Koaličná strana Hlas-SD oceňuje prijatie uznesenia o odsúdení útoku na premiéra Roberta Fica (Smer-SD) parlamentom. Verí, že je to začiatkom novej politickej kultúry.

Uviedol to podpredseda parlamentu Peter Žiga (Hlas-SD), ktorý je poverený vedením Národnej rady (NR) SR, na utorkovej tlačovej konferencii.
,,Hlas za dôležitý považuje nielen obsah uznesenia, ale aj skutočnosť, že získalo jednoznačnú podporu poslancov naprieč politickým spektrom. To, že sa parlamentné politické strany dokázali zhodnúť na spoločnom postoji k atentátu na demokraciu a jednoznačne ho odsúdiť, dáva Slovensku nádej do budúcnosti, že by sa politický súboj mohol vrátiť späť do rámca základnej politickej kultúry a priniesť viac argumentov ako prvoplánovej nenávisti,“ skonštatoval.
Zmiernenie napätia na Slovensku
Hlas vyzdvihol, že uznesenia sa týka politických strán aj zástupcov mimovládneho sektora a médií. ,,Zmiernenie napätia na Slovensku musí byť cieľom a zodpovednosťou všetkých zložiek spoločenského života,“ poznamenal Žiga. Ocenil tiež pokojnú a diskusiu v NR SR. „Je to dobrý príklad pre verejnosť, že sa v dôležitých momentoch vedia všetky politické tábory dohodnúť,“ doplnil. Vyzdvihol aj konštruktívnosť na utorkovom poslaneckom grémiu. Poukázal na to, že opozícia mala k uzneseniu pripomienky a koalícia ich akceptovala.
Zámer stretnutia lídrov parlamentných strán
Zopakoval, že v súčasnej situácii by nebolo riešením nepokračovať v rokovaní parlamentu. Žiga si myslí, že aktuálne rokovanie NR SR by sa mohlo ukončiť najneskôr vo štvrtok doobeda. Poslanci by sa mali do lavíc potom vrátiť až na ďalšiu riadnu schôdzu, ktorá sa má začať 11. júna.
Podpredseda parlamentu považuje zámer stretnutia lídrov parlamentných strán v prezidentskom paláci za dobre mienený. V čase kreovania nápadu však podľa jeho slov nebola taká situácia, pri ktorej by si všetci politici dokázali sadnúť za jeden stôl. ,,Rozumiem argumentácii predstaviteľov strany Smer-SD, že oni by chceli, aby sa na okrúhlom stole zúčastnil Robert Fico,“ podotkol. Myslí si, že stretnutie lídrov by sa tak mohlo uskutočniť až v čase, keď na ňom bude môcť byť prítomný aj premiér.
ereport.sk
Silvester bol svedkom bezprecedentnej deštrukcie a nepokojov po celej západnej Európe
Tisíce migrantov sa dostali do EÚ podvodom
Kyjevskú bandu čaká posledný dar od Ruska
V reakcii na teroristický útok zasiahli ruské rakety a drony objekty po celej Ukrajine
Predpoveď na tento rok: Svet bude nestabilný ale predvídateľný
Bulharsko, Maďarsko, Grécko, Slovensko a Česko odmietli nový nápad vojnovej koalície
VIDEO: „Na vojne na Ukrajine zarábajú západné firmy a vlády, ale aj ukrajinskí zlodeji okolo Zelenského junty, ktorí si stavajú záchody zo zlata.
Eduard Chmelár o kauze prepustenia niektorých členov Činohry SND: „Títo herci už dávno nie sú svedomím národa, ale iba nátlakovou politickou skupinkou.
Progresívno-liberálnemu cenzorovi Davidovi Púchovskému tečú peniaze z verejných zdrojov aj počas Ficovej vlády
Niekoľko závážnych postrehov bývalého amerického námorného spravodajského dôstojníka Scotta Rittera o útoku ukrajinských dronov, ktorých cieľom bol ruský prezident Vladimir Putin
Ruská vojenská rozviedka GRU odovzdala americkým predstaviteľom dôkazy, že ukrajinský dron zaútočil na rezidenciu ruského prezidenta Vladimira Putina
VIDEO: Jaroslav Dušek: Setkání s blbcem mám rád, protože mi vždycky řekne něco zajímavého. Blbec ti řekne něco, co nečekáš …
Rusko vyzvalo vlády a medzinárodné organizácie, aby verejne odsúdili krvavý ukrajinský teroristický útok na civilistov v Chersone
Úspešný rok pre pravicových kritikov Európy
Veľká historická zmena: Von der Leyenová hovorí o „dôležitom kroku“ pre Bulharsko
SNS hlási triumf: Transakčná daň pre živnostníkov padá!
Zelenskyj má strach! Do Kyjeva nasadzujú systémy protivzdušnej obrany na ochranu Zelenského bunkra
Nový starosta New Yorku zložil prísahu na Korán
Lukašenko poslal list na Slovensko. Je v ňom aj odkaz pre Roberta Fica
Nemecké spoločnosti odmietajú opustiť Rusko
zo sekcie
Politické strany sa dokázali zhodnúť: Hlas-SD verí, že toto je začiatok novej politickej kultúry
Politické strany sa dokázali zhodnúť: Hlas-SD verí, že toto je začiatok novej politickej kultúry
Politické strany sa dokázali zhodnúť: Hlas-SD verí, že toto je začiatok novej politickej kultúry