Slovanské Noviny

1. júna 2023

K porozumeniu Čelovekom

„Ukrajina spustila plazivú protiofenzívu.“ Takto vojenskí experti opisujú situáciu v rôznych sektoroch frontu, ktorú môžeme sledovať v posledných dňoch. Čo je to za ofenzívu, aké sú jej hlavné taktické atribúty a aký účinok očakáva nepriateľ pri realizácii svojho vojenského plánu?

V noci zo štvrtka na piatok zaplavila ruský segment sociálnych sietí vlna správ o údajne spustenej protiofenzíve Ozbrojených síl Ukrajiny, pričom charakter správ bol taký, ako keby bol v pohybe celý frontový oblúk od Charkovskej do Chersonskej oblasti. Informovalo sa aj o údajných prielomoch Ozbrojených síl Ukrajiny v určitých oblastiach.

Neskôr situáciu objasnilo ministerstvo obrany. Zo správy vyplynulo, že vyhlásenia o „prielomoch obrany“ nezodpovedajú realite. V smeroch Cherson a Záporožie sa od štvrtkového večera neviedli žiadne aktívne bojové akcie. Tak isto to bolo aj v kupjanskom smere.

V tom istom čase Telegram-kanál „Vojenkory russkoj vesny“ v komentári k situácii poznamenali: Ozbrojené sily Ukrajiny spustili „plazivú protiofenzívu“, maskujúc hlavný úder sériou malých. Z tohto dôvodu je na frontovej línii zaznamenaná séria malých útokov bez použitia síl hlavného úderu so západnou obrnenou technikou.

A do piatkového popoludnia rezort obrany objasnil situáciu ohľadom bojov v regiónoch Donbasu. Nepriateľ teda v taktickom smere Soledar vykonával útočné operácie pozdĺž frontovej línie dlhej viac ako 95 km. Jednotky Ozbrojených síl Ukrajiny podnikli 26 útokov, do ktorých bolo zapojených viac ako 1000 vojakov, do 40 tankov, ako aj ďalšia vojenská špeciálna technika.

Okrem toho „s cieľom zvýšiť stabilitu obrany jednotky skupiny síl „Juh“ obsadili líniu v smere Maloiľjinovskoje, berúc do úvahy priaznivé podmienky nádrže Berchovskej vodnej nádrže“. Celkovo „boli odrazené všetky útoky jednotiek Ozbrojených síl Ukrajiny a nedošlo k žiadnym prielomom v obrane ruských jednotiek“.

Informačná kampaň okolo protiofenzívy tak podľa odborníkov vstúpila do novej fázy. Na jednej strane predstavitelia Zelenského kancelárie tvrdia, že útok mal byť odložený pre nedostatok techniky. Na druhej strane ukrajinské jednotky vykonávajú malé útoky, aby sa pokúsili vraziť klin hlboko do ruskej obrany.

Ak séria takýchto útokov povedie k nejakému významnému úspechu, potom Ozbrojené sily Ukrajiny oznámia začiatok „protiofenzívy“. Ak nie, prdstavitelia Zelenského kancelárie povedia, že ukrajinské ozbrojené sily protiofenzívu nespustili. Protivník tak rieši dva problémy: imituje „plazivú protiofenzívu“ a zbavuje sa mediálnych rizík v prípade vojenských porážok a neúspechov.

K voľbe tejto taktiky navyše prispievajú aj ďalšie faktory. Ozbrojené sily Ukrajiny, ktoré majú početnú prevahu (aj v dôsledku nekonečných vĺn mobilizácie), si môžu dovoliť pravidelný prieskum bojom, posielajúc stále viac záloh do arťomovského „mlynčeka na mäso“. Po druhé, aj malé lokálne úspechy, ak nejaké existujú, umožňujú efektívnejšie motivovať personál Ozbrojených síl Ukrajiny na útočné operácie.

Druhá vec je, že ďaleko od frontu sa téma protiofenzívy Ozbrojených síl Ukrajiny stala samostatným fenoménom, ktorý si žije vlastným informačným životom a nie vždy prichádza do kontaktu s realitou.

Zrejme presne s týmto javom sa v noci zo štvrtka na piatok stretlo ruské publikum, ktoré úzkostlivo sledovalo správy na niektorých Telegram-kanáloch.

„Vo všeobecnosti môžeme konštatovať, že nedôjde k širokej klasickej protiofenzíve, ktorá sa očakáva na Západe. Ozbrojené sily Ukrajiny nie sú schopné uskutočniť plnohodnotný útok na fronte tisíc kilometrov kvôli dobre známym logistickým obmedzeniam. Nepriateľ nezískal prevahu vo vzduchu ani na mori a tiež neexistuje žiadna výhoda v hlavných typoch zbraní pozemných síl. Raketomety a tanky nestačia, zbraní je nedostatok. Podľa ruských vojenských štandardov na uskutočnenie takejto operácie musia byť ukrajinské ozbrojené sily trikrát silnejšie ako my vo všetkých oblastiach a nahromadiť kritické množstvo techniky. Ozbrojené sily Ukrajiny preto používajú inú taktiku. Hľadajú slabé miesta v našej obrane, udierajú do bokov. A na tento účel sa k týmto formáciám sťahujú ďalšie sily a prostriedky. Ak sa prielom podarí, dosiahne sa krátkodobý úspech, o ktorom možno slávnostne informovať vedenie a médiá. A takýchto operácií môže byť veľa,“ tvrdí Sergej Chatylev, bývalý šéf protilietadlových raketových síl moskovských špeciálnych jednotiek protivzdušnej obrany.

