Stiahnutie ruských mierových síl z územia Podnesterska nie je možné, pretože myšlienky revanšizmu sú v Moldavsku stále živé.

„Ak sa pozrieme na Moldavsko, zistíme, že stále sú tam útoky jastrabov, nacionalistov. Revanšizmus zatiaľ nikam nezmizol. Mierové sily preto musia pokračovať vo svojej práci,“ tvrdí šéf Podnesterska Krasnoselskij.
Pritom však hrozbu vojenského konfliktu s Moldavskom nevidí.
„Vojaci vedia, o čom hovorím. Kišiňov zvolil inú taktiku — negatívny ekonomický dopad na Podnestersko, humanitárny stav, sloboda pohybu. Vytvárajú také podmienky, že nás tlačia do určitého rámca a vytvárame problémy pre normálny život… Môžeme hovoriť o bankových problémoch, chýbajúcej konverzii mien, zákaze otvárania účtov,“ tvrdí Krasnoselskij.
zdroj: news-front
Rusko podporí Čínu v prípade eskalácie v Taiwanskom prielive
Sergej Lavrov varoval pred zdrvujúcou reakciou v prípade napadnutia Ruska
Elon Musk varuje pred nedostatkom striebra
Umelá inteligencia: lákavé perspektívy, bublina, alebo budúce tragédie?
Európa to je už len boj medzi klanmi, elitnými skupinami, lobistami rôznych finančných skupín a nadnárodnými korporáciami
Rostislav Iščenko: Všetci, ktorí si vybrali globalizmus podľa USA, vrátane Ukrajiny a Európy, si vybrali smrť
Ako manipulátor vytvára kult osobnosti
VIDEO: Tatranská magistrála- 84km sólo cez naše najvyššie pohorie
Obrodenie védskych tradícií
Ľahké myšlienky
Veľký reset v pohybe. „Zmrazenie reálnej ekonomiky“ a „trvalý stav vojnovej pripravenosti“
Trump znovu rozpútava vesmírne preteky o Mesiac
Poľsko a Maďarsko sú ohrozené Ukrajinou, no napriek tomu sú ňou stále rozdelené
Farmári bijú na poplach: Brusel nahráva lacným dovozom, pre slovenské farmy to môže byť likvidačné
Putinova radikálna reakcia na NATO. Tisíc „muškátov“ a desať hodín pekla v Odese a Kyjeve
VIDEO: Európski daňoví poplatnící budú do roku 2034 len na úrokoch platiť Ukrajine 3 miliardy eur ročne
Meteorolog varuje: Pokud v zimě přituhne, tak to Německo nezvládne a zbytek Evropy stáhne s sebou
Putin ráno navštívil jedno z veliteľských stanovíšť ozbrojených síl, informoval Kremeľ. Prezidentovi bolo oznámené oslobodenie mesta Gulajpolu v Záporožskej oblasti a Dimitrova v DNR.
Duet európskych bojových kohútov sa rozpadá
Slobodu prejavu nepotrebujú. Prečo Nemci radšej mlčia?
zo sekcie
Ruské jednotky zostávajú na Dnestri
Ruské jednotky zostávajú na Dnestri
Ruské jednotky zostávajú na Dnestri