Je po prezidentských voľbách. Demokratické voľby sú charakteristickým znakom demokratického režimu a sú tiež jedinečnou príležitosťou na zmenu vlády.
V ostatných voľbách to voliči využili a vyhnali nekompetentnú progresivistickú vládu, ktorú v ostatných mesiacoch volebného obdobia nahradila úradnícka vláda menovaná prezidentkou.
Na jej čele bol Ľudovít Ódor, ktorý je v súčasnosti na čele kandidátky strany Progresívne Slovensko vo voľbách do Európskeho parlamentu. Iba na okraj, progresívci sú tí, čo v Bruseli žalujú na svoj štát, lebo nie je dosť razantný v presadzovaní liberálnej demokracie, inými slovami, zvráteností.
Po vzniku súčasnej vlády vedie proti nej tvrdý boj najmä progresívna mládež so svojím mediálnym zázemím. A mnohí občania, predovšetkým tí mladší, nechápu, prečo súčasná vláda nedá pokoj verejnoprávnej RTVS.
Nepamätajú si 90. roky, keď práve vtedajšia Ficova materská Strana demokratickej ľavice bola hybnou silou korupčnej zmeny vlády a povalila Mečiarovu vládu. Korupcia sa veľmi ťažko dokazuje, zrejme preto ju už v roku 1994 využila vtedajšia opozícia (SDĽ, KDH a MKDH-Spolužitie) na cestu k moci.
Ibaže nie je celkom neviditeľná. Ak sa poslanec štátotvorného HZDS, ktorý hlasoval za nedôveru vlastnej vláde, stane predsedom liberálnej vlády, je to veľavravné. Aj ďalší poslanci tohto hnutia dostali svoje posty. No nie nadlho. Už v októbri boli nové voľby, v ktorých opäť vyhralo HZDS.
Prečo to pripomínam? Lebo po prehratých voľbách v roku 1994 vtedajší, už liberálny poslanec Ľudovít Černák (predtým predseda SNS) v interview pre Sme vyhlásil, že pravdu mala Brigita Schmögnerová , ktorá vraj povedala, že keď neovládnu verejnoprávne médiá, predčasné voľby nevyhrajú.
Schmögnerová bola Ficova stranícka kolegyňa, takže si to zrejme dobre pamätá. A nemôže si nepamätať aj násilné obsadenie STV v roku 1998 novou Dzurindovou garnitúrou, lebo možno práve vtedajšia politika SDĽ priviedla Fica k založeniu Smer-u, ktorý sa verejne dištancoval od funkcionárov SDĽ. No na vzťahu s Petrom Weissom, vtedajším predsedom SDĽ, to akosi nevidno…
Liberálne krídlo si počas vlád Dzurindu posilňovalo vplyv vo verejnoprávnych médiách a počas vlády Ivety Radičovej urobilo posledné objatie skrz rozhlas i televíziu, keď ich spojilo pod jednu, svoju generálnu riaditeľku Miloslavu Zemkovú.
Aj súčasný generálny riaditeľ RTVS je z rovnakého straníckeho spektra. Stačí, keď povie, ako výdatne bojoval proti mečiarizmu v Hrycovom rádiu Twist. Toto všetko si Fico pamätá, aj zradu svojho ministra kultúry Maďariča, ktorému jednonázorový mediálny trh vyhovoval. Takže
z RTVS je nevyhnutné urobiť verejnoprávne médium, ak nemá byť propagandistickou zbraňou progresívcov.
Diváci si to mohli overiť pri sledovaní odovzdávania cien Slnko v sieti či v Havranovej výročnej večere. Šimečkovci samozrejme pripravujú revolúciu, lebo im vláda berie mienkotvorný nástroj.
To vedeli skorumpovaní politici už v 90. rokoch minulého storočia, preto sa v nej zahniezdili.
Eva Zelenayová/skspravy.sk
Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…
Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…
Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…
Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…
Útok na Kazaň z 21. decembra bol zameraný na obytné budovy a továreň, pričom podľa…
„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…