Slovanské Noviny

27. marca 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Pušilin: Západ je spoluvinníkom kyjevských vojnových zločinov

Podľa šéfa DĽR Denisa Pušilina dodávky zbraní na Ukrajinu nemôžu v žiadnom prípade slúžiť na humanitárne účely, ako sa uvádza na Západe.

Na Západe sú dodávky zbraní Kyjevu maskované ako na humanitárne účely, ale zbrane sa používajú proti civilistom. Upozornil Pušilin.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

„Toto je celá obludnosť tohto zločinu, ktorý je zahalený pod nejakým druhom humanitárnych cieľov. To je lož, to je absurdné, zbrane sa nedajú posielať v mene nejakých humanitárnych zložiek,“ povedal šéf DĽR.

Podľa neho sa západné krajiny preto stávajú spolupáchateľmi vojnových zločinov, ktoré sú páchané pomocou zbraní privezených na Ukrajinu.

Pentagon informoval o novom balíku vojenskej pomoci Kyjevu v hodnote 600 miliónov dolárov. Očakáva sa, že bude zahŕňať systémy protivzdušnej obrany a muníciu a zbrane budú nové a nie zo záloh amerického ministerstva obrany.

Anastasia Bobyleva, TV Zvezda/news-front.su