Slovanské Noviny

26. apríla 2025

Slovenské Noviny

K porozumeniu Čelovekom

Právnička Laššáková: Ako vôbec môže niekoho napadnúť nútiť človeka do očkovania?

Právnička Judita Laššáková v statuse na Facebooku rozvíja úvahu práva na život v kontexte nápadu povinného očkovania. Ako vôbec môže niekoho napadnúť nútiť človeka do očkovania? pýta sa rezolútne.

Šarmantná právnička sa naozaj rozčertila. Vyčíta politikom, že sa v súvislosti s takzvanou pandémiou neustále oháňajú právom na život. Poukazuje pri tom na to, že podľa Dohovoru na ochranu ľudských práv a základných slobôd existujú iba tri „absolútne“ chránené práva.

Niežeby nebolo chránené aj právo na život, no to nepožíva absolútnu ochranu. Okrem iného aj preto, lebo napríklad policajt by v úsilí o ochranu života ohrozených ľudí nemohol zneškodniť strieľajúceho útočníka.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

Právo prvé

Čl. 3 hovorí o zákaze mučenia: „Nikoho nemožno mučiť alebo podrobovať neľudskému alebo ponižujúcemu zaobchádzaniu alebo trestaniu.“ Píše Laššáková.

Právo druhé

Čl. 4 ods. 1 hovorí o zákaze otroctva: „Nikoho nemožno držať v otroctve alebo nevoľníctve.“ Uvádza Laššáková.

Právo tretie

Čl. 7 stanovuje absolútne pravidlo uloženia trestu výlučne na základe zákona. Hovorí právnička a dodáva: „Koho by zaujímalo viac aj k tejto téme, nájde v knihe Míľniky a náhrobky právneho štátu, ktorú sme napísali s doc. Drgoncom. Pre toho, kto ju už má, nech si nalistuje stranu 136 a nasledujúce.“

Politici obmedzili našu slobodu

Laššáková vypočítava, čím všetkým si museli ľudia v priebehu uplynulého roku prejsť. Politici obmedzili našu slobodu, prinútili nás nosiť rúška a napokon aj respirátory.

„Ak by som chcela konšpirovať, tak by som povedala, že to nebol ´biznis´, lebo rúška si ľudia šili sami, tak prišli s alternatívou, aby sa ľudia ďalej dusili v FFP2 maskách. Sú situácie, v akých je táto maska prospešná. Ochrana proti vírusu Covid-19? Určite áno! Veď by nás naši múdri a osvietení politici nenútili dýchať cez ňu, všakáno?!“ píše ironicky Laššáková.

zdroj: hlavný denník