Slovanské Noviny

16. apríla 2024

K porozumeniu Čelovekom

Jednou z plazivých rúk totalitarizmu, ktorá prechádza demokraciou, je Federálny úrad pre vyšetrovanie … Pretože prečo to všetko robí FBI? Aby vystrašili ľudí… Pracujú pre establishment a korporácie a politikov, aby udržali veci tak, ako sú. A chcú vystrašiť a schladiť ľudí, ktorí sa snažia veci zmeniť.“ — Howard Zinn, historik

Moc korumpuje. Toto vieme.

> Slovanská Múdrosť na youtube Slovanských Novín <

V skutočnosti to vieme zo skúseností, ktoré sme sa ťažko naučili z rúk našej americkej vlády.

Prečo je teda niekto prekvapený, keď sa dozvie, že FBI, jedna z najviac po moci a skorumpovaných agentúr v rámci rozsiahleho komplexu mocenských a skorumpovaných agentúr policajného štátu, viac ako 300 000-krát zneužila rozsiahlu databázu vládneho dohľadu, aby sa zamerala na Američanov? občania?

Takto napokon funguje vláda.

Najprv hľadajú mimoriadne právomoci, ktoré nadobudli v dôsledku nejakej národnej krízy – v tomto prípade neodôvodnené dozorné právomoci, ktorých cieľom je pomôcť vláde špehovať zahraničné ciele podozrivé zo zapojenia sa do terorizmu – a potom tieto právomoci použijú proti americkému ľudu.

Podľa Foreign Intelligence Surveillance Court FBI opakovane zneužila paragraf 702 zákona Foreign Intelligence Surveillance Act, aby špehovala komunikáciu dvoch značne odlišných skupín Američanov: tých, ktorí boli zapojení do protestov Georgea Floyda, a tých, ktorí sa mohli zúčastniť na protesty 6. januára 2021 v Kapitole.

Toto je rovnaký postup ako pre FBI, ktorej modus operandi historicky spočíval v „ odhaľovaní, narúšaní, dezorientovaní, diskreditácii alebo inom neutralizácii “ vnímaných hrozieb vládnej moci.

FBI má skutočne dlhú históriu prenasledovania, stíhania a všeobecne obťažovania aktivistov, politikov a kultúrnych osobností.

V 50-tych a 60-tych rokoch boli cieľom FBI aktivisti za občianske práva, osoby podozrivé z komunistických väzieb a protivojnoví aktivisti. V posledných desaťročiach FBI rozšírila svoj dosah na takzvaných domácich extrémistov, ekologických aktivistov a tých, ktorí sú proti policajnému štátu.

V roku 2019 prezident Trump sľúbil, že dá FBI „ všetko, čo potrebuje “, aby vyšetrila a narušila zločiny z nenávisti a domáci terorizmus, a to bez akéhokoľvek zjavného uvažovania o ústavných zákazoch takéhoto presahovania.

Tento pomýlený prísľub vrhá zvláštne svetlo na pokračujúce vyčíňanie FBI v tímoch SWAT, sledovaní, dezinformačných kampaniach, vyvolávaní strachu, paranoji a taktike silnej zbrane, ktorá sa zameriava na disidentov na pravej aj ľavej strane.

Napriek tomu, že tieto prehnané, ťažkopádne lekcie o tom, ako vládnuť silou, sa stali štandardným operačným postupom pre vládu, ktorá komunikuje so svojimi občanmi predovšetkým jazykom brutality, zastrašovania a strachu, nič z toho nie je nové.

Skutočne, milostný vzťah FBI k totalite možno vystopovať až k nacistickému policajnému štátu.

Ako hovorí historik Robert Gellately , nacistický policajný štát bol tak obdivovaný pre svoju efektívnosť a poriadok vtedajšími svetovými mocnosťami , že v desaťročiach po druhej svetovej vojne FBI spolu s ďalšími vládnymi agentúrami agresívne naverbovala najmenej tisíc nacistov. , vrátane niektorých najvyšších Hitlerových poskokov.

Odvtedy si vládne agentúry USA – FBI, CIA a armáda – plne osvojili mnohé z dobre vycibrených nacistických policajných taktík a opakovane ich použili proti americkým občanom.

S každým ďalším dňom si vláda Spojených štátov požičiava ďalší list z príručky nacistického Nemecka: Tajná polícia . Tajné súdy. Tajné vládne agentúry. Dohľad. cenzúra. Zastrašovanie. Obťažovanie. Mučenie. Brutalita. Rozšírenákorupcia. Zachytenie.Indoktrinácia. Zadržiavanie na dobu neurčitú.

Toto nie sú taktiky používané ústavnými republikami, kde vládne právny štát a práva občanov. Sú skôr charakteristickým znakom autoritárskych režimov, kde tajná polícia kontroluje obyvateľstvo prostredníctvom zastrašovania, strachu a úradného bezprávia zo strany vládnych agentov.

