Najvyšší americký admirál povedal, že zbraň by mohla vytvoriť „pekelné prostredie“ pre čínske sily
Americká armáda navrhuje nový systém navrhnutý tak, aby postavil tisíce dronov riadených umelou inteligenciou , uviedla v stredu zástupkyňa šéfa Pentagonu Kathleen Hicksová a vyjadrila nádej, že táto technológia pomôže prekonať „masovú výhodu Pekingu“.
Vo svojom prejave na výročnej konferencii Defense News v Arlingtone vo Virgínii Hicks načrtol novú „Iniciatívu replikátorov“ Pentagonu, ktorej cieľom je vyvinúť flotilu nízkonákladových dronov poháňaných umelou inteligenciou, ktoré budú operovať v „rojoch“ vo vzduchu, na zemi a na zemi. more.
„S Replicatorom začíname s celodoménou, pripisovateľnou autonómiou alebo ADA2, aby nám pomohla prekonať výhodu ČĽR v hmotnosti: viac lodí, viac rakiet, viac síl,“ povedala a dodala, že armáda plánuje nasadiť drony “v rozsahu niekoľkých tisícov, vo viacerých doménach, v priebehu nasledujúcich 18 až 24 mesiacov.”
Úradník nešpecifikoval náklady na nový projekt, ale trval na tom, že Pentagon nebude čerpať žiadne dodatočné prostriedky z Kongresu. Namiesto toho povedala, že Replicator použije „existujúce financovanie, existujúce programové línie a existujúce orgány“, hoci ponúkla niekoľko ďalších podrobností.
Zatiaľ čo Hicksová povedala, že konflikt s Čínou „nie je bezprostredný ani nevyhnutný“, pokračovala v zdôrazňovaní potreby „odstrašenia“ proti Ľudovej republike – vrátane „cez Taiwanský prieliv“ na dvore Pekingu.
„Naším cieľom je vždy odradiť, pretože konkurencia neznamená konflikt. Musíme zabezpečiť, aby sa vedenie ČĽR prebudilo každý deň, zvážilo riziká agresie a dospelo k záveru, že „dnes nie je ten deň“ – a nielen dnes, ale každý deň, teraz a v dohľadnej budúcnosti,“ pokračovala.
Zástupca Pentagonu navrhol niekoľko možných využití nového systému bezpilotných lietadiel – vrátane sledovania a prieskumu, protiraketovej obrany, logistickej podpory a samotného boja – uviedol, že UAV by mohli byť nasadené v „konšteláciách“ alebo „kŕdľoch“, aby prekonali obranu nepriateľa.
Hicksová prvýkrát predstavila program Replicator na inej vojenskej konferencii vo Washingtone, DC minulý mesiac, kde účastníkom povedala, že Pentagon „bude čeliť mase PLA vlastnou hmotnosťou“.
Pri tej istej udalosti vedúci amerického velenia pre Indiu a Tichomoria admirál John Aquilino povedal, že armáda hľadá schopnosť identifikovať a zasiahnuť 1 000 cieľov za 24 hodín a dodal, že systém bezpilotných lietadiel vytvorí pre čínske jednotky „pekelné prostredie“ v prípade konflikt.
Začiatkom tohto roka uskutočnili americké, britské a austrálske armády „skúšku spôsobilostí“ na demonštráciu nových systémov bezpilotných lietadiel poháňaných umelou inteligenciou, ktoré sa používali ako „spoločný roj na detekciu a sledovanie vojenských cieľov,“ uviedol Pentagon.
Zatiaľ čo nie je jasné, ako presne sa umelá inteligencia začlení do programu Replicator, traja spojenci sa čoraz viac zameriavajú na Peking v Indo-Pacifiku a opakovane sa zaviazali nasadiť v regióne nové vojenské kapacity na boj proti Číne.
Will Porter
O autorovi: Will Porter je asistent redaktora spravodajstva Libertariánskeho inštitútu a pracovník RT.
Ilustračné foto: InfoBrics
Pôvodný zdroj tohto článku je Antiwar.com
globalresearch
Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok sa na sociálnej sieti vyjadril k otázke ochrany detí na slovenských školách.…
Používanie mobilných telefónov žiakmi v školách nebude regulované na úrovni EÚ, ale štáty si môžu…
Oskar Rózsa, renomovaný skladateľ, sa ocitol v strede kontroverzie okolo novej úpravy slovenskej hymny. Jeho…
Základom pre rokovania o akejkoľvek podobe účasti troch poslancov okolo Rudolfa Huliaka (nezaradený) na vládnej…
Warren Buffett sa obáva, že tri deti zomrú skôr, ako sa minie jeho majetok Jeden…
Šéf výboru NATO Bauer: blok diskutuje o preventívnych presných úderoch na Ruskú federáciu NATO diskutuje…