zdrava

Prílišná čistota – záruka choroby

Všetko je dobré s mierou, vrátane čistoty v dome. Americkí vedci prišli na to, že ak budú malé deti priveľmi chránené pred nečistotami a choroboplodnými zárodkami, v budúcnosti sa to môže zmeniť na alergie a astmu.

Rodičia inštinktívne chránia bábätká pred akýmikoľvek nebezpečenstvami, vrátane choroboplodných zárodkov. Príroda sa síce nedá prekabátiť, no samotný priebeh pôrodu a začiatok kŕmenia je zariadený tak, že sa do tela dieťaťa určite dostane potrebná mikroflóra. A potom začína proces poznávania sveta a prispôsobovania sa mu, a to aj vďaka mikróbom. Naša posadnutosť čistotou vedie k tomu, že človek je zbavený prirodzenej ochrany – mikroflóry, ktorá trpí antibiotikami, dezinfekčnými prostriedkami a chemikáliami v domácnosti a v dôsledku toho je narušené harmonické fungovanie imunitného systému.

Neznamená to, že by ste si mali prestať umývať ruky pred jedlom, ale ak chcete minimalizovať riziko, že sa vaše deti stanú astmatikmi a alergickými, neomdlievajte nad psom, ktorý olizuje spiace dieťa. Možno ho to v budúcnosti zachráni pred nepríjemnými chorobami.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín

Špecialisti z University of Massachusetts zistili, že tí, ktorých detstvo prebehlo v podmienkach miernych nehygienických podmienok, sú oveľa menej náchylní na alergie a astmu.

Už predchádzajúce štúdie ukázali, že medzi deťmi, ktoré vyrastali na farmách, je oveľa menej alergikov a astmatikov ako medzi obyvateľmi kamennej džungle. Výsledky štúdie odborníkov z Detského centra nemocnice Johns Hopkins, ktorá bola nedávno publikovaná v časopise Allergy and Clinical Immunology, ukazujú, že ak sa dieťa prvýkrát stretne so silnými alergénmi a radom mikroorganizmov v ranom veku, pravdepodobnosť, že sa stane astmatickým a alergickým veľmi prudko klesá.

„Naša štúdia naznačuje, že načasovanie prvého kontaktu je dôležité. To znamená, že mnohé imunitné reakcie sa tvoria už v prvom roku života a tiež, že mnohé alergény a baktérie stimulujú a trénujú imunitný systém,“ hovorí autor štúdie doktor Robert Wood. Špecialisti pozorovali 467 novorodencov z Baltimoru, New Yorku a St. Louis 3 roky. Vedci skúmali deti, rodičov, domácnosti a ich okolie, aby identifikovali rôzne alergény a baktérie. Denne sa merala hladina alergénovo špecifických imunoglobulínov pre mlieko, vajcia, arašidy a šváby a po dvoch a troch rokoch – pre roztoče, mačky, psy, myši a plesňové alergény.

Ukázalo sa, že bábätká, ktoré vyrastali v domoch, kde boli myši, mačky a šváby, boli do troch rokov zdravšie ako ich rovesníci, ktorí boli o takéto kontakty zbavení. Zistilo sa, že deti vystavené všetkým trom alergénom sú odolnejšie voči alergiám, ako deti vystavené jednému alebo dvom. Ak si všetko prevedieme číslami, tak do troch rokov malo problémy s alergiami 51 % detí, ktoré vyrastali v čistote, a medzi tými, ktoré vyrastali s mačkami, švábmi a myšami, ich bolo len 17 %.

Je jasné, že štvor a šesťnohí obyvatelia domu sú dodatočným zdrojom baktérií. Prekvapivo sa však ukázalo, že tí, ktorí vyrastali v domoch s najvyšším bakteriálnym pozadím, boli najzdravší: len 8 % trpelo astmou alebo alergiami. Kým v takmer sterilných domoch bolo 41 % alergikov a astmatikov.

Podľa štatistík trpí astmou asi 5 – 7 % dospelých a až 10 % detskej populácie Ruska. Približne v polovici prípadov sa choroba prvýkrát prejaví pred dosiahnutím veku 10 rokov a v druhej polovici – pred dosiahnutím veku 40 rokov. V rodinách, kde sú matka a otec zdraví, je pravdepodobnosť vzniku astmy u dieťaťa 20 %, čo sa považuje za normálne. Keď sú v rodine dospelí astmatici, toto riziko stúpa na 80 %. Ak sú závery amerických vedcov správne, potom sa to dá vysvetliť nielen dedičnosťou, ale aj tým, že astmatici minimalizujú kontakt so zvieratami a oveľa viac dbajú na upratovanie domácnosti.

Preložil: OZ Biosféra www.biosferaklub.info

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

Odber newsletter. Každý večer súhrn najdôležitejších správ dňa do mailu.

Slovanské Noviny

Recent Posts

Kam sa podel zdravý rozum? EÚ „zbiera“ plyn kde sa dá

EÚ začala hľadať dodávateľov plynu kvôli zastveniu tranzitu cez Ukrajinu. EÚ nakupovala plyn z Mexika. Dôvod - zastavenie ruského…

7 hodín ago

Ruská armáda rozbila obranu Kupjanska. Spetsnaz a Achmat svými výpady znervózňují velitele AFU

Na operační linii „Kupjansk – Svatovo – Kremenna“ pokračují intenzivní boje. Ruská armáda dokončuje obchvat…

7 hodín ago

Ukrajina pokračuje vo vydieraní: Slovensku hrozí plynová kríza

Slovensku hrozí plynová kríza. Nakoľko je jej pôvodcom náš východný sused Ukrajina, veľa informácií sa…

7 hodín ago

Okrem “Orešnika” má Rusko aj “Megapolis”

15. decembra decembra decembra odvysielal ruský Prvý kanál dokumentárny film “Páni neba”, venovaný 85. výročiu…

7 hodín ago

Kto má prospech z otupenia ľudstva? Pre koho sú vzdelanie a veda nebezpečné

Pre neoliberálnu globalistickú elitu sú vzdelanie a veda zbytočné a dokonca nebezpečné. Ľudstvo je čoraz…

7 hodín ago

Politológ Iščenko: Svet je lepší ako bol pred vojnou

Nemôžeme sa sami rozhodnúť, ako a s kým riešiť ukrajinský chaos, rovnako ako sa nemôžeme…

7 hodín ago