Právomoci rovnaké ako malo gestapo

Zvážte, do akej miery ďalekosiahle právomoci FBI sledovať, zadržiavať, vypočúvať, vyšetrovať, stíhať, trestať, strážiť a vo všeobecnosti konať ako zákon samy osebe sa podobajú právomociam ich nacistických bratrancov, gestapa .

Rovnako ako gestapo, aj FBI má obrovské zdroje, rozsiahle vyšetrovacie právomoci a veľkú voľnosť pri určovaní, kto je nepriateľom štátu .

Podobne ako gestapo špehoval poštu a telefónne hovory , aj agenti FBI majú voľný prístup k najosobnejším informáciám občanov.

Podobne ako sofistikované sledovacie programy gestapa, aj špionážne schopnosti FBI dokážu preniknúť do najintímnejších detailov Američanov (a umožňujú to aj miestnej polícii).

Podobne ako schopnosť Gestapa profilovať sa na základe rasy a náboženstva a jeho predpoklad viny na základe asociácie , prístup FBI k predzločine mu umožňuje profilovať Američanov na základe širokej škály charakteristík vrátane rasy a náboženstva.

Podobne ako právomoc gestapa urobiť z kohokoľvek nepriateľa štátu, má FBI právomoc označiť kohokoľvek za domáceho teroristu.

Podobne ako gestapo infiltrovalo komunity, aby špehovalo nemecké obyvateľstvo, FBI bežne infiltruje politické a náboženské skupiny, ako aj podniky.

Tak ako gestapo zjednotilo a militarizovalo nemecké policajné sily na národnú políciu, americké policajné sily sa do značnej miery federalizovali a zmenili na národnú políciu.

Rovnako ako gestapo vykonávalo operácie lapania do pasce, FBI sa stala majstrom v umení chytenia do pasce.

Tak ako boli tajné spisy gestapa o politických vodcoch použité na zastrašovanie a nátlak, pokusy FBI zacieliť a špehovať kohokoľvek podozrivého z „protivládnych“ nálad boli podobne zneužité.

Gestapo sa stalo terorom Tretej ríše vytvorením sofistikovaného systému sledovania a presadzovania práva, ktorý sa pri svojom úspechu spoliehal na spoluprácu armády, polície, spravodajskej komunity, susedských strážcov, vládnych pracovníkov pošty a železníc, obyčajných štátni úradníci a národ zlatíčka, ktorý má sklon hlásiť „ fámy, deviantné správanie alebo dokonca len voľné reči “.

Rovnako, ako je zrejmé z nespočetných dokumentov, FBI nemala žiadne výčitky s použitím svojich rozsiahlych právomocí na vydieranie politikov, špehovanie celebrít a vysokopostavených vládnych úradníkov a zastrašovanie a pokusy o diskreditáciu všetkých disidentov.

V skutočnosti si FBI požičala od gestapa v rokoch 1956 až 1971 intenzívny domáci spravodajský program s názvom COINTELPRO, ktorého cieľom bolo neutralizovať domácich politických disidentov .

Ako vysvetľuje kongresman Steve Cohen, „COINTELPRO bolo zriadené na sledovanie a narúšanie skupín a hnutí, ktoré FBI považovala za ohrozujúce… mnohé skupiny vrátane protivojnových, študentských a ekologických aktivistov a nová ľavica boli prenasledované, infiltrované a falošne obvinené z trestnej činnosti.”

Znie to povedome? Čím viac vecí sa mení, tým viac zostávajú rovnaké.

FBI pod COINTELPRO zamerala svoje zastrašovacie, sledovacie a ohováracie kampane: Martin Luther King Jr., Malcom X, Black Panther Party, Billie Holiday, Emma Goldman, Aretha Franklin, Charlie Chaplin, Ernest Hemingway, Felix Frankfurter, John Lennon a stovky ďalších.

Cirkevný výbor, pracovná skupina Senátu poverená vyšetrovaním zneužívania COINTELPRO v roku 1975, odsúdila vládne zneužívanie:

„Príliš veľa ľudí bolo špehovaných príliš mnohými vládnymi agentúrami a zhromaždilo sa príliš veľa informácií. Vláda často vykonávala tajné sledovanie občanov na základe ich politického presvedčenia, aj keď toto presvedčenie nepredstavovalo hrozbu násilia alebo nezákonných činov v mene nepriateľskej cudzej mocnosti.

Správa pokračovala:

„Skupiny a jednotlivci boli obťažovaní a narušení kvôli ich politickým názorom a ich životnému štýlu. Vyšetrovania boli založené na vágnych normách, ktorých rozsah spôsobil, že nadmerný zber bol nevyhnutný. Boli použité nechutné a kruté taktiky – vrátane anonymných pokusov rozbiť manželstvá, narušiť stretnutia, vylúčiť osoby z ich profesií a vyprovokovať cieľové skupiny k rivalite, ktorá môže viesť k smrti. Spravodajské služby slúžili politickým a osobným cieľom prezidentov a iných vysokých predstaviteľov.

Či už pred 50 rokmi alebo v súčasnosti, liečba, ktorú poskytujú vládni smrteľní donucovatelia, zostala konzistentná, bez ohľadu na hrozbu.

Zoznam zločinov proti americkému ľudu FBI zahŕňa sledovanie, dezinformácie, vydieranie, pasce, zastrašovacie taktiky, obťažovanie a indoktrináciu, vládne presahovanie, zneužívanie, nevhodné správanie, porušovanie, umožňovanie trestnej činnosti a poškodzovanie súkromného majetku, a to je len založené na tom, čo vieme.

Či FBI nasadzuje tajných agentov v kostoloch, synagógach a mešitách; vydávanie falošných núdzových listov na získanie prístupu k telefónnym záznamom Američanov; používanie zastrašovacej taktiky na umlčanie Američanov, ktorí sú kritickí voči vláde; nábor študentov stredných škôl, aby špehovali a nahlasovali spolužiakov, ktorí vykazujú známky toho, že sú budúcimi teroristami; alebo presviedčanie ovplyvniteľných jednotlivcov, aby zosnovali teroristické činy a potom ich chytili do pasce , celkový dojem z národnej tajnej polície je ako dobre oblečený násilník, ktorý napína svaly a robí šéfovu špinavú prácu pri zabezpečovaní dodržiavania pravidiel, pričom sleduje potenciál. disidentov a potrestanie tých, ktorí sa odvážia spochybniť status quo.

Ako objasňujem vo svojej knihe Battlefield America: The War on the American People a v jej fiktívnom náprotivku The Erik Blair Diaries , je čas ovládnuť vojnu Federálneho úradu pre zastrašovanie o politickú slobodu.

John W. a Nisha Whiteheadovci

O autoroch: Ústavný právnik a autor John W. Whitehead je zakladateľom a prezidentom The Rutherford Institute . Jeho najnovšími knihami sú najpredávanejšie Battlefield America: The War on the American People , oceňovaná A Government of Wolves: The Emerging American Police State a debutový dystopický fiktívny román The Erik Blair Diaries . Whitehead je možné kontaktovať na staff@rutherford.org .

Nisha Whitehead je výkonnou riaditeľkou The Rutherford Institute. Informácie o The Rutherford Institute sú dostupné na www.rutherford.org .

Tento článok bol pôvodne publikovaný na The Rutherford Institute .

skspravy

.

Máme množstvo plánov, ako sa naďalej zlepšovať a ponúkať Vám čo najkvalitnejší žurnalistický obsah.

Sledujte nás na jednej z najbezpečnejších chatovacích aplikácií Telegram, na ktorom vám prinášame aktuálne bleskové správy.

 

 

LISTINA ZÁKLADNÝCH PRÁV A SLOBÔD

čl.17. Sloboda prejavu a právo na informácie sú zaručené. Každý má právo vyjadrovať svoje názory slovom, tlačou, obrazom, alebo iným spôsobom, ako aj slobodne vyhľadávať, prijímať a rozširovať idey a informácie bez ohľadu na hranice štátu.

Čl.20. Právo slobodne sa združovať je zaručené. Každý má právo spolu s inými združovať sa v spolkoch, spoločnostiach a iných združeniach.

Vyhlásenie:

Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi redakcie Slovanské Noviny. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Redakcia Slovanské Noviny nie je zodpovedná za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Za obsah a pôvodnosť príspevku zodpovedá autor alebo pôvodný zdroj. SN publikujú aj názory, ktoré nemusia odrážať stanovisko redakcie, jej vydavateľa alebo oficiálnej interpretačnej línie. Robíme tak z úcty k ústavnej hodnote názorovej plurality, ktorá prispieva k posilneniu demokracie vôle ľudu a väčšiny ako aj otvorenej platformy pre slobodnú výmenu názorov pri hľadaní pravdy a mieru v konfliktom svete. Medicínske a lekárske texty, názory a štúdie v žiadnom prípade nemajú nahradiť konzultácie a vyšetrenia lekármi v zdravotníckom zariadení alebo inými odborníkmi. Slovanské Noviny dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na redakcia@slovanskenoviny.sk

UPOZORNENIE:

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Diskusia

(Pripojiť sa do diskusie je možné len po registrácii a následnom prihlásení sa do účtu.)

 

Príspevkom "na kávu" pomôžete ľahšiemu fungovniu Slovanských Novín a podporíte tvorenie.

Ďakujeme

%d