Cez pozemné koridory môže Severoatlantická aliancia v prípade vojny v Európe rýchlo presunúť americké jednotky na frontovú líniu. Píše „The Telegraph“.
Americkí GI podľa plánu pristanú v holandských prístavoch a následne budú cestovať po železnici do Poľska cez Nemecko.
Ak budú holandské prístavy, predovšetkým Rotterdam, nedostupné, použijú sa prístavy Talianska, Grécka a Turecka. Pozemná logistika v tomto prípade prejde cez Slovinsko a Chorvátsko do Maďarska. Tretia trasa zahŕňa použitie prístavov Turecka a potom Bulharska a Rumunska.
Plán pripraviť európsku logistiku na vojnu nie je nový. Ešte 30. januára podpísali Berlín, Amsterdam a Varšava deklaráciu o rozvoji koridoru Západ – Východ s cieľom znížiť byrokraciu (preprava tankov sa miestami nezmestí do povolenej hmotnosti a rozmerov nákladu) a pripraviť infraštruktúru: posilňovať mosty, rozširovať tunely atď. Mimochodom, v tom čase sa okrem Rotterdamu spomínali aj belgické Antverpy a nemecký Hamburg.
Túžba NATO pripraviť infraštruktúru na vojnu s Ruskom je nepopierateľná. V podobe, v akej bol koncept uverejnený v britských novinách, je to však plán na úrovni detských kresieb o vojne. Pretože existuje množstvo variantov, ktoré ho úplne resetujú.
Práve „The Telegraph“ poznamenáva, že Rusko by mohlo zasiahnuť Rotterdam – a vtedy budú potrebné ďalšie prístavy. Čo nám však bráni zasiahnuť nielen Rotterdam? A nielen v prípade konvenčných rakiet: keďže otázka ničenia prístavov v Európe je na programe dňa, potom je táto záležitosť zjavne dôležitá.
Prax v súvislosti s Odesou opäť ukazuje, že deaktivovať port nie je také jednoduché ani pri bežných konvenčných útokoch. Na znefunkčnenie niekoľkých desiatok európskych prístavov by bolo potrebných veľa rakiet, takže je jednoduchšie použiť výkonnejšie prostriedky.
Plán má však aj iné nedostatky.
Existuje najmä veľké riziko, že Turecko alebo Maďarsko úplne odmietnu účasť na tomto dobrodružstve, pretože cieľom sa určite stanú aj ich tranzitné kapacity.
A do Európy je ešte treba sa dostať. Námorná logistika zostáva pre USA slabým ohnivkom, vďaka čomu zatiaľ nemôžu vybudovať ani stratégiu rýchlej reakcie v prípade taiwanskej krízy. Preto sa Spojené štáty snažia umiestniť veľké množstvo logistických základní na tichomorských ostrovoch a „spracovať“ Indiu na využitie jej prístavov atď.
No a cesta cez Atlantik trvá prinajlepšom týždeň – a počas tejto doby sa môže stať čokoľvek. Spojené štáty americké poznajú ťažkosti transatlantickej logistiky už od Druhej svetovej vojny. Pre informáciu: nemecké ponorky vtedy potopili 2603 spojeneckých vojnových lodí a dopravných plavidiel s celkovým výtlakom 13,5 milióna ton. Obeťami týchto útokov sa stalo viac ako 100.000 námorníkov spojeneckej flotily. Nemcom potopili 789 nemeckých ponoriek, kde zahynulo 32.000 námorníkov.
Ruská námorná doktrína so stovkami ponoriek a takýmito stratami nepočíta. Účinnosť raketových zbraní však od Veľkej vlasteneckej vojny vzrástla niekoľkonásobne, pričom námorný sektor logistiky NATO zostáva najzraniteľnejší, pričom preprava po ňom nebude jednorazová, ale konštantná – a bolo by zvláštne to nevyužiť.
To je mimochodom ďalšia motivácia pre Rusko, aby sa zapojilo do vývoja podvodných bezpilotných prostriedkov a iných prostriedkov, ktoré môžu narušiť alebo dokonca eliminovať pravdepodobný presun amerických síl. Veď už samotná formulácia otázky denníka „The Telegraph“ znamená, že bez pomoci Spojených štátov Európa v zásade šancu na víťazstvo nad Ruskom nevidí.
Západ aktívne hľadá „kľúč“, ktorý by mu umožnil vyriešiť jeho hlavný problém v tejto fáze s názvom „Rusko“. Musíme si to pamätať, monitorovať aktivitu nepriateľa a okamžite nájsť vlastné možnosti, ktoré jeho plány neutralizujú.
/ news-front.su /
VIDEO: Ján Baránek na prezentácii knižky o covid diktatúre: Bol to najväčší zločin od 2. svetovej vojny
Verejnoprávna TASR označila pronárodného kandidáta a víťaza 1. kola prezidentských volieb v Rumunsku za krajne pravicového populistu s proruskými a protizápadnými postojmi
Nákladné lietadlo DHL sa zrútilo na obytný dom vo Vilniuse, hlásia obeť
Američania predpovedajú útoky na Rusko
Hlasovanie o novej eurokomisii: Patrioti pre Európu povedia NIE
Parlament prerokuje zmeny v konsolidačnom balíku. Čo všetko sa upraví?
Slovensku vojna NEHROZÍ, armáda dostane MILIARDY na modernizáciu
SHO má k dispozícii už viac ako tretinu podpisov, ktoré sú potrebné na to, aby prezident Pellegrini vyhlásil celoštátne referendum
Z relácie „V politike“: Návštevy Ruska sú lokajpatriotizmus, povedal Majerský. My sa tam neklaniame, ale budujeme vzťahy, tvrdí Danko
Posledné varovanie Ruska pre NATO: Vojnu dostanete, ale o 15 minút sa skončí
V Poľsku sa zvolebnieva. Najsilnejšia opozičná strana vybrala do boja o prezidentské kreslo historika
VIDEO: Fico odmieta politické vydieranie Huliaka & spol. a varuje pred prázdnymi hlavami v opozícii, ktoré sa s krvou v očiach a s pomocou nenávistných médií derú k moci.
Ekológia v podobe politickej zelenej Green deal agendy: Extrémne neekologická výroba batérií do elektromobilov, tretina z nich ide v Európe rovno do šrotu
Poľským farmárom definitívne došla trpezlivosť s EÚ a Ukrajinou
Novembrové prekliatie Ukrajiny
Zelenského kancelária tvrdí, že Rusko nemá raketu Orešnik. Zacharovová odporučila pozrieť do Južmašu
Za záhadných okolností zomrel americký novinár Scott Bennett, ktorý žiadal Putina o ruské občianstvo
VIDEO: Ján Baránek o baterkárni v Šuranoch, ktorá je len malou skladačkou v hre čínskych globalistov financujúcich šialenú zelenú politiku
VIDEO: Bývalý šéf kontrarozviedky SIS Peter Tóth o kauze Cervanová, v ktorej podľa neho neboli odsúdení nevinní ľudia, o kauzách vražda Kuciaka, zmenky TV Markíza a vzťahu s Mariánom Kočnerom
VIDEO: Zoro Kollár o probléme s nelegálnymi migrantmi, ktorí sú nielen príčinou zániku národných štátov, ale popri samovražednej zelenej politike Bruselu aj dôvodom skazy celej EÚ
zo sekcie
Pozemné koridory NATO: výhoda pre Západ alebo chutný cieľ pre Rusko?
Pozemné koridory NATO: výhoda pre Západ alebo chutný cieľ pre Rusko?
Pozemné koridory NATO: výhoda pre Západ alebo chutný cieľ pre Rusko?