Slovanské Noviny

23. februára 2024

K porozumeniu Čelovekom

Putin nariadil zachovať etnokultúrnu rovnováhu v situácii s migrantmi

Pokiaľ ide o prilákanie migrantov do Ruska, je potrebné zachovať etnokultúrnu rovnováhu, povedal Vladimir Putin na zasadnutí Rady pre rozvoj občianskej spoločnosti a ľudských práv (HRC).

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

“Veľmi naliehavá otázka práv migrantov, to je pochopiteľné. Tu nemôžem než súhlasiť s tým, že treba zachovať etnicko-kultúrnu rovnováhu. Samozrejme, všetko, čo sa deje v tejto oblasti, je primárne diktované záujmami ekonomiky – nedostatok pracovníkov, ale je, samozrejme, potrebné týchto ľudí vyškoliť,“ zdôraznil prezident.

Krajina podľa neho potrebuje prilákať také pracovné zdroje, ktoré zodpovedajú jej ekonomickým záujmom. Títo ľudia musia poznať jazyk, tradície a zákony Ruska, poznamenala hlava štátu. Dodal, že na tom pracujú spolu s kolegami z krajín SNŠ – otvárajú sa najmä školy s vyučovaním v ruštine.

Prezident poznamenal, že je potrebné zabezpečiť práva migrantov, ale do popredia klásť záujmy Rusov. Tieto otázky je podľa neho potrebné posudzovať komplexne. Na základe toho Putin požiadal HRC, aby pokračovala v práci týmto smerom.

Hlava štátu sa dotkla aj témy vzdelávania detí pracovných migrantov v Rusku. Zdôraznil, že musia študovať, ale na pozadí toho by sa nemali zhoršovať podmienky pre ostatných školákov. Podľa prezidenta sa nemožno tváriť, že tento problém neexistuje. Prisľúbil tiež, že dá príslušné pokyny.

skspravy.sk

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d