Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová vyhlásila, že západné krajiny posielajú na Ukrajinu bojovníkov pod rúškom inštruktorov. „Ukrajina je zásobovaná zbraňami – hovoríme o priamych dodávkach, hovoríme o zmluvách do budúcnosti, a ako vidíte, ide o mnohomiliónové, v súhrne miliardové kontrakty. Hovoríme o presune pod rúškom inštruktorov prostých bojovníkov,“ povedala Zacharovová na televíznom kanáli Krym 24

Ako informoval americký minister obrany Lloyd Austin, Washington od roku 2014 vyčlenil na podporu ukrajinskej armády viac ako 2,5 miliardy dolárov.
Podľa hovorcu Pentagonu Johna Kirbyho mal tento týždeň Kyjev dostať od USA ručné zbrane a muníciu, poslednú várku z dodávky v hodnote 60 miliónov dolárov, ktorú schválil prezident Joe Biden. Návrh obranného rozpočtu USA na rok 2022 zahŕňa 300 miliónov dolárov na vojenskú pomoc Ukrajine.
Okrem toho Rada EÚ 2. decembra pridelila ukrajinskému letectvu 31 miliónov eur. K tomu oznámila Zacharovová skôr, že Európska únia sa pripojila k militarizácii Ukrajiny. Tlačová hovorkyňa tiež uviedla, že zasadnutie Kontaktnej skupiny a pracovných podskupín, ktoré sa konalo 7. a 8. decembra, nemalo žiadny výsledok.
Na Západe a v Kyjeve sa v poslednej dobe zdvihla nová vlna správ o tom, že Rusko chystá vpád na Ukrajinu. Rusko opakovane odmieta obvinenia Západu a Ukrajiny z „agresívnych akcií“ a tvrdí, že nikoho neohrozuje a nemá v úmysle na nikoho zaútočiť, zatiaľ čo tvrdenia o „ruskej agresii“ slúžia ako zámienka na rozmiestnenie ďalšieho vojenského vybavenia NATO v blízkosti ruských hraníc. Ruské ministerstvo zahraničia už skôr poznamenalo, že vyhlásenia Západu o „ruskej agresii“ a možnosti pomôcť Kyjevu sa proti nemu brániť sú smiešne a nebezpečné.
Pripomeňme, že prezidenti RF a USA mali v utorok neverejné rokovania cez chránený komunikačný kanál. Trvali dve hodiny. K ich záverom Biely dom povedal, že Biden vyslovil v rozhovore znepokojenie ohľadom situácie okolo Ukrajiny a vyzval na diplomatické urovnanie.Putin informoval amerického kolegu, že Ukrajina nesplnila minské dohody a sabotovala ich, a tiež poznamenal, že práve NATO podniká nebezpečné pokusy o osvojenie ukrajinského územia a zvyšuje vojenský potenciál pri ruských hraniciach. Rusko v odpovedi na obvinenie Západu neraz vyhlásilo, že nikoho neohrozuje, a že na nikoho nehodlá útočiť.
VIDEO: Hrebeňovka Nízkych Tatier v zime: najkrajších 100km Cesty hrdinov SNP
Vakcinátor Szalay opäť šokuje: v Česku udal súdnu znalkyňu MUDr. Pekovú. Príde o pečiatku?
VIDEO: Vedenie SND kvôli konsolidačným opatreniam znižuje počet svojich interných zamestnancov o 10 percent.
Čo by urobili USA, keby sa niekto pokúsil zaútočiť na Trumpovu rezidenciu?
Ruský analytik má otázku pre svetových lídrov: dokážu Vaše rezidencie odraziť útok 91 bezpilotných lietadiel?
Hlavní sponzori Kyjeva mu zasadili ranu do chrbta
Digitálny jüan vyhral svoju prvú bitku
Rusko a Európa: Hybridná vojna je v niečom horšia ako plnohodnotná vojna
VIDEO: Vladimir Putin prezlečený za Deda Mráza rozdával svojim spojencom vo svete darčeky.
V Kuchyni pristáli tri nové stíhačky F-16. Kedy si budeme sami chrániť nebo?
Minister vnútra k 5. výročiu úmrtia Lučanského: Tragédia, ktorá sa nesmie zopakovať!
Vo Francúzsku silnie požiadavka zaviesť islamskú ŠARÍU. V celom svete!
„Sankčná horúčka“: Spojené štáty, EÚ a sloboda prejavu
Rusko spustilo synchronizované raketové útoky na viaceré ciele na Ukrajine
Útok na rezidenciu Vladimíra Putina: Kto sa rozhodol odpísať Zelenského?
The Spectator: Európa vyčerpala svoj potenciál
Slovenskí mlynári: Na Slovensko sa zrejme dovážajú masy produktov z ukrajinskej múky
Sloboda a vôľa
Biliónový vianočný darček pre vojnový stoj
Stiahnite sa z Donbasu, odkazuje Kremeľ. Rusko zloží zbrane, až keď Ukrajina splní kľúčovú podmienku
zo sekcie
Ruské ministerstvo zahraničia: Západ posiela na Ukrajinu „bojovníkov“ pod rúškom inštruktorov
Ruské ministerstvo zahraničia: Západ posiela na Ukrajinu „bojovníkov“ pod rúškom inštruktorov
Ruské ministerstvo zahraničia: Západ posiela na Ukrajinu „bojovníkov“ pod rúškom inštruktorov