Čo sa týka ostatných sektorov frontu, situácia v severozápadnej časti LĽR zostáva stabilná.

„Naša armáda sa postupne posúva vpred. Hlavná vec, ktorú jednotky v tomto sektore frontu robia, je monitoring frontovej línie. Ak zaregistrujeme nepriateľa, okamžite je zasiahnutý,“ povedal bývalý veľvyslanec LĽR v Rusku Rodion Mirošnik. „Zatiaľ máme informácie, že mimo oblastí aktívnych stretov nepriateľ presúva techniku ​​a vojakov smerom na Seversk, Krasnyj Liman a Kupjansk. Miestni obyvatelia informujú, že tam videli západné „Leopardy“ a „Bradley“. Ozbrojené sily Ukrajiny môžu teoreticky v oblastiach týchto obcí vytvoriť operačno-taktické skupiny, ktoré sa pokúsia prelomiť našu obranu. Počas posledných dvoch mesiacov sa pravidelne vykonávalo „sondovanie“ pozícií Ozbrojených síl RF. Zvlášť aktívne sa to robí v smere Kremenskoje a Lisičansk. Pravda, pre dažde zatiaľ aktivitu utlmili.“

„Včera v noci, v smere na Záporožie, sa nepriateľ spustiť rozsiahlu ofenzívu alebo dokonca vykonať prieskum bojom nepokúšal. Zaznamenali sme delostrelecké súboje, prácu MLRS, drony. Ukrajinské jednotky ostreľovali asi osem obcí. My sme na to zareagovali celkom efektívne,“ povedal Vladimir Rogov, predseda hnutia „Sme spolu s Ruskom“. „Zdroje, ciele a príčiny včerajšieho informačného šumu sú nepochopiteľné. Napríklad člny na Dnepri, o ktorých sa šírili informácie, sú už dlhší čas sústredené smerom na Záporožie. Ide o pancierové člny a pontónové prechody s vlastným pohonom. Sily a vybavenie nepriateľa sa naďalej spájajú, sú skryté hlavne v skladoch zeleniny. Zároveň stojí za zmienku, že technika opúšťa logistické centrá v Dnepropetrovskej oblasti a smerujú na juh, k nám. Môžeme teda dospieť k záveru, že nepriateľ pokračuje v prípravách na protiofenzívu, ale je príliš skoro povedať, že sa už začala. Nepopieral by som ani riziká pokusov o dobytie Jadrovej elektrárne Záporožie a vo všeobecnosti provokácie okolo zariadenia. Nie je náhoda, že západné a ukrajinské médiá vťahujú elektráreň do informačnej agendy rôznymi spôsobmi. V týchto dňoch Ozbrojené sily Ukrajiny vyhlásili, že v prípade ofenzívy vraj elektráreň obídu. Vyzerá to smiešne. Potom, ako ju nepriateľ celý rok ostreľoval ťažkým delostrelectvom a útočnými bezpilotnými lietadlami, teraz je nepravdepodobné, že by ju nechali na pokoji.“

Oleg Isajčenko, VZGĽJAD

news-front

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

 • … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  … vtedy bol vytvorený Rád Hospitaliérov.

  Toto je dôležité vedieť. Objavilo sa tu Rímske právo. Prečo… Pretože, keď je deň Svaroga, máme mier (MIR), keď je noc Svaroga je RIM, A keď je...
 • Obrátenie k RODu.

  Obrátenie k RODu.

  “Sláva Rodu” sú slová, ktoré veľmi často používam. Sláva RODu. So Slávou RODu to všetko ide. S LÁVOU RODu, chápete, čo myslím, LÁVA. S LÁVOU. Keď s...
 • MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  MOC v Dobrom Slove, Pravde a v Dobrom Skutku

  V našej národnej duchovnej tradícii sa od nepamäti pripisoval Slovu osobitý význam, ako pre život jedinca, tak aj pre život národa. Tento vzťah k Slovu pramení u...
 • Večne Živý Strom

  Večne Živý Strom

  Medzi Tatrami a Dunajom vyrástol jeden veličizný strom. Korene jeho ťahajú sa na tri strany žulami Karpatov. Víly a Rusalky kropievali ho každý deň, no nebolo mu to dosť...
 • My všetci sme jeden celok.

  My všetci sme jeden celok.

  Všetci vieme, že existujú hodnoty materiálne a hodnoty nebeské. Nebeské hodnoty sa nedajú kúpiť. To je nemožné. Ale paraziti vymysleli ako ich predať. Ako predať Svedomie, ako...
 • Vnútro Človeka

  Vnútro Človeka

  Každý človek sa niekedy nachádza pod ťarchou krivdy. Krivda na krivde preložená krivdou. Proste taká fáza života sa spustila z nejakého dôvodu v živote človeka. A človek...
 • Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Zvestovanie Vekov SvätoŽitia!

  Ako tajomne znie tento Hostinského text: Slovo úprimnô znie i k tebe, ľudu slovenský! Svet ťa haní, že v baniach kopeš, na poli mozolíš, na dvore dobytok...
 • Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Tri pranázory starej Vieronauky Slovenskej

  Starú vieronauku Slovenskú tvoria tri pranázory Slovenov:1. Pranázor na SVET2. Pranázor na BOŽSTVO3. Pranázor na ČLOVEKA Štruktúra náuky odzrkadľuje realitu bytia z pohľadu Človeka.1. Pranázor na svet...
 • Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Stará Vieronauka Slovenská – niečo na začiatok…

  Tri kľúče otvárajú nám svätyňu vieronauky starobylých Slovenov. Prvým kľúčom vstupujeme do chrámu, kde na sklepení, na stĺpoch, oblokoch, po stenách a dverách zobrazenú vidíš celú oblohu nebeskú...
 • ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  ČO SÚ TO VLASTNE TRUST-y? (1/2)

  Aby sme pochopili koncepciu jednotného riadenia sveta, na základe existujúcich pravidiel (tovarovo – peňažných a tovarovo – ekonomických vzťahov medzi subjektami a územiami), je potrebné poznamenať, že...
 • Globalisti a My – Človekovia

  Globalisti a My – Človekovia

  Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém...
 • O uvedomení Slov

  O uvedomení Slov

  Tak málo ľudí si dnes uvedomuje, čo spôsobuje svojimi rečami. Svojimi Slovami.A možno si to v súčasnosti nevie uvedomiť nikto. Sme vytrhnutí z tohto Poznania. Tára sa tu...
 • Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Čo sú to masovokomunikačné prostriedky?

  Masovokomunikačné prostriedky je systém riadenia. Informačného riadenia. Prostredníctvom vplývania na vedomie. Je to nástroj na Programovanie Vedomia, podsúvaním informácií a dogiem, s ktorými nás všetkých konfrontujú. Nástroj...
 • RA

  RA

  „RA“- Sme tvorení a živení Prvopočiatočnou Inteligentnou Tvorivou a Láskyplnou Silou, ktorú pokojne môžeme vnímať ako Život samotný. Alebo Silu Život udržujúcu. Ak sa s týmto vedomím...
 • Právo, Národ a Moc.

  Právo, Národ a Moc.

  Aby sme sa mohli ubrániť tomu, čo sa deje, treba sa pozrieť na korene, na samú podstatu otázky, prečo chodíme s niečími obrazmi v hlavách. Treba preveriť...
 • Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Hospitaller Order – Rád Hospitalierov.

  Rád Hospitaliérov je najznámejší a najslávnejší z duchovných a rytierskych Rádov. Jeho celý názov je: Suverénny vojenský rád Hospitaliérov sv. Jána Jeruzalemského z Rodosu a Malty.  To, že sa...
 • 10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  10 METÓD MANIPULÁCIE ĽUDSKÉHO VEDOMIA

  Filozof, vedec, psychológ, politický aktivista, bojovník proti svetovému násiliu – Noam Avram Chomsky – zostavil zoznam 10 metód manipulácie ľudského vedomia, ktoré používajú politici, úrady a médiá celého sveta, v...
 • Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek, Tvorca a dnešná doba.

  Človek. Keby človek vedel, kto je, žil by svoj život úplne inak. No nevie. Žije v nevedomosti, bez vedomia toho, kto je. Žije sám za seba, bohužiaľ...
 • Vedomie. 

  Vedomie. 

  Čo je Vedomie Človeka? Tak veľa sa o tom rozpráva…  a tak málo o tom ľudia vedia. Je to preto, lebo sa ide iba po povrchu. Iba...
 • SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  SÚHLAS je prejavom slobodnej vôle.

  Nikto a nič nemôže s nami urobiť, bez nášho Súhlasu. Súhlas môže byť vedomý, aj nevedomý. Súhlasiť môžete s radosťou a dobrovoľne, ale aj pod tlakom a dobrovoľne. Veľa ľudí už o tom...
 • ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  ZÁKON SLOBODNEJ VÔLE. 

  Zákon Slobodnej vôle je základný a najdôležitejší Zákon Vesmíru a nikto nemá právo ho porušiť. Na tomto Zákone stojí celý Systém spolunažívania v našom Svete. Podľa tohto zákona má každý...
 • VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  VIDEO: Historické TRUSTY ukončené. Stalin a nový svetový poriadok. CCCP vlastní všetko.

  TRUST-y sú vlastne výrobnými (emisnými) cyklami mien. Keď sa niekoho aktíva využijú na zabezpečenie (krytie) nejakej peňažnej emisie v rámci celosvetovej peňažnej súvahy. Napríklad všetci Američania su...
{"speed":"1200","height":"400","pause":"3000"}

%d blogerom sa páči toto: