra! UKRAJINA zaútočila na civilistov, zhoreli zaživa! Tu je odpoveď Ruska
Šimkovičová bilancuje: Rok 2025 bol jedným z najnáročnejších rokov! Čo zaželala Slovákom do roku 2026?
Ukrajina v roku 2025: Zlyhanie mierovej iniciatívy, ruské „strategické vojenské úspechy“, ukrajinské straty 1,5 milióna vojakov
Rok 2026: koniec EÚ?
Veľká hra v Himalájach: Západ sa snaží postaviť proti sebe Indiu a Čínu
Špeciálna vojenská operácia: 4 roky ktoré zmenili svet
Po stopách Hitlerovej tajnej služby
Ukrajinská novinárka: “Zelensky zajal celú krajinu. Vybudoval propagandu. Ukrajinci! Poďme konečne niesť zodpovednosť”
Samostatná SR vznikla pred 33 rokmi, jej vznik sa pripomína štátnym sviatkom
zo sekcie
Ruské MZ informovalo o telefonáte medzi Lavrovom a Rubiom
Ruské MZ informovalo o telefonáte medzi Lavrovom a Rubiom
Ruské MZ informovalo o telefonáte medzi Lavrovom a Rubiom