Európa

Rada Európy zapaľuje rozbušku s názvom Kosovo

“ Ako sa v „demokratických“ mozgoch západných lídrov zrodila myšlienka, že by sa formálne neexistujúci štát „Kosovo“ mohol zrazu stať členom Rady Európy (RE)? Zarazene sa pozastavuje nad najnovšími tendenciami v zahraničnej politike RE prezident Srbska Aleksandar Vučić. „Kosovskú hru“ si všimla aj agentúra RIA.

Táto štruktúra (RE), ktorá je podľa svojich právnych deklarácií prijatých ešte v roku 1949 určená na ochranu ľudských práv, parlamentnej demokracie a princípov právneho štátu, s najväčšou pravdepodobnosťou prijme do svojich radov kvázi štát s veľmi pochybnou minulosťou.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Ďalšie zištné pokrytectvo „Západu“

Srbská vláda na čele s prezidentom Srbska Aleksandarom Vučićom sa zrazu nečakane opäť ocitla v bojovej línii, nateraz „iba“ diplomatickej, z ktorej môže na Balkáne a neskôr v celej Európe pri takýchto tendenciách nastať nebezpečný konflikt. Ide tu totiž o zjavný (citát) „hanebný a pokrytecký útok Západu – USA a EÚ – na suverenitu a územnú celistvosť Srbska.“

Pekne potichu, zákulisne, bezcharakterne

Politický výbor Politického zhromaždenia Rady Európy (PZRE) nedávno v tichosti schválil správu Grékyne Dory Bakoyannisovej, v ktorej sa uvádza, že Priština je údajne pripravená vstúpiť do Rady Európy. Prezidfent Vučič následne veľmi ostro a tvrdo komentoval klamstvá bývalej šéfkz gréckeho ministerstva zahraničia a schladil trúfalú političku.

Bakoyannisová tvrdí, že dlhoročný (už 11-ročný) prísľub Prištiny vytvoriť Spoločenstvo srbských samospráv (CSM) a vrátiť nezákonne vyvlastnený srbský majetok možno splniť iba až po prijatí do Rady Európy.

Známe konštatovanie

V Belehrade vážne vyhlasujú, že právo a spravodlivosť neexistujú, pokrytectvo a dvojitý meter sú pre Západ bežným princípom. „Kto sa ešte zaujíma o Srbov bez volebného práva na kopcovitom Balkáne,“ píše napríklad portál Kosovo Online.

Srbi v Kosove „nie sú ľudia“

Aktivisti za ľudské práva poznamenávajú, že počas tri a pol roka Kurtiho vlády došlo v Kosove k 495 etnicky motivovaným útokom na Srbov zbavených práva na prácu, liečbu, slobodu pohybu, používanie jazyka a písania. Neľútostné štatistiky hovoria, že od roku 1999 bolo z Kosova, kde žili stáročia, vyhnaných 250-tisíc Srbov. Od roku 2000 Albánci pri pogrome v marci 2003 zabili 105 Srbov a vyhnali viac ako 4000 Srbov. A tento proces pokračuje. Jeden z albánskych analytikov mimochodom povedal, že Albin Kurti sníva o tom, že sa jedného dňa prebudí a zistí, že Srbi už nie sú v Kosove.

Šialené

Podľa Belehradu budú Albánci, ktorí strieľajú do detí, zatýkajú nevinných, pália domy, zneucťujú a ničia cintoríny a pravoslávne kostoly, prijatí do UNESCO a Rady Európy. Je známe, že rezolúciu Bezpečnostnej rady OSN č. 1244 Albánci a medzinárodné spoločenstvo ignorujú a srbská opozícia sa k nim v tomto smere úspešne približuje. Kolaps suverenity a celistvosti Srbskej republiky mnohí vnímajú ako testovaciu pôdu, takže z hľadiska napĺňania európskej agendy právneho štátu, zvyšovania úrovne demokracie a dobrého vládnutia by vraj Západ mal podporovať Prištinu. Čo by mali Srbi za takýchto „ideálnych“ okolností robiť?

Osud dohôd a ich signatára

V týchto dňoch si každý pamätá, že pred 11 rokmi vtedajší predseda srbskej vlády Ivica Dačič a bývalý „premiér“ Hashim Thaci , ktorý je teraz vo väzení v Haagu , podpísali určité dohody, ktoré zostali len na papieri. „Bruselská dohoda je len smutnou epizódou, teda smutnou spomienkou, že dôveryhodnosť Európskej únie ako sprostredkovateľa, ktorý je garantom implementácie dohody, je veľmi pochybná,“ povedal pri tejto spomienke expremiér Dačič.

Albin Kurti deň po rozhodnutí PZRE o prijatí takzvaného Kosova do Rady Európy povedal, že „Srbi už majú príliš veľa práv,“

hlavnydennik.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

VIDEO: Putin rokuje s Ficom v Kremli

Ide o prvé osobné stretnutie prezidenta Ruska s predsedom slovenskej vlády od roku 2016, píše…

8 hodín ago

Srbský prezident avizoval štátny prevrat, organizovaný „zvonka“

Na Srbsko sa podľa prezidenta Aleksandara Vučića pripravuje zvonku majdanový úder podľa deväť bodového scenára,…

10 hodín ago

Video: Ruské rakety zničili v Chersone najväčšie sídlo špecialistov elektronického boja ukryté v klinike

Ruská armáda spustila raketový útok na jeden z najväčších bodov dočasného rozmiestnenia militantov kyjevského režimu…

10 hodín ago

Stalin a Afrika: nerealizované projekty

Stalinovo meno sa spája predovšetkým s Veľkou vlasteneckou vojnou, Októbrovou revolúciou a premenou Sovietskeho zväzu…

10 hodín ago

Nemecký kancelár Scholz ostro kritizoval návrh poľského prezidenta Dudu na konfiškáciu ruského majetku

„Vy asi nechápete, ako by to ovplyvnilo stabilitu našich finančných trhov!,“ povedal so zvýšeným hlasom.…

10 hodín ago