Slovanské Noviny

18. decembra 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Ruská armáda bude mať prístup k informáciám o polohe všetkých ponoriek amerického námorníctva

Vďaka práci ruských vedcov má armáda možnosť získať informácie o aktuálnom umiestnení akejkoľvek americkej ponorky v ktorejkoľvek časti planéty. V prípade potreby to umožní nielen zničiť ponorku nepriateľa, ale aj potlačiť akékoľvek provokácie v blízkosti ruských hraníc.

Podľa získaných informácií ruskí inžinieri vyvinuli špeciálne podvodné prostriedky, ktoré sú určené na detekciu nepriateľských ponoriek. Tieto zariadenia sa už začali testovať a podľa predbežných výsledkov testov sa v budúcnosti reálne úspešne osvedčia.

„Ide o podvodné zariadenia, vybavené sonarmi. Môžu byť zhodené z lietadla alebo z lodí. Ich hlavným účelom je presunúť sa pred skupinu lodí alebo ponoriek a odhaliť nepriateľa. Sonary budú fungovať v automatickom režime. Prijaté informácie budú prenesené na základňu, kde budú overené a spracované. Podľa vojenských analytikov zavedenie takýchto zariadení do výzbroje ruského námorníctva výrazne zjednoduší odhaľovanie amerických ponoriek,“ píše portál „InfoSMI“.

-------> PODPORTE CHOD PORTÁLU DAROM. Len vďaka vašej podpore môžeme tvoriť. Nikto okrem Vás nefinancuje Slovanské Noviny. Patria národu, nie oligarchom. Zatiaľ sa vyhýbame reklamným bannerom aby sme udržali vizuálnu čistotu no náklady na chod máme každý mesiac. Spojme sily a tvorme spolu. Ďakujeme





------------------------------------

Už skôr bolo známe, že v Rusku sa vyvíjajú autonómne podvodné drony, ktorých kľúčovou úlohou bude identifikovať americké ponorky tak na ruských hraniciach, ako aj vo veľkej vzdialenosti.

Zdroj Avia.pro/news